DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 11. prosince 2017

Home » » Recenze/review - GÖTTERDÄMMERUNG - Projekt Riese (2017)

Recenze/review - GÖTTERDÄMMERUNG - Projekt Riese (2017)


GÖTTERDÄMMERUNG - Projekt Riese
CD 2017, vlastní vydání

for english please scroll down

Když 14. až 16. března roku 1939 proběhlo obsazení Československa německou armádou a následné vytvoření Protektorátu Čechy a Morava, vkradl se spoustě lidem do srdcí strach. Pamětníci dodnes hovoří o studené a mrtvolné atmosféře, která se vznášela ulicemi. Historii bychom si měli stále připomínat, poučit se z ní a následně neopakovat chyby. Bohužel, lidský rod se zdá nepoučitelný.

Ještě že jsou zde kapely, jako thrashoví maniaci z Moravy - GÖTTERDÄMMERUNG, kteří letos přicházejí se svoji prvotinou (a připomínkou válečného utrpení). Jedná se přesně o ten druh desky, kterou si pustíte a ona vám urve hlavu i s páteří. Starý, zahnívající thrash metal jak vystřižený z osmdesátých let je velmi dobře zvukově ošetřen, má v sobě tu správnou temnou jiskru. Člověk má opravdu pocit, že ho právě válcuje tank Tiger II - Königstiger. GÖTTERDÄMMERUNG neznají slitování, jedou stále dopředu, mocně, krutě, studeně. Album připomíná válku!


"Projekt Riese" v mnohých momentech evokuje staré dobré KREATOR, SODOM, SLAYER. Navíc je přidána obrovská porce nadšení, odhodlání a šílenství. GÖTTERDÄMMERUNG masakruje hlavně svojí ryzostí, má v sobě velký kus patiny osmdesátých let. Kapela navíc perfektně zvládá své nástroje - skladby mají jasný smysl, cíl, jsou čitelné a devastující. Přiznám se, že pro mě osobně se jedná o jedno z největších thrash metalových překvapení roku. Na hřbitovech leží tisíce nevinných vojáků, kteří zahynuli zcela zbytečně. Při poslechu "Projekt Riese" se cítím, jako bych  se procházel mezi jejich hroby. Do šera se tyčí vyčítavé kříže náhrobků. Tenhle boj nejde vyhrát, ale můžeme místo toho poslouchat pořádnou starou kovovou hudbu! Rezavý funeral thrash metal pro pravověrné fanoušky stylu! 


Asphyx says:

On 14th and 16th of March 1939 there was the occupation of Czechoslovakia by the German army and then the Protectorate of Bohemia and Moravia was created. And while this time many people got scared. People still talk about the cold and dead atmosphere which was passing through the streets. We should remember the history and remind it to us all the time, we should learn from it and not copy the mistakes. Sadly, the human race is unconceivable. 

Thank God there are still some bands, like thrash madmen from Moravia – GÖTTERDÄMMERUNG, who came up this year with their first album (and it is a reminder of the wartime). It is the kind of an album which you play and it will go through your spine. Old, mouldy thrash metal which sounds like from the 80s and it has a great sound. It just has the good dark sparkle. You will feel like being just crashed by a tank Tiger II – Königstiger. GÖTTERDÄMMERUNG do not know any mercy, they go further and further, powerfully, cruelly and cold. This album feels like war!

“The Riese Project” evokes (in many parts) the good old bands like KREATOR, SODOM, SLAYER. And here is a great portion of enthusiasm, determination and insanity. GÖTTERDÄMMERUNG massacre us with their finesse, they have a great piece of the 80s patina in them. In addition, this band knows how to work their instruments – their songs have clear sense, purpose and are readable and devastating. I have to say that for me this is one of the biggest thrash metal surprises of this year. There are thousands of innocent soldiers laying in the cemeteries whose death was unnecessary. When I listen to “Projekt Riese” I feel like walking next to their graves. There are accusing crosses looking up the sky. You cannot win this battle, but you can listen to a great old metal music! Rusty funeral thrash metal for the real fans of this style!


tracklist:
1. Haudegen
2. Soumrak bohů
3. Der Fliegende Metzger
4. Danzig
5.Šedí vlci
6.V_2
7. Polarnacht
8. Riese / Adlerband:
Blondi – 1. Zpěv a 5 strun
Teufel – 6 strun
Brummbär – 6 strun
Titan – kotle, plechy a roh z pratura


Share this games :

TWITTER