Recenze/review - SOLSTICE - Casting The Die (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 20. ledna 2018

Home » » Recenze/review - UNEARTHLY TRANCE - Stalking the Ghost (2017)

Recenze/review - UNEARTHLY TRANCE - Stalking the Ghost (2017)


UNEARTHLY TRANCE - Stalking the Ghost
CD 2017, Relapse Records

Už jako malé děti jsme se tam bály chodit. Říkalo se, že v tom domě straší. Prý se v temných chodbách občas zjevuje oběšenec, který má fialový vyplazený jazyk a když na vás koukne, tak zůstanete omráčení stát. Do té doby, než vám omotá provaz kolem krku a neoběsí vás také.

Pouštím si novou desku amerických sludge doomařů UNEARTHLY TRANCE a zlé sny, které jsem jako dítě vídával v noci, znovu ožívají. Bojím se vylézt z postele, aby mě nechytla za nohu ošklivá příšera, ve skříni na konci chodby přebývá zmiňovaný oběšenec a z potrubí se občas ozývá zlý smích. Surově, houpavě, bahnitě, tak po mě UNEARTHLY TRANCE jdou. Hned od počátku se jim rád a často poddávám.
Deska "Stalking the Ghost" opravdu může být spouštěčem zlých snů, vyvolávačem duchů s protáhlými obličeji i neznámým otiskem bosé kostnaté nohy u vaší postele. Táhlé melodie, mokvající zvuk, sázka na jednoduchost a vypjatost. Pánové jdou až na dřeň, přesně podle jasných pravidel stylu. Nijak nevybočují od ostatních (napadají mě KONGH, ZOROASTER, NEUROSIS, LAIR OF THE MINOTAUR) ale jejich výpověď je opravdová a uvěřitelná. A o to jde v této hudbě především. Pojďte se spolu s kapelou vydat na dlouhý výlet bez konce. Cesta, která je zároveň i cílem, bude dlážděna obličeji oběšenců, podél budou ležet krvavé chuchvalce těl. No řekněte, co si přát víc? Skvělý sludge doom metal!
sumarizace:

"Stalking the Ghost" je bažinatou esencí temnoty. Na albu najdete všechny potřebné ingredience pro vyvolání všech zlých stínů. Tajemná, ošklivě mokvající, smutně jedovatá, taková je novinka UNEARTHLY TRANCE. Americká pocta záhrobí se vydařila. Některé nápady jsou možná až moc dlouhé, ale jako celek mi nahrávka připomíná starý, černobílý hororový film. Vznešeně smutné melodie, stěny z kytar, pavučiny, utkané ze zbytků světla. Tohle všechno zde nalezneme. Pokud byste chtěli překapat a následně ukovat kousky tmy, UNEARTHLY TRANCE vám budou zdatnými průvodci. Rád se touto deskou nechávám unášet do nekonečných bažin zapomnění. Pokud se rádi bojíte a milujete napětí, vydejte se s námi na dlouhý výlet do tajemných močálů věčnosti. Potkáme bělostné tváře utopenců, nemrtvé a pokud se to podaří, tak i samotné zlo. UNEARTHLY TRANCE nahráli album, které je vstupenkou do záhrobí. Doom sludgeová ozvěna z toho nejhlubšího podzemí! Hodně hnisající nahrávka!


Asphyx says:


"Stalking the Ghost" is a swampy essence of darkness. On this album you can find all necessary ingredients for invoking of all evil shadows. Mysterious, badly weeping, sadly poisonous, such is the news of UNEARTHLY TRANCE. American tribute to the crypt is a success. Some ideas are perhaps too long, but as a whole reminds me the recording an old, black and white horror film. Noble sad melodies, guitars' walls, cobwebs woven from the rest of light. All of these can be found here. If you would like to filter and subsequently forged pieces of darkness, UNEARTHLY TRANCE will be good guides. I get carried away with this record into endless swamps of oblivion. If you like to be  scared and you love suspense, come with us on a long trip to the mysterious swamps of eternity. You'll meet whitewashed faces of drowned, undead and maybe evil itself. UNEARTHLY TRANCE recorded an album, which is your ticket to Hades. Doom sludge echo of the deepest underground! Very festering record!

Tracklist:
01. Into the Spiral
02. Dream State Arsenal
03. Scythe
04. Famine
05. Lion Strength
06. Invisible Butchery
07. The Great Cauldron

Share this games :

TWITTER