SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 17. dubna 2018

Home » » Recenze/review - MONOTHEIST - Scourge (2018)

Recenze/review - MONOTHEIST - Scourge (2018)


MONOTHEIST - Scourge
CD 2018, Prosthetic Records

Horský potok, plný studené vody a krve. List padající pomalu ze stromu. Rozkládající se tělo rozsápané dravcem. Mnohovrstevnatost barev, pocitů, snění i bdění zároveň. Hra kočky s myší. Příjemná bolest zabalená do hudby. Ano, tohle všechno z novinky amerických death metalistů MONOTHEIST slyším. Už jen obal vypovídá mnohé. Pojďte se vydat na dlouhý výlet po hvězdách.

MONOTHEIST hrají muziku inspirovanou třeba takovými SUFFOCATION, BEYOND CREATION, případně DEATH ("Symbolic"). Nebojí se lehce experimentovat. Hrát si s melodiemi i náladami. Výsledkem je album, které působí velmi pozitivně, příjemně.


"Scourge" je vznešenou nahrávkou. Silnou a přívětivou. Všechny skladby si plynou jakoby bezstarostně, na pilu se zatlačí jen někdy. Nejvíce se mi osvědčil poslech jako "kulisa". Tématem textů je filozofie a kapelu lze zařadit mezi křesťanský metal. Možná mi chybí trošku víc špíny, bolestivých míst. Správný smrtící kov má podle mě pořádně drásat a to se zde zase tolik neděje. To ale nic nemění na tom, že se mi album dostalo pod kůži, usadilo se mi v hlavě a podmanilo si mě. Není v ničem nové, ani převratné, ale je velmi dobrým společníkem. Pokud vás na metalu zajímají hlavně pocity a emoce, tak neváhejte. Tolik pestrosti a citu pro "skládání" se slyší málokdy. Chtěli jste umět přeložit slova, která šepotají stromy na hřbitově? Máte možnost. Progresivní death metal vysoké kvality!


sumarizace:

Americká, progresivní death metalová kapela MONOTHEIST, je skupinou, ze které doslova tryská talent na všechny strany. Jejich nové album "Scourge" je po okraj narvané nápady, energií a tlakem. Pokud rádi u hudby přemýšlíte a ochutnáváte z pestré palety bohatého talíře extrémního metalu, bude vám určitě chutnat. Fascinuje mě lehkost a samozřejmost, s jakou je album nahrané. Poslech je srovnatelný s pohledem do kaleidoskopu. Pestré riffy, maniakální bicí a všemu nasazuje korunu vokál, vytažený až odněkud ze samého nitra. Songy působí velmi vyrovnaně, chutně, naléhavě a přesto jsou až uklidňující. Deska se tak pro mě stává jakousi meditací. Progresivní death metal, který připomíná průlet vesmírem. Velmi dobrá záležitost. Doporučuji!

Asphyx says:

Talent gushing right and left, this is the USA, progressive death metal band MONOTHEIST. Their new album "Scourge" is to the brim full of ideas, energy and pressure. If you like thinking by listening and tasting from a variet range of rich menu of extreme metal, you will definitely like it. I am fascinated by the lightness and obviousness the album is recorded. Listening is comparable with the view into a kaleidoscope. Colourful riffs, maniacal drums and vocals, pulled up from somewhere inside. Songs are tasty, urgently, however, relaxing. The album is for me a kind of meditation. Progressive death metal, resembling the flight through the universe. Very good stuff! I recommend!
Tracklist:
1. The Grey King
2. The Great Chain At The Neck Of The Earth
3. Mark Of The Beast I: The Image (Prelude)
4. Mark Of The Beast II: Scion Of Darkness
5. Infinite Wisdom
6. Desolate, It Mourns Before Me
7. Abominable Acts
8. Scourge


band:
Share this games :

TWITTER