DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 24. září 2018

Home » » Recenze/review - DEATH SS - Rock 'n' Roll Armageddon (2018)

Recenze/review - DEATH SS - Rock 'n' Roll Armageddon (2018)


DEATH SS - Rock 'n' Roll Armageddon
CD 2018, Lucifer Rising Records

for english please scroll down

Vítejte v zábavním metalovém parku z osmdesátých let minulého století! Představte si zvukově perfektně ošetřené vystoupení těch nejzasvěcených. Italští maniaci DEATH SS jsou sami o sobě úkazem. Kapela, která hraje od roku 1977, s nespočtem vynikajících desek, s nezaměnitelnou image a hlavně obrovských darem bavit. I letos si u jejich novinky "Rock 'n' Roll Armageddon" připadám jako bych byl teleportován do zlatého věku rocku, metalu a zábavy.

Stylově je kapela samozřejmě podobná tomu, co na svých nejlepších albech předváděli třeba ALICE COOPER, MERCYFUL FATE, KING DIAMOND, BLACK HOLE, RIPPER. Samozřejmě s vlastním ksichtem a skvělými nápady. Tohle je totiž metal jdoucí až někam ke své podstatě. K jádru. K srdci.
"Rock 'n' Roll Armageddon" není ale jen obyčejným rockovým albem v řadě. Je také protkáno industriálními vlivy, doom metalem, klasickým pompézním heavy metalem. Všechno tohle dělá z novinky pestrou směs ostrých melodií s originální náladou. Nová nahrávka se neskutečně dobře poslouchá, člověk má pocit, jako by byl opravdu v nějakém obrovském zábavním parku jak vystřiženém z knížek Stephena Kinga. DEATH SS umí složit skvělé, jiskřivé a totálně natlakované songy. Vše objímá samozřejmě takový ten patos, s jehož dávkováním to umí málokdo. "Rock 'n' Roll Armageddon" je bombastickým albem, je vzpomínkou, ale hlavně, opravdu zdařilým dílem. Přidejte volume! Pozvěte všechny na parket! Dnes bude dlouhá noc. "Rock 'n' Roll" nesmí zemřít! Vivat DEATH SS! Jsem absolutně nadšený. Vynikající!
Asphyx says:

Welcome to the amusement metal park from the eighties of the last century. Imagine the perfectly sounded and treated performance of the most devoted. Italian maniacs DEATH SS is very unusual and original group. The band which play from the 1977, possess many amazing records, phenomenal image and the big gift to amuse. This year during the listening of their new record "Rock 'n' Roll Armageddon" I feel like I would be teleported to the golden age of rock, metal and fun. 

Concerning the style, the band is, of course, similar to Mohicans as ALICE COOPER, MERCYFUL FATE, KING DIAMOND, BLACK HOLE, RIPPER. Of course, they have their own face and great ideas. This is exactly the metal, which is going to the substance. Toward the core. Toward the heart.


"Rock 'n' Roll Armageddon" is not an ordinary rock album. You can find there industrial influences, doom metal and classic pompous heavy metal. Everything makes from the new album the miscellaneous mix of the sharp melodies with the original mood. The new record is very kind for listening, you feel like you are in the huge amusement park as cut out from the Stephen King’s books. DEATH SS are able to write great, glamorous and totally pressured songs. Of course, everything is covered by the pathos, which is dosed as good as no one can do it. "Rock 'n' Roll Armageddon" is the bombastic album, it is like a memory, but especially, it is a really good record. Invite the all friends to the dance floor! This night will be long! Rock 'n' Roll cannot die! Vivat DEATH SS! I am absolutely excited! Amazing! 


Tracklist:
01. Black Soul
02. Rock 'N' Roll Armageddon
03. Hellish Knights
04. Slaughterhouse
05. Creature of the Night
06. Madness of Love
07. Promised Land
08. Zombie Massacre
09. The Fourth Reich
10. Witches' Dance
11. Your Life Is Now
12. The Glory of the Hawk
13. Forever

band:
STEVE SYLVESTER- VOCALS
FREDDY DELIRIO -KEYBOARDS
AL DENOBLE - GUITARS
GLENN STRANGE - BASS
BOZO WOLFF - DRUMS

Share this games :

TWITTER