Info - HEAVING EARTH se po dlouhých šesti letech vrací na pódia! / HEAVING EARTH returns to the stage after six long years!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 28. června 2019

Home » » Recenze/review - HATE - Auric Gates of Veles (2019)

Recenze/review - HATE - Auric Gates of Veles (2019)


HATE - Auric Gates of Veles 
CD 2019, Metal Blade Records

Temnota a chlad mají mnoho podob a ty které již mnoho let předkládají polští HATE, dokáží podmanit. Přiznávám, nejsem moc velký fanoušek kapely (jejich kolegy a vzory BEHEMOTH také příliš neobdivuji), ale musím uznat, že má jejich tvorba rozhodně něco do sebe. Nebudu a nechci se tvářit jako kritik za každou cenu, ale na mě je podobný black/death metal až příli pompézní, "navoněný".

I když, znáte to, člověk si sedne, obestřen lehkými předsudky a nechá novinku "Auric Gates of Veles" na sebe působit. A čerte div se, ono to na mě letos funguje. Kapela se asi nikdy nestane mojí srdcovou, ale riffy jsou zde zajímavé, atmosféra pochmurná a led do kostí opravdu pronikne. 


"Auric Gates of Veles" je takovou velmi syrovou kombinací blacku a deathu. Některé motivy jsou inspirovány snad starými SATYRICON, DARK FUNERAL, přidána je rychlost, zběsilost a dravost. Nečekal jsem příliš, dostal jsem mnoho. HATE mě zkrátka letos přesvědčili na svoji temnou stranu. Výtky o podobnosti s kolegy BEHEMOTH neberu v potaz, to je klišé, které už dávno tolik neplatí. Dokonce bych rouhavě prohlásil, že se mi nová deska líbí víc, než to, co poslední dobou předvádějí jejich dávné vzory. Novinka je zkrátka přesně taková, jakou ji všichni fanoušci chtějí. Ostrá, natlakovaná, plná ohně a chladu. Sem tam se sice vkrádá lehký stereotyp, některé skladby by opravdu zasloužily zkrátit, ale jinak je vše v absolutním pořádku. Myslím, že onen svět byl zapálen bez varování a polští démoni odvedli velmi dobrou práci. Asi opravdu nikdy nebudou patřit k mým vyloženě srdcovým kapelám, ale oceňuji neúnavnou práci, nepopiratelný talent i náboj, který je z desky cítit. Myslím, že Satan musí být spokojen. Blackem načichlý death metal, který vás spálí mrazem. Velmi dobře.
sumarizace:

"Auric Gates of Veles" je albem, na kterém se polští black/death metalisté HATE pokusili překapat zlo. Povedlo se jim to. Novinka je svým způsobem hodně zákeřným albem, které od posluchače vyžaduje pozornost a dlouhý čas, strávený s deskou. Teprve potom, po dlouhé době, vynikne všechna temnota, kterou na CD polští nihilisté doslova vysekali. Nahrávka je hodně o špatných pocitech, o nicotě, o prázdnotě. Je opatřena dobrým zvukem, zajímavými nápady a nepropustnou tmou. Zahalte své tváře do kápí a očekávejte příchod samotného Satana. Čas strávený v obrácených modlitbách a pod zapáleným křížem, vám ukrátí právě HATE. Tohle album hodně bolí. Stačí ho jen pochopit a vstřebat. Nad městem se opět vznáší padlý anděl s hořícími křídly. Za chvilku spadne z nebe a zapálí onen svět. Buďte připraveni a poslouchejte "Auric Gates of Veles"! Black/death metalová deska, která pálí jako oheň.Asphyx says:

"Auric Gates of Veles" is the album where Polish black/death metalist HATE tried to distil the evil itself. They did it. This new album is very cruel album in its own way and it needs an attention from the listener and a lot of time spend with this record. And after this, after spending a lot of time with this album the darkness which this Polish nihilists cut out will came outside. The record is about bad feelings, nihility and about emptiness. It is full of good sound, interesting ideas and impervious darkness. Cover your faces in capes and wait for the arrival of the Satan itself. HATE will short the time you spend in turn prayers and below the fired cross. This album hurts so much. You just have to understand and absorb it. Upon the town there is a fallen angel with burning wings. In a minute it will fall from heaven and it will burn the world beyond. Be prepared and listen to the "Auric Gates of Veles"! Black/death metal album which burns like a fire!

TRACKLIST
01. Seventh Manvantara (4:27)
02. Triskhelion (4:03)
03. The Volga's Veins (4:16)
04. Sovereign Sanctity (6:31)
05. Path to Arkhen (4:58)
06. Auric Gates of Veles (5:30)
07. Salve Ignis (4:56)
08. Generation Sulphur (4:29)
09. In the Shrine of Veles (Pre-Production) (5:05)
10. Path to Arkhen (Pre-Production) (5:07)

band:
Sinner - vocal & guitar
Pavulon - drums
Domin - guitar
Tiermes - bass (session)

Share this games :

TWITTER