SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 26. srpna 2019

Home » » Recenze/review - HATRIOT - From Days unto Darkness (2019)

Recenze/review - HATRIOT - From Days unto Darkness (2019)


HATRIOT - From Days unto Darkness
CD 2019, Massacre Records

U thrash metalu vyžaduji, aby mě pořádně chytl za pačesy. Musí mě při poslechu rozdrásat do krve, musím mít chuť omlátit si hlavu o zeď. U starých prověřených kapel to u mě funguje vždy a na sto procent. U těch nových, mladých, jak kdy a jak co. Psát něco o amerických HATRIOT a vyhnout se zmínce o EXODUS dost dobře nejde. Minulé dvě dlouhohrající desky se mi líbily, sice jsem je nevynášel do úplného pekla, ale bylo to dobré nebo spíš velmi dobré řemeslo.

Líbí se mi i novinka a to i přesto, že Steve "Zetro" Souza z kapely odešel a vokál přenechal Codymu. Ten nemá tak "řezající" hlasivky, ale to bude asi spíš věkem, protože jinak jsou si podobní jako vejce vejci. Tahle změna žádný vliv na kvalitu neměla. A jinak? Kapela vlastně jen pokračuje v tom, co hrála předtím - ostrý, nekompromisní thrash s melodickými prvky. Je to zkrátka klasika jak má být."From Days unto Darkness" je albem, pohybujícím se ve stejných vodách jako SLAYER, samozřejmě EXODUS, SKELETONWITCH a skladba "One Less Hell" připomíná zase SUICIDAL TENDENCIS ("You Can’t Bring Me Down"). Tomu se ale v dnešní době nevyhnete, kdybyste se rozkrájeli. Jak už bylo mnohokrát řečeno, nic nového už dnes vymyslí málokdo a pokud z kapely cítím touhu hrát, energii a sílu, tak mi jsou nějaké vlivy víte kde. Beru desku vždycky jako celek, jak na mě působí a nové HATRIOT jsem si užíval, výtku bych měl snad jen k délce skladeb. Jsou příliš dlouhé, vždyť takovou porci si mohou dovolit opravdu jen muzikanti, kteří na to mají. A tady pánové ještě trošku ztrácejí. Deska prostě kope, je dobrá, slušná, solidní. Je to porce thrashe, kterou vám dají v lepších restauracích. Je slyšet, že kapela nad hudbou přemýšlela, má talent a já už se teď těším na další vály. Má to drive, má to sílu, já jsem spokojen. Velmi dobře!sumarizace:

Líbí se mi náboj a jiskra, kterou z jejich hudby cítím. Tolik důležité ingredience, na které se mnohdy v thrash metalu zapomíná, jsou zde podávány hezky postaru, syrově a dokáží mě nakopnout. Jako celek je pak letošní album pořádnou bestií, která vás bez varování pokouše do krve.

Na "From Days unto Darkness" lze sice nahlížet okem ostrého kritika, který album odsoudí jako kopii slavných thrash metalových klasiků, ale to já to neudělám. Důvody se samy nabízejí. Za prvé mě neskutečně baví album poslouchat, podupávám si u skladeb nohou a za druhé - zase tolik smeček, které dokáží dobře a reálně uchopit odkaz dávných předků není. Z HATRIOT cítím sílu, energii, odhodlání zničit svět. A toho si cením nadevše. Poctivě zastaralý zvuk, songy, připomínající rozjetou motorovou pilu. Co si přát víc? Možná bych některé skladby trošinku zkrátil, ale to je jen můj subjektivní dojem. "From Days unto Darkness" mi připomíná rezavý skalpel, který vám při operaci zapomněli v dutině břišní. Thrash metal nesmí zemřít! Dokud zde budou kapely jako HATRIOT, tak o to strach nemám. Velmi dobrý zásek!


Asphyx says:

I like the power and sparkle which I can feel from their music. So much of the important ingredients and there is a lot of thrash metal bands who forget about that and HATRIOT give us that without fear, in the old way, raw and it makes you to move your ass. As a whole, this new album is like a beast which will beat you up to blood without any warning.

You can see the album "From Days unto Darkness" from the point of view of an opinionated critic who will judge the album as a copy of famous thrash metal classics, but I am not going to do that. There are some obvious reasons. Firstly, I really enjoy this this album, I move in the rhythm of the album and secondly, there is not a lot of bands who are able to follow the ancestors nicely. I can feel power, energy and determination to destroy the world from this HATRIOT band. And that is what I appreciate the most. The sound is obviously outdated, it reminds an old chainsaw. What else do you want? I would like some songs to be shorter but that is just my personal opinion. "From Days unto Darkness" seems like a rusty scalpel that has been forgotten in your stomach. Thrash metal must not die! As long as we have the bands like HATRIOT I am sure that it will not die. Very good slice!


TRACKLIST
01. One Less Hell
02. Daze into Darkness
03. Carnival of Execution
04. Organic Remains
05. World, Flesh & Devil
06. Frankenstein Must Be Destroyed
07. In the Mind of the Mad
08. Delete
09. Ethereal Nightmare

band:
Kosta V. - Guitars
Kevin Paterson - Guitars
Nick Souza - Drums
Cody Souza - Bass / Vocals

Share this games :

TWITTER