DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 12. října 2019

Home » » Info - Koncerty ENTOMBED A.D. / ABORTED - 21. a 22. října v Praze a Bratislavě

Info - Koncerty ENTOMBED A.D. / ABORTED - 21. a 22. října v Praze a Bratislavě
ABORTED, ENTOMBED A.D., BAEST

pondělí 21. října 2019 – Praha, Futurum

úterý 22. října 2019 – Bratislava, Randal


Death metal tří generací se žene na Evropu

Smrt neošálíte. A nikdo nemůže ošálit ani death metal. Obzvlášť když na vás vtrhnou tři generace deathmetalistů, kteří do Prahy a Bratislavy zavítají v rámci již třetího Hell Over Europe.

I když ENTOMBED A.D. oficiálně vznikli až v r. 2014, každý pohřbenec ve vzpomínkách vyhrabe období konce 90. let, kdy vyšla „Left Hand Path“ a vznikal švédský chrastivý zvuk. Death gang prorostlý tímto zvukem až do morku kostí v srpnu vydal novou desku „Bowels of Earth“ a zdobí ho samozřejmě nezaměnitelný „řev“ velitele L-G Petrova. Střední tempa, žádný extrém, smrtící stockholmský rokenrol!

Druhými headlinery turné, které koncerty protne Prahu a Bratislavu, je belgický uragán ABORTED. I přestože tihle milovníci zakrvácených nožů naplňují význam slova extrém ve všech významech, celková rozmanitost a technická zručnost by tuhle stále populárnější partu neměla odsoudit po bok obvyklých řezníků, protože jejich přístup k extrému si žádá označení „progresivní“. I přes maximální natlakovanost do něj dokázali zanést melodie, atmosféru i překvapení.

Třetí deathmetalovou generaci s druhou deskou „Venenum“ na tour zastupují Dáni BAEST. V jejich tvorbě se potkává vše od obou těles, kterým budou diváky připravovat. Jsou tu zastoupeny jak melodie a valivá odlehčenost, tak i razantnější pohled na věc s přitlačením na pilu mající feeling.

ABORTED (Belgie) – progressive death metal / grindcore – Century Media

ENTOMBED A.D. (Švédsko) – death metal – Century MediaBAEST (Dánsko) – death metal – Century Media


Share this games :

TWITTER