DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 20. října 2019

Home » » Recenze/review - LARVAE - Necroptuary (2019)

Recenze/review - LARVAE - Necroptuary (2019)


LARVAE - Necroptuary
EP 2019, vlastní vydání

for english summary please scroll down

Někde v mlhavém ránu, v oparu včerejších dní se zrodilo EP "Necroptuary" amerických LARVAE. Za malým hřbitovem se rozprostírá nekonečný les. Když do něj vstoupíte, tak musíte nechat průchod svým představám. Na stromech visí oběšenci, z močálů na vás hledí vyčítavé tváře utopených. Vítr roznáší zkázu a nakažlivé choroby. Jakoby bylo všechno prokleté, temné, zákeřné, špinavé. Krev se náhle stává jen bezcennou tekutinou a vy se pohybujete ve stavech mezi bděním a nočními můrami. Stačily jen tři skladby a znovu se touláte podsvětím.

Ano, jen tři songy, rozprostřené do 21 minut. Chladné, syrové, bolestivé. Stylově je lze zařadit někam na pomezí mezi death/black/doom. Jde zde hlavně o atmosféru, o to, skočit po zádech do rozbouřené řeky, nechat se pohřbít zaživa, umřít a znovu se narodit. Opakování motivů mě dostalo do nějaké zlé mantry. Přitom, nic nového v záhrobí. Jenže, je tu zde pověstné jenže. EP mě opravdu moc baví.Chodí mi na recenzi spousta podobných desek, nejde psát o všem a o každém. Kapacita mého mozku i uší je omezená, ale podobné záležitosti si dám vždy s chutí. Je totiž podzim a ranní okno, otevřené nad městem, přináší mimo tmy i chlad. Stejně jako EP "Necroptuary" svým způsobem žhne a pálí. Přesto je ledově chladné. LARVAE mají zvláštní rukopis, který je odlišuje od ostatních. Alespoň tak to slyším já, když našlapuji na vrstvu spadaného listí. Vše kolem pomalu usíná, připravuje se na zimu a smrt. Jsem rád v koloběhu přírody, jednou se staneme stejně její součástí, tak proč se vzpírat nevyhnutelnému. Deska pro mě byla, je a bude uklidňující, zároveň plná chvění. Samota má něco do sebe, když je podpořena dobou hudbou. Dlouhé pohledy do dálky, první mráz na náhrobku, první studenost v kostech. Rozluč se a pojď s námi cestou bez konce. Budeme poslouchat skvělý death/black/doom v podání LARVAE a zbytek je na osudu. Dokud nás smrt nerozdělí, dokud se nerozpadneme v prach. Skvělý počin!


sumarizace:

LARVAE se povedlo zhudebnit temnotu. Death doom black metal v jejich podání je černý, naléhavý, s obrovskou silou v melodiích. Přijdu si, jako bych byl poslán do lesa a měl vytrhnout kořeny všeho zla. EP mě zcela pohltilo a při poslechu si se mnou dělá doslova, co chce. Jsem prokletý, ponížený a zároveň se cítím silný jako nikdy dřív. Procházím se mezi stíny, jsem hadem plazícím se za svojí kořistí. Hudba zde nelze příliš uchopit slovy, ale připomíná mi zrcadlo, rozbité na tisíc kousků. Neposlouchejte "Necroptuary" za denního světla, nálada absolutního zmaru nejlépe vynikne někdy kolem půlnoci. Věřte a budete navěky prokleti! Tuto nahrávku bych doporučil k poslechu všem padlým kněžím. Zhudebněné inferno zde přichází pomalu, polehounku, jako šelma, lovící za soumraku. Do srdcí se vám vkrade zima a udělá vám z něj kusy chladného ledu. Black death doom metal, který je temný, jako odvrácená strana měsíce! Skvěle!

Asphyx says:

LARVAE composed darkness. Their Black Death Doom Metal is black, acute, with an amazing power in melodies. I feel like I have been sent into the woods and supposed to whip out all of the roots of evil for the world. This EP catch me and during the listening it does a lot of things to me. I´m accursed, humiliated and at the same time I feel strong like never. I´m walking between shadows, I´m a snake which crawl for its victim. This kind of music is impossible to describe and it reminds me a mirror which is broken on thousand pieces. Do not listen to the "Necroptuary" during the day light because the absolute ruin mood will came out the best around the midnight. Believe and you are accursed forever! I would recommend this album to every death priests. The composed inferno is coming slowly, like a beast which hunt during the nightfall. There is going to be cold in our hearts and your heart will became one piece of ice. Death doom black metal which is dark like the other side of the moon! Amazing!
"Necroptuary" tracklist:
01. Necroptuary
02. Decomposed Disembodied
03. Immortal Corpses


Current Lineup:
Brad Kobylczak - Vocals/ Guitars
Dara Santhai - Lead Guitars
Wyatt Culbertson - Bass
Eric Evert - Drums

Share this games :

TWITTER