Info - HEAVING EARTH se po dlouhých šesti letech vrací na pódia! / HEAVING EARTH returns to the stage after six long years!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 24. února 2020

Home » » Recenze/review - DEFILED - Infinite Regress (2020)

Recenze/review - DEFILED - Infinite Regress (2020)


DEFILED - Infinite Regress
CD 2020, Season of Mist

for english please scroll down


Pozvání na veřejnou popravu jsem si dlouho rozmýšlel, ale nakonec přijal. Byl jsem zvědavý. Psal se rok 1995 a odsouzený měl být lámán v kole. Připoután neskutečně trpěl, hladový z dlouhého mučení. Přesto neodvolal. Stále věřil v jediný, pravý a nefalšovaný death metal. První tvrdá rána přímo do kostí, první rána do bicích. Ostrý výkřik bolesti zase připomínal kytarový riff. Takhle chutná krutá realita. Měl jsem pocit, že mi někdo kladivem zatlouká do uší rezavé hřeby. Na své první setkání s japonskými DEFILED si pamatuji velmi přesně.

Do rukou se mi tenkrát dostalo CD od labelu Bizzare Records. Modro šedivý obal a ve skladbách bylo možné tušit tsunami. Od té doby kapelu sleduji a na každé další album se těším jako na v úvodu zmiňovanou popravu. Letos japonští maniaci přicházejí se svým šestým dlouhohrajícím albem. Na začátek je nutno rovnou napsat, že ani po letech jejich hudba neztratila na intenzitě i síle, novinku "Infinite Regress" si opravdu užívám.
Je totiž syrová, surová, hnisavě krvavá. S perfektním devastujícím zvukem a spoustou morbidních nápadů. Jedná se o klasický, tradiční staroškolský death metal notně okořeněný brutalitou. Dočkáme se i lehkých technických a progresivních výletů. DEFILED jsou jasně rozpoznatelní, mají vlastní výraz i ksicht a to se v dnešní době cení nadevše. Obal, pod kterým je podepsán Wes Benscoter zatoužíte mít možná i vy na tričku. Japonci nevydali jen tak ledajaké obyčejné album, ale zvou vás na veřejnou popravu, na opravdový death metalový zážitek. Přiznám se, že jsem byl jejich novinkou ihned stržen, zadřela se mi pod kůži, usadila se mi jako nějaký virus v hlavě. Stále a znovu se k ní vracím a objevuji nová temná zákoutí. Fanoušci třeba takových MORBID ANGEL, NOCTURNUS, TOMB MOLD, ULCERATE, CRONOS, DYING FETUS ale i třeba POSSESSED, DEATH by mohli být spokojeni stejně jako já. "Infinite Regress" je totálním death metalovým vyhlazením mozku! Asphyx says:

I was thinking about the invitation to public execution for a long time, but eventually, I accepted it. I was curious. It was 1995 and the convict was to be break on the wheel. In the incredible suffering, he was chained, and so hungry due to continual torture. Yet he did not appeal. He still believed in the only true, honest and genuine death metal. The first hard blow to the bones, the first blow to the drums. The sharp scream of pain reminded me of a guitar riff. This is the taste of the cruel reality. I had the feeling that someone was hammering rusty spikes into my ears with a hammer. I remember my first encounter with Japanese band DEFILED very precisely. 

At that time I got a CD from the label Bizzare Records. Blue-gray cover art and tsunami in the songs. Since then I have been watching the band and I look forward to every subsequent album like for the execution mentioned above. This year, the Japanese maniacs are coming out with their sixth full-length album. In the beginning, it is necessary to write that even after years their music has not lost its intensity and strength, I really enjoy the new "Infinite Regress".


It is raw, brutal, purulent, and bloody. With perfect devastating sound and lots of morbid ideas. It is a classic, traditional old school death metal very well spiced with brutality. It also consists of gentle technical and progressive trips. DEFILED are clearly recognizable, have their own expression and face, and this is now valued above all. I am sure you will want the cover art prepared by Wes Benscoter on a T-shirt. The Japanese have not released just an ordinary album, but they invite you to public execution, a real death metal experience. I am still coming back to this record and every time I discover new dark nooks. Fans of the bands like MORBID ANGEL, NOCTURNUS, TOMB MOLD, ULCERATE, CRONOS, DYING FETUS but also POSSESSED, DEATH could be as satisfied as I am. "Infinite Regress" is total death metal brain annihilation!


Tracklist:
1. Intro (0:23)
2. Divide and Conquer (2:30)
3. Tragedy (5:21)
4. Systematic Decomposition (2:33)
5. So Blind (2:47)
6. Legacy (1:58)
7. Masses in Chaos (2:00)
8. Centuries (4:17)
9. Aftermath (3:01)
10. Invisible War (1:44)
11. Ignorant (2:27)
12. Slaverobot (2:57)
13. Infinite Regress (2:47)
14. Outro (0:32)


band:
Shinichiro Hamada (Vocal, Guitar)
Yusuke Sumita (Guitar)
Takachika Nakajima (Bass)
Keisuke Hamada (Drums)

https://defiledjapan.bandcamp.com/album/infinite-regress
https://www.facebook.com/defiled

Share this games :

TWITTER