Recenze/review - CENTENARY - Death…The Final Frontier (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 26. září 2017

Home » » Recenze/review - BELPHEGOR - Totenritual (2017)

Recenze/review - BELPHEGOR - Totenritual (2017)


BELPHEGOR - Totenritual
CD 2017, Nuclear Blast

for english please scroll down

Sedím na hřbitovní zdi a čekám až se setmí. Jsem napnutý a v očekávání. Těším se na protáhlé tváře nemrtvých, na mrtvolnou atmosféru i zvuky plné šílenství. Nic z toho bohužel nepřichází.

Snažil jsem se nové album rakouských BELPHEGOR vstřebat opravdu dlouho. Opět mi to nejde. Přitom kombinace deathu a black metalu mi dělala a dělá vždy dobře. Pánové se zkrátka už asi nikdy nepřenesou přes stín svých třech prvních alb. Ta byla vynikající, ale pak začalo postupně docházet ke kvalitativnímu sesuvu. Tedy alespoň u mě. Pokud jste fanoušek kapely, tak pro vás bude "Totenritual" asi velmi dobrým hudebním zážitkem. Dostanete totiž úplně vše, co jste očekávali. Chladivé mezihry, blackové skřehotání, mocné nástupy, tolik známé z polské školy. Mě ale chybí tlak, energie, takový ten správný death metalový smrad. BELPHEGOR jsou zkrátka moc hodní, přívětiví, nebojím se jich a nedrásají mě. Nápady nejsou zrovna z nejoriginálnějších. To by se dalo odpustit, ale co mě doslova vadí, tak je určitá roztahanost. Deska vůbec nepůsobí kompaktním dojmem. Pořád čekám, co přijde za další zlo a ono nic. Novinku tak budu řadit k lehce nadprůměrným, solidním albům, ke kterým se ale nebudu často vracet. Klasický obyčejný počin BELPHEGOR posledních let a až velká sázka na jistotu.Asphyx says:

I'm sitting on the graveyard wall waiting for the nightfall. I'm tense and waiting. I look forward to the protracted faces of the undead, to the dead atmosphere and to the sounds of madness. Unfortunately, none of this comes.

I tried to absorb the new BELPHEGOR album for a really long time. Again I cannot. despite the fact that the combination of death and black metal always makes me feel good. The gentlemen will probably never go over the shadow of their first three albums. These albums were excellent, but then a qualitative landslide gradually began to appear. At least for me.


If you are a fan of this band, "Totenritual" will be a very good musical experience for you. You will get exactly what you expected. Cool interludes, black snapping, powerful adventures, so familiar from the Polish school. But I see lack the pressure, energy, the right death metal smell. BELPHEGOR are simply very nice, friendly, I'm not afraid of them at all. Ideas are not exactly the most original. It could be forgiven, but what really bothers me is a certain stretching. The album does not have a compact look at all. I'm still waiting for the next evil and nothing. That's why I'm going to sort the news to slightly above average, good albums but I will not return to listen to it so often. It is a classic work of BELPHEGOR' of recent years, and a big and secure bet.


Tracklist:

1. Baphomet 
2. The Devil's Son 
3. Swinefever - Regent of Pigs 
4. Apophis - Black Dragon 
5. Totenkult - Exegesis Of Deterioration 
6. Totenbeschworer 
7. Spell of Reflection 
8. Embracing a Star 
9. Totenritual 
10. Stigma Diabolicum (Live) 
11. Gasmask Terror (Live)band:


Helmuth: Heretic Grunts/ Chainsaw,

Serpenth: Bass Devastator/ Vokills,
Bloodhammer: Drums, Impaler: 6-String Storm [Live]

Share this games :

TWITTER