JUST BEFORE DAWN - In The Realm Of Ash And Sorrow (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 9. prosince 2017

Home » » Recenze/review - CURSED MOON - Rite of Darkness (2017)

Recenze/review - CURSED MOON - Rite of Darkness (2017)


CURSED MOON - Rite of Darkness
CD, LP 2017, Hells Headbangers

Jdu šedou krajinou, hned nad naším městem. Toulám se po lesních pěšinách, nasávám do chřípí chlad. Pod nohama mi křupe čerstvý sníh. Země je promrzlá úplně stejně jako mé staré kosti. Nasazuji sluchátka na uši a hledám vhodnou muziku. Mé oko padne na dosud pro mě neznámý název CURSED MOON. Zapínám play a krev mi náhle začne v žilách kolovat o hodně pomaleji.

Důvod je jediný a prostý. Album "Rite of Darkness" je čiré, ledově čisté, čerpající ze starších BATHORY a CELTIC FROST. S lehce nakřáplým blackovým vokálem a takovou tou jiskřivě studenou náladou ve skladbách. Člověk automaticky přidá do kroku, kývá hlavou do rytmu. Po nějaké době pak získá krásný pocit, že nalezl svůj klid."Rite of Darkness" má správně zastaralý zvuk, bolí a je příjemné zároveň. Těžko se to vysvětluje a ještě hůř píše, ale já při poslechu před sebou opravdu vidím zasněženou krajinu, nekonečné lesy a přírodu, pomalu se ukládající k zimnímu spánku. Je to neskutečná pohoda, spíš klidnějšího rázu. Doporučuji pro chvíle u krbu, s pivem v ruce a dobrou knihou. Neodehrává se zde nic převratného, desku ocení asi spíš starší ročníky. Jenže přátelé, ono i retro se musí umět dobře zahrát. A vypadá to, že "Rite of Darkness" je přesnou trefou do černého. Sem tam se objeví lehký splín, ale ten už tak nějak k zimě a šedivému počasí patří odnepaměti. Album, které chladí a pálí zároveň!


Asphyx says:


Yes, this is really dark cold black heavy metal! On the CD CURSED MOON meets BATHORY, CELTIC FROST and darkness. CURSED MOON gives a huge portion of freeze, blasphemy and 80th sound. This is not album for first listening, you ‘ll award it just in time. It's like walk in the dark. Black, heavy metal orgy reminding me victimization for reconciliation of dark forces. Album full of occult atmosphere!


Share this games :

TWITTER