DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 1. dubna 2018

Home » » Recenze/review - BESATT - Anticross (2017)

Recenze/review - BESATT - Anticross (2017)


BESATT - Anticross
CD 2017, Zero Dimensional Records

Na počátku byla tma. Vzduchoprázdnem se vznášelo zlo. Špinavé, ošklivé a nekonečné. Z té doby pochází i polští BESATT. Pravověrní uctívači stínů, chladu a nenávisti. Black metal v jeho klasické, tradiční podobě. Uvěřitelná esence záhrobních rituálů. A také dlouhodobě jedna z mých nejoblíbenějších kapel v tomto stylu.

Co čekat od loňské desky "Anticross"? Vlastně nic nového. A je to tak jen dobře. Pokud si skupina vytvoří svůj jasný rukopis a mění jen lehce odstíny svých nápadů, bývám většinou spokojený. Na BESATT mám rád nejvíc asi jejich ortodoxní přístup. Vlastní nátisk, který musí dělat dobře všem fanouškům třeba takových MARDUK, BEHEXEN, GORGOROTH, 1349, MASSEMORD, THUNDERBOLT.BESATT jsou na novince oproti minulým albům více melodičtější, méně thrashoví, ale pořád neskutečně okultní, rouhaví, černí, jako shnilá ruka padlé jeptišky. Jsou pro mě krásně morbidním příkladem toho, jak se má dělat pravý nefalšovaný black metal. Nečekejte žádné stylové kotrmelce, ale spíše maniakální vyznání k temnotě. Přesně v této podobě mám BESATT asi nejraději. Ve vzájemném poměru je zde namíchán nechutný koktejl špíny, nenávisti a nezbytného chladu. Skřehoty ze záhrobí, probuzená Bestie. Jako vždy masakrující rytmika, ledově ostré riffy a Smrt. "Anticross" jsou albem pro všechny fanoušky opravdového zla. Jak říkám, na počátku byla tma. A BESATT. Skvělé black metalové album, které opravdu krvácí!sumarizace:

Polští black metaloví BESATT nám na svém dalším albu "Anticross" přivolali ty nejkrutější duchy. Díky jejich muzice se otevřely brány samotného pekla. Kombinace tradičního, klasického black metalu a tmy připomíná obětování samotnému zlu. Celým albem se vznáší okultní atmosféra, je kruté, smutné, syrové. Proniklo mi postupně do krve a proměnilo ji v kousky hnisu. Deska by měla být opatřena nálepkou s upozorněním, že může způsobit šílenství. Jestli máte chuť na procházku mezi stíny, buďte vítáni. Black metal zahraný s obrovskou silou. Budete ukřižováni, zpopelněni a rozházeni po krajině. Vynikající záležitost!
Asphyx says:

Polish black metal BESATT called the most vicious ghosts on their next album "Anticross". Because of their music the gates of hell were opened. The combination of traditional, classic black metal and darkness reminds sacrifice the evil. The occult atmosphere is hovering on the album, it's cruel, sad raw. It penetrated into my blood and changed it into pieces of pus. The album should be equiped with warning label that it can cause insanity. If you fancy some walk in the shadows, welcome. Black metal played with great force. You will be crucified, cremate and scatter over the countryside. Excellent thing!

Track List:
01. Engraved Face
02. My Sacrum
03. Rotten World
04. Battle
05. Brings the Light
06. Hellish Circles
07. In My Veins, In My Heart
08. Regnum Satanas

band:
Beldaroh
Astaroth
Exernus 
Colossus

Share this games :

TWITTER