Recenze/review - CENTENARY - Death…The Final Frontier (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 30. března 2019

Home » » Recenze/review - ANTIPATHIC - Humanimals (2019)

Recenze/review - ANTIPATHIC - Humanimals (2019)


ANTIPATHIC - Humanimals
CD 2019, Despise the Sun Records

Teorie zotročení lidstva jinou, mimozemskou rasou, mi nepřijde zase tolik nereálná. Když vidím, co se kolem děje, jakým způsobem se chováme a jak se rozpadají postupně základní hodnoty, tak bych se ani nedivil. Zničí naše města, zapálí domy a udělají si z nás loutky na dálkové ovládání (někdy mám pocit, že už to opravdu začalo). Nic jiného si stejně nezasloužíme. A hrát nám k tomu může ultra brutální death metal. Třeba takový, jaký na svém prvním dlouhohrajícím albu předkládají ANTIPATHIC.

Ti jdou na to opravdu surově, až na hranu snesitelnosti. Možná i kousek za ní. Syrový zvuk, klasické nápady, řev a hudební násilí. Nic jiného zde nehledejte a nic jiného ani nedostanete. Potřebný tlak cítím z každé skladby, i když mi chybí pověstné něco navíc.


"Humanimals" je v podstatě šílenou řezničinou, odlidštěným masakrem, pro který musíte mít trošku vlohy. Je to opravdu nářez, který se zklidní pouze v mezihrách a vsuvkách. Jinak je to rolba, buldozer, který před sebou hrne hromadu kostí, špíny a vzteku. Možná by to chtělo zapracovat víc na zvuku, aby byly songy průraznější, obal je také takový obyčejný. Těžko hodnotit, u podobných smeček se to "nosí". Vezmi sekyru, kývej se do rytmu stříkající krve. Nakonec zbude jen násilí, pláč a beznaděj. S tím si můžete být zcela jistí, stejně jako s tím, že vám tahle deska urve hlavu. Možná ne originalitou, možná ani nápady, ale určitá jiskra zde je, to nepopírám. Problém mám trošku s tím, že lze počty stejně znějících kapel počítat na každém uříznutém prstu a nedopočítáte se. Když přihlédneme také k tomu, co normálně poslouchám, stává se album jen lehce nadprůměrným. Solidní masakr!sumarizace:

Albu možná chybí kousek nějakého neotřelého koření, nějaký lépe zapamatovatelný nápad. Kapela, pokud se chce dál vyvíjet a zlepšovat, by měla příště přeci jen trošku víc zapracovat na originalitě, možná i zajímavější produkci. Jinak ale nemám s deskou absolutně žádný problém. A to je možná trošku špatně. Skupina, jako by se trošku bála se odvázat, pustit se do něčeho nového, zajímavějšího. Uvidíme příště, třeba nás překvapí. Cesta, kterou si ANTIPATHIC vytyčili a po níž jdou, není vůbec lehká, podobně znějících smeček je dnes deset na jednom uříznutém prstu. Jinak se ale jedná o velmi dobré, slušně poslouchatelné album, které vám nakope zadnice. Solidní, tradiční pojetí death metalu, dobré nápady a uvěřitelné nasazené ale dělají z téhle desky hodně chutnou krmi. S nahrávkou tak nemám žádný zásadní problém. Všechno hezky odsýpá, má to drive i sílu. Jen tak dál! Solidní album!


Asphyx says: 

This album is lack of some piece of interesting spice, something more memorable idea. This band should work more on originality of themselves and maybe on their production if they want to be better and developed. But I have no other problems with this album. And maybe that´s the problem. The band seems to be afraid to go crazy and try something new, more interesting. We´ll see next time and maybe the band will surprise us. The road where these guys ANTIPATHIC go is not easy at all because there is more than 10 bands on every chopped finger which sounds similar. But this is a very good and easy to listen album which would kick your ass. Solid, traditional type of death metal, good ideas and believable ideas makes this album very good as a tasteful meal. I don´t have any big problem with this album. Everything flows and it has a drive and power. Good job! Solid album!


tracklist:
1. Binary Extraction 
2. Digital Damnation 
3. Integers 
4. Industrial Exorcism 
5. Singularity 
6. Failure Nodes 
7. Abdication Through Transcendence 
8. Iscariot 
9. Synesthesia 
10. Neurotoxic Paralysis 
11. Inorganic Repopulation 
12. Cognitive Dissonance

band:
Tato: Vocals, Bass
Chris: Guitars, Drums

Share this games :

TWITTER