SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 9. března 2020

Home » , » Recenze/review - SHAPED IN DREAMS - Echoes of Eldren Deeds (2019)

Recenze/review - SHAPED IN DREAMS - Echoes of Eldren Deeds (2019)SHAPED IN DREAMS - Echoes of Eldren Deeds 
CD 2019, Immortal Souls Productions

Myslím, že hrozně záleží, co člověk od hudby jako takové očekává. Někdo se soustředí na hráčské výkony, jiný musí za každou cenu slyšet něco nového (pokud to vůbec jde). Každý jsme nastavený úplně jinak a stejně jako obrazy vnímáme muziku po svém. Dostala se mi do ruky prvotina Martina Matiašoviče s názvem "Echoes of Eldren Deeds" a je pro mě přesně ztělesněním toho, co mě nebaví.

Víte, já jsem jen obyčejný fanoušek, na kterého podobné věci moc neplatí. Martin i jeho hosté umí perfektně ovládat svoje nástroje, nebojí se prozkoumat kde jakou skulinku, zahrát rychleji, precizněji, divočeji. Občas preludují, nadechují se. To je všechno v nejlepším pořádku. Album je velmi technické, progresivní, rozevláté. Bohužel, vůbec nedrží pohromadě a je značně roztříštěné. Pohybujeme se od melodického death metalu až po folk, pagan. Zajisté pestrá a zajímavá směsice. Jen to se mnou celé vůbec nic nedělá. 
Každý den usedám k počítači a mám před sebou bílou stránku textového editoru. Pouštím si desky a čekám, až přijde inspirace. Nechávám se unášet melodiemi, vnímám celým tělem každou notu, riff, úder bicích. Už dlouho jsem se u žádného psaní tolik netrápil jako u SHAPED IN DREAMS. Album pro mě není vůbec inspirativní. Je to spíše setkání skvělých muzikantů, kteří si sedli kolem stolu a každý zahrál něco hodně dobrého. Osobně bych desku osekal o spoustu kudrlinek, zbytečných exhibicí. Kde je vášeň? Možná chyběl dobrý producent, který by ze zúčastněných vytřískal to nejlepší. Nějaký pohled z venčí by se hodil. Takhle je deska poměrně zmatená, normálním lidem nesrozumitelná. Zkoušel jsem poslouchat i jako kulisu, jako poklidný doplněk k četbě, ale to mě zase nahrávka rušila. Ne, "Echoes of Eldren Deeds" rozhodně není hudbou pro mě. To už teď vím. Vy ale určitě poslechněte, vyzkoušejte, třeba vám bude chutnat. Víc mě vlastně ani nenapadá. tracklist:
1. A Vault Roamed By Memory
2. Fire Within
3. ...and Warmth Remained
4. Mere Illusion
5. A Giant To Face
6. Thrilled For The Brawl
7. At The Cavern Of Sleep
8. As Life Awakens
9. Time Turned Into Memory
band:

Martin Matiasovic - Rhythm, Lead and Acoustic Guitars, French Horn, Composing, Arranging, Production, Editing, Lyrics

James Dorton - Vocals

Linus Klausenitzer - Bass

Marc Dzierzon - Drums

Tom "Fountainhead" Geldschläger - Oud, Mixing, Mastering, Co-Production, Editing

Matthias Preisinger - Violin, Viola, Acoustic Piano

Mikołaj Suchanek - Electric Piano

Christina Rotondo - Vocals

Harmonia nova - Flute, Oboe, Clarinet, Bass Clarinet, Bassoon, French Horn


https://shapedindreams.bandcamp.com/album/echoes-of-eldren-deeds
https://www.immortalsouls.sk/
https://www.facebook.com/shapedindreams/
Share this games :

TWITTER