SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 9. dubna 2020

Home » » Recenze/review - EARTH ROT - Black Tides of Obscurity (2020)

Recenze/review - EARTH ROT - Black Tides of Obscurity (2020)


EARTH ROT - Black Tides of Obscurity
CD 2020, Season of Mist


for english please scroll down


Probudím se ze zlého sna. Venku je mlha a lampy šeptají do tmy. Postavy schoulené v kápích, kam asi jdou? Padá na mě tíseň a nemůžu usnout. Chtělo by to nějakou muziku a něco dobrého k pití. Noční můry mi dělají společnost. Někde mezi sněním a bděním. Na tuhle desku jsem se chystal už dávno. Australští black death metalisté EARTH ROT. Chladní a odtažití, krásně se hodí k dnešní mrazivé noci. Najednou je v mém pokoji krvavá mlha, která mě láká ven. Už na mě čekají ostatní. Zahaleni do svých snů vyrážíme pryč do lesů. Na staré pohřebiště, na místa, které si již dávno označila smrt.

EARTH ROT jsou melodičtí, chladní, mraziví, démoničtí. Inspirováni zemitým, klasickým death metalem, black metalovým záhrobím i kousky jakési "pokřivené" vznešenosti. Už první poslech byl zvláštní, odlišný od jiných, deska se do mě zakousla a nepustila se vlastně po celou dobu poslechu. "Black Tides of Obscurity" je opravdu jako krvavá mlha. Zpočátku nepropustné, záhadné, tajemné a nekonečně temné album. Skladby v sobě mají až mystický náboj. Některé momenty lze přirovnat k BOLT THROWER, jiné zase k DISMEMBER, BEHEMOTH, IMMORTAL. Není to ale příliš důležité, každý si na desce najde to své. Pro mě jsou EARTH ROT zajímaví hlavně tím, že znějí jinak, odlišně, pestře. Pokud jste fanoušci spíše epičtějších skladeb, budete určitě spokojeni. Dostat se do nahrávky mi sice trvalo delší dobu, ale teď se některých melodií nedokážu vůbec "zbavit". Už zase nemůžu spát, pochoduji po bytě stále dokola, jako nemocná šelma, která hledá temný kout, kde by spočinula. Spojte ruce do kruhu, šeptejte s námi nekonečnou mantru smrti. Lidé bez tváří, lidé bez duše, lidé bez názoru. Jsme jen masa, jdoucí stejným směrem. EARTH ROT jsou jiní a přišli k nám odněkud z nekonečného mrazu a temnoty. A teď dost slov, stejně jsou zbytečná. Lepší bude, když si poslechnete nahrávku sami. Nejlépe uprostřed noci. Mrazivý black death metal, u kterého se probouzejí noční můry!
sumarizace:

EARTH ROT se povedlo zhudebnit temnotu. Death black metal v jejich podání je černý, naléhavý, s obrovskou silou v melodiích. Přijdu si, jako bych byl poslán do lesa a měl vytrhnout kořeny všeho zla. Album mě zcela pohltilo a při poslechu si se mnou dělá doslova, co chce. Jsem prokletý, ponížený a zároveň se cítím silný jako nikdy dřív. Procházím se mezi stíny, jsem hadem plazícím se za svojí kořistí. Hudba zde nelze příliš uchopit slovy, ale připomíná mi zrcadlo, rozbité na tisíc kousků. Neposlouchejte "Black Tides of Obscurity" za denního světla, nálada absolutního zmaru nejlépe vynikne někdy kolem půlnoci. Věřte a budete navěky prokleti! Tuto nahrávku bych doporučil k poslechu všem padlým kněžím. Zhudebněné inferno zde přichází pomalu, polehounku, jako šelma, lovící za soumraku. Do srdcí se vám vkrade zima a udělá vám z něj kusy chladného ledu. Atmosférický black death metal, který je temný, jako odvrácená strana měsíce! Skvěle!Asphyx says:


EARTH ROT composed darkness. Their Black Death Metal is black, acute, with an amazing power in melodies. I feel like I have been sent into the woods and supposed to whip out all of the roots of evil for the world. This album catch me and during the listening it does a lot of things to me. I´m accursed, humiliated and at the same time I feel strong like never. I´m walking between shadows, I´m a snake which crawl for its victim. This kind of music is impossible to describe and it reminds me a mirror which is broken on thousand pieces. Do not listen to the "Black Tides of Obscurity" during the day light because the absolute ruin mood will came out the best around the midnight. Believe and you are accursed forever! I would recommend this album to every death priests. The composed inferno is coming slowly, like a beast which hunt during the nightfall. There is going to be cold in our hearts and your heart will became one piece of ice. An atmospheric death black metal which is dark like the other side of the moon! Amazing!
Tracklist:
01. Dread Rebirth (5:57)
02. New Horns (4:14)
03. Towards a Godless Shrine (5:39)
04. Unparalleled Gateways to Higher Obliteration (5:16)
05. Ancenstral Vengeance (4:21)
06. The Cape of Storms (4:03)
07. Serpent's Ocean (4:31)
08. Mind Killer (3:30)
09. Unravelling Vapour of Sanity (5:12)
10. Out in the Cold (2:43)


band:
J.P. Bridgeman, T.S. Waterhouse, C.A.X. Dickie, D.J. Maloney

Share this games :

TWITTER