Recenze/review - ARCHGOAT - Worship the Eternal Darkness (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 6. dubna 2016

Home » » Minirecenze/minireview - CRIMINAL - Fear Itself (2016)

Minirecenze/minireview - CRIMINAL - Fear Itself (2016)


CRIMINAL - Fear Itself
CD 2016, Metal Blade Records

Špinavci CRIMINAL na to jdou zase hezky od podlahy. Tahle legenda, se svou historií dosahující až na zlatá devadesátá léta sice nikdy u nás v České republice nepronikla úplně do všeobecného povědomí, ale to nemění nic na tom, že jejich tvorba určitě stojí za povšimnutí. Vezměte si starou jihoamerickou death/thrashovou školu, s neučesaným výrazem, přidejte groovy pasáže a máte před sebou pořádně naštvanou smečku. Slyšet jsou i kousky EXODUS, CARCASS, SICK OF IT ALL, ale i klasiky v podobě staré dobré SEPULTURY. CRIMINAL jsou zkrátka úkaz, zjevení, které pravděpodobně ocení jen ti největší extrémní gurmáni. "Většinové" populaci bude asi vadit určitá "zmatenost" a nepřehlednost. To ale nás, protřelé hledače mokvajících pokladů nemůže odradit, nemám pravdu?

"Fear Itself" je zvláštně krvavým soustem. Pokud jste čekali, že vám někdo přinese na stříbrném podnose kousky toho nejvybranějšího masa a budete si muset utřít pusu hedvábným ubrouskem, tak to jste se šeredně mýlili. CRIMINAL vám předhodí syrový, roztrhaný kus čehosi, co vzdáleně připomíná něco mezi flákotou a hadrem. Nebudete ho jíst, ale doslova žrát. Od huby se vám budou kutálet kousky hniloby a sliny se míchat se šťávou, kterou tolik nesnášejí vegetariáni. Nespoutanost a rebelie se zde ukrývá v jednoduchých, ale velmi naléhavých postupech. Novinka mi dělá moc dobře na mé zkažené duši, i když si myslím, že stejně nejvíc podobná hudba vynikne naživo.

CRIMINAL vydali letos solidní, death/thrash groovy metalovou desku. Osobně jsem s albem více než spokojen. Líbí se mi určitá neurvalost, rebelie, kterou z něj cítím. Staré postupy zde ožívají s velkou silou a energií. Přijdu si jako na setkání se starými přáteli, kteří se rozhodli, že oživí osmdesátá a devadesátá léta minulého století. Novinka je plná dobrých nápadů a velmi dobře se poslouchá. Je jako jed, odkapávající z vaší žíly. Pokud máte chuť na pořádný kus syrového masa, zahraného s elegancí, tak je pro vás tohle album jako stvořené. CRIMINAL opět promluvili. Tvrdě, krutě a hlasitě. Dobrá nahrávka!Asphyx says:

CRIMINAL released this year a solid, death / thrash groovy metal album. Personally, I'm with the album more than satisfied. I like some rudeness, rebellion, I'm feeling from it. Old methods are alive here with great power and energy. I'm like on some meeting  with old friends who have decided to revive the eighties and nineties of the last century. The news is full of good ideas and it's very easy to listen. It's like poison, dripping from your vein. If you fancy a chunk of raw meat, played with elegance, so this album is just made for you. CRIMINAL talked once again. Hard, cruel and loud. Good recording!

Share this games :

TWITTER