The long-awaited new SOLSTICE album Casting The Die out 23rd of April!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 23. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - INCARCERATION - Catharsis (2016)

Recenze/review - INCARCERATION - Catharsis (2016)


INCARCERATION - Catharsis
CD 2016, F.D.A. Rekotz

Těžknou mi víčka, pálí oči. Dívám se už dlouhá léta za oponu, do záhrobí. Mnohá hudba je příliš ošklivá pro náš svět. Houstne mi krev, spínám ruce v křečích a kreslím po zdech pentagram. Nasávám ozvěny z podzemí. Ploužím se s károu plnou kostí, hnusu a špíny dál a dál. Jsem jako Sysifos, hledající marně svůj cíl. Mé srdce je náhle hrozně slabé a vynechává v rytmu. Nemůžu si nahmatat tep. Poslouchám stále dokola nové album INCARCERATION - Catharsis.

Brazilská formace, nyní žijící v Německu mě poprvé oslovila svým EP "Sacrifice" z roku 2013. Bylo tenkrát plné zkažené krve, plesniviny a hlavně pravého nefalšovaného death metalu ve stylu GRAVE, NIHILIST, DEATH, MALEVOLENT CREATION, REPUGNANT, DECEASED. Letos pánové přicházejí se svojí dlouhohrající prvotinou a pokračují přesně tam, kde minule přestali, v prašivině přetavené v hudební nosič. Obraťte tedy všechny kříže v okolí směrem dolů a nechte se pozvat na výlet do starých časů.
Na "Catharsis" se mi nejvíc líbí taková ta neurvalá zběsilost, smíchaná s temnotou. Riffy jsou zde zcela jednoduché, vokál vypjatý, vše je podřízeno starému death metalovému výrazu. INCARCERATION přistupují k tvorbě s až punkovým nadšením. Měl jsem možnost kapelu vidět i naživo a tam celé tohle šílenství vyniklo asi nejvíce. Já bych vlastně ani neměl podobné smečky hodnotit, protože stejná temnota mi koluje už dlouhé roky v žilách a můj pohled je značně zkreslený nadšením, které z novinky vnímám. Mám chuť vzít do ruky sekyru a jít na to! Album je plné death metalového undergroundu té nejhrubší kvality. Já kapele zkrátka celé tohle šílenství hodně věřím a užívám si "Catharsis" nadmíru. Svět se kvůli letošní desce asi nezboří, ale věřte tomu, že v podzemí pár hrobek popadá už ze samé své podstaty. Novinka postavená z pravých základních kamenů smrtícího kovu. Pro mě osobně vynikající záležitost!


sumarizace:

INCARCERATION a jejich novinka útočí na ty nejskrytější noční můry všech fanoušků old school death metalu. Album je odpovědí na všechny ozvěny ze záhrobí, které je možno vůbec slyšet. Klasický, plesnivý death metal se zde potkává s thrashem z osmdesátých let a na své si přijdou snad všichni milovníci hřbitovů. Obraťte všechny kříže, zapalte svíce, dnes se bude konat jedna velmi okultní seance. Vystupovat na ní budou legendární death metalisté INCARCERATION. V Brazílii (a Německu) moc dobře vědí, jak se dělá pravé a nefalšované smrtící řemeslo! "Catharsis" je plné špíny, pavučin i ozvěn ze starých rakví. Death metal je zde exhumovaný odněkud z devadesátých let a je krásnou vzpomínkou na časy, kde se ještě zabíjelo poctivě, rezavým nožem. Death metalová deska, která vás pokryje plesnivinou!

Asphyx says:

The new album by the INCARCERATION attacks the deepest nightmare of every single old school death metal fan. This album is the answer for all of the calls from the beyond you can hear. The classic, moldy death metal meets thrash of the 80s. And I think that every lover of graveyards is going to be satisfied. Turn down all the crosses, light up the candles because today the big occult séance is happening. There are going to be legendary death metal guys INCARCERATION. They really know how to do the right deathful job in Brasilia (and Germany). The album "Catharsis" is full of dirt, spider webs and echo from old coffins. The death metal is exhumed from the 90s and it is a beautiful flashback from the times when the killing was dinkum and was done by a carroty knife. This is the death metal album which covers you with a fungus.

Tracklist:
1. The Beckoning
2. Evoking The Possession
3. Devouring Darkness
4. Infernal Suffering
5. Chaos And Blasphemy
6. Purification
7. Obsessed By Death
8. Neverending Agony
9. Resignation
10. Into The Blackest Void

band:
Daniel da Silva - Vocals/Guitars Björn Freese - Bass Michael Koch - Drums

Share this games :

TWITTER