Recenze/review - SOLSTICE - Casting The Die (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 26. dubna 2017

Home » » Recenze/review - KALOPSIA - Angelplague (2017)

Recenze/review - KALOPSIA - Angelplague (2017)


KALOPSIA - Angelplague
CD 2017, Horror Pain Gore Death Productions / Proper Death Records


Město je v plamenech. Hoří domy, hoří i lidé, kteří nestihli uniknout před hordami zdivočelých sousedů. Syn loví otce, lidskost dostává zase jednou na frak. Stačilo málo. Několik dní bez všemocné sítě. Nejdřív byla cítit ve vzduchu nervozita a neklid. Pak stačil první výstřel a vypuklo to. Probudily se v nás dávné šelmy a toužili jsme po krvi. Bez výjimky. Všichni.

Občas si s myšlenkou apokalypsy pohrávám. Když se rozhlédnu kolem sebe, tak mi nepřipadá zase tolik nereálná. Padne na mě vždy taková zvláštní tíseň a musím si do žil narvat nějakou pořádnou hudbu. Tentokrát padlo moje oko na novinku amerických death metalistů KALOPSIA. Ti hrají od roku 1999 smrtící kov ve stylu CANNIBAL CORPSE, SIX FEET UNDER, SUFFOCATION. Zkrátka a jednoduše, nátěr jak má být."Angelplague" je velmi solidním albem plným zajímavých melodií. Není to sice můj šálek hořkosti a občas mi leze ten houpavý rytmus trošku na nervy, ale jako celek u mě novinka s klidem obstojí. KALOPSIA splňují všechny požadavky na poctivý reálný death metal. Jen se jim nepovedlo vyhnout monotónním pasážím a lehkému stereotypu při skládání. CD je tak spíš odpočinkovým dílem, které nic neřeší, útočí rovnou, bez vytáček a je jen na vás, zda si jej oblíbíte či nikoliv. Za moji maličkost kývám souhlasně hlavou, ale na zadek si nesedám. Mám sice chuť vyběhnout ven a zapojit se do všeobecného rabování a ničení lidské mysli, ale pokud budu poslouchat "Angelplague", zase tak divoký nebudu. Dobrá nahrávka, která stojí rozhodně za poslech!


sumarizace:

Albu možná chybí kousek nějakého neotřelého koření, nějaký lépe zapamatovatelný nápad. Kapela, pokud se chce dál vyvíjet a zlepšovat, by měla příště přeci jen trošku víc zapracovat na originalitě, možná i zajímavější produkci. Jinak ale nemám s deskou absolutně žádný problém. A to je možná trošku špatně. Skupina, jako by se trošku bála se odvázat, pustit se do něčeho nového, zajímavějšího. Uvidíme příště, třeba nás překvapí. Cesta, kterou si KALOPSIA  vytyčili a po níž jdou, není vůbec lehká, podobně znějících smeček je dnes deset na jednom uříznutém prstu. Jinak se ale jedná o velmi dobré, slušně poslouchatelné album, které vám nakope zadnice. Solidní, tradiční pojetí death metalu, dobré nápady a uvěřitelné nasazené ale dělají z téhle desky hodně chutnou krmi. S nahrávkou tak nemám žádný zásadní problém. Všechno hezky odsýpá, má to drive i sílu. Jen tak dál! Velmi solidní album!

Asphyx says:

This album is lack of some piece of interesting spice, something more memorable idea. This band should work more on originality of themselves and maybe on their production if they want to be better and developed. But I have no other problems with this album. And maybe that´s the problem. The band seems to be afraid to go crazy and try something new, more interesting. We´ll see next time and maybe the band will surprise us. The road where these guys KALOPSIA go is not easy at all because there is more than 10 bands on every chopped finger which sounds similar. But this is a very good and easy to listen album which would kick your ass. Solid, traditional type of death metal, good ideas and believable ideas makes this album very good as a tasteful meal. I don´t have any big problem with this album. Everything flows and it has a drive and power. Good job! Very solid album!

TRACKLIST
1. Destined to Return  (4:13)
2. As the Serpent Devours  (4:31)
3. Christened Upon the Slab  (3:44)
4. Not Peace But Pestilence  (3:17)
5. Scorched Earth and Blackened Skies  (6:22)
6. Source of My Evil  (4:34)
7. Surge of Terror  (5:05)
8. Bitter Sacraments  (3:51)

LINE-UP

Matt Medeiros - Guitar, Vocals
Justin Spaeth - Drums
Drew Murphy   - Bass
Steve Horvath - Lead Guitar


Share this games :

TWITTER