Recenze/review - DRAWN AND QUARTERED - Congregation Pestilence (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 14. července 2017

Home » » Recenze/review - ESCARNNIA - Humanity Isolated (2017)

Recenze/review - ESCARNNIA - Humanity Isolated (2017)


ESCARNNIA - Humanity Isolated 
CD 2017, Classic Metal Records

Občas mám obrovskou chuť se znovu vydat až někam k počátkům death metalu, kdy tento styl vznikal a sázelo se hlavně na nadšení a jednoduchost. Čas bohužel zastavit nejde, ale alespoň se vrací v kruhu. Pořád totiž vznikají nové a nové smečky, které do toho mlátí ve stylu devadesátých let. A to bych nebyl já, abych se nesnažil o těchto šílencích napsat alespoň pár řádek. Old school death metal totiž nesmí zemřít!

Pokud budou existovat kapely jako jsou brazilští ESCARNNIA, strach o to nemám. Pánové na svém prvním albu předvádějí tu správnou smrtící klasiku. Sice nejsou ničím výjimeční, ani překvapiví, jenže když já nemůžu jinak. Mě jejich novinka "Humanity Isolated" jednoduše baví. Mám z ní takovou tu správnou morbidní radost, cítím kousky temnoty, to správné šílenství z dávných časů. Dnes už se hraje dávno jinak, ale když ona v jejich jednoduchosti je pořád velká síla.
"Humanity Isolated" je albem ve stylu starých dobrých DEATH, PESTILENCE, SEPULTURY, MORBID ANGEL, MASSACRE, MASTER. Pánům to hezky odsýpá, nástroje jsou připraveny na další exhumaci mrtvých těl a já z desky slyším poctivé jihoamerické odhodlání. Oni by ESCARNNIA určitě potřebovali pořádného producenta, případně někoho, kdo by jim některé skladby zkrátil. Možná také nějakého lepšího zvukového mistra. Přesto přese všechno mě právě ty lehké nedokonalosti baví a dávají mi jasně na vědomí, že desku nahráli lidé z masa a kostí a ne stroje. Jsem moc rád, že jsem na svých toulkách éterem tyto mrtvolné Brazilce poznal, protože jinak bych byl ochuzen o další příjemně zahnívající zážitek. Velmi dobře zahraný old school death metal! Za mě všechny uříznuté palce nahoru!sumarizace:

ESCARNNIA vyvrhli na bezbožné světlo pořádnou porci klasického death metalu. Ten je v jejich podání tradiční, plný temných melodií a poctivosti. "Humanity Isolated" lze považovat za ukázku kvalitního smrtícího řemesla. Skladby jsou zahuštěné chladem a tmou. Tohle všechno dává jasný signál - smrt je zase hodně blízko. Možná by songům slušela větší průbojnost, ale vše je vyváženo nadšením a odhodlaností. Jako celek působí album velmi celistvě, opravdu dobře se poslouchá a já si ho užívám. Jsem zavřený v mrtvé komoře, pomalu hniji spolu s albem zaživa a pořád dokola si říkám, jak je dobře, že podobné kapely existují. ESCARNNIA sice nepřinášejí nic nového, ale v tom, co dělají jsou velmi dobří. A jako bonus navíc dostanete pocit, že zde hrají srdcaři pro srdcaře. A toho si cením víc, než mnohdy krkolomných nesrozumitelných riffů. Klasický death metal plný studených temných melodií! Smrt přichází!


Asphyx says:

ESCARNNIA just have casted a huge portion of classic death metal on the ungodly light. The deat metal is very traditional, full of dark melodies and trueness. "Humanity Isolated" is like an example of a great deadly craftsmanship. The songs are thickened with cold and darkness. All of this gives a clear signal – death is very close again. These songs might sound better if they have some assertiveness, but everything is outweighed by enthusiasm and determination. The album as a whole seems very compact, great for listening and I really enjoy it. I am locked in a dead chamber, slowly dying with this album and I am telling to myself how happy I am that there are great bands like this one. ESCARNNIA do not bring anything new, however they are doing their thing and they do it in the best way. And as a bonus you will get the feeling of the real death metal people playing for the real death metal people. And that is what I appreciate the most, rather than unintelligible breakneck riffs. Classic death metal full of dark cold melodies! Death is coming!


Tracklist:
01. Total Death
02. Condemned To Kill
03. Eternal Hatred
04. Rotten Spirit
05. Humanity Isolated
06. A Moment Of Compassion
07. The Evil Spell
08. Suicidal Beliefs
09. Suffering And Desolated
10. Back In Time

band:
Ismael Santana (vocal/guitarra),
Valber Sousa (guitarra)
Natanael dos Santos ( baixo)
Samuel dos Santos ( bateria)

Share this games :

TWITTER