Recenze/review - CASKET - Urn (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 6. července 2017

Home » » Recenze/review - LACERTA - Lacerta (2017)

Recenze/review - LACERTA - Lacerta (2017)


LACERTA - Lacerta
CD 2017, CDN Records

Pořád dokola mi vyprávěla, jak může být smrt krásná. Ztrácela se v temných snech, ve kterých si podřezávala žíly, věšela se v tichém lese i polykala stovky prášků. Snažil jsem se jí přesvědčit, aby si začala vážit sama sebe. Odmítla mě s tajemným úsměvem a ukázala pár nových jizev na zápěstí. Našli ji dole u řeky, schoulenou do sebe. Krásnou a studenou. Došla svého cíle.

Je pravda, že australští LACERTA mohou v některých jedincích vzbuzovat sebevražedné tendence. Jejich death metal ve stylu PSYCROPTIC, MORBID ANGEL je totiž pestrou směsicí komplikovaných riffů, které se vám zaryjí do hlavy takovým způsobem, že mohou u slabších jedinců způsobovat velmi těžké stavy. Propracovaně chladná smrt může mít zlé vedlejší účinky.  "Lacerta" je deskou, která asi širší publikum neosloví. Troufám si totiž tvrdit, že u jejího poslechu je nutné přemýšlet, mít hlavu otevřenou a ještě být pořádně trpělivý. Mnoho pasáží, různých vyhrávek, fines, totiž vynikne až časem. Osobně jsem měl s LACERTA velmi rozdílné zkušenosti. Někdy jsem je hltal jako čerstvou krev a jindy jen projel pár skladeb a neříkalo mi to vůbec nic. Hudba je zde určena spíše mladším ročníkům, hledačům temných zákoutí a milovníkům rychlých prstokladů. Mě nejvíc asi zaujala celková nálada, která je hodně proměnlivá. Jednou temná, jindy zase jiskřivá a nakonec chladná. Chvílemi ztrácí kapela dech, ale jako celek v pohodě obstojí. Hodně zajímavá deska.


sumarizace:

Australští poslové z pekla LACERTA letos vydali CD, které by mohlo zaujmout každého fanouška temného death metalu. Skladby jsou zde ošklivé, zlé, morbidní a je z nich na sto metrů cítit síra. Pokud máte rádi americkou death metalovou školu, PSYCROPTIC, MORBID ANGEL a jste příznivci podzemí, tak neváhejte ani chvilku. Zklamáni rozhodně nebudete. Australanům se povedlo nahrát album, které je doslova narváno nihilismem, černou energií a záhrobím. Svět je při poslechu hodně těžké místo k žití. Nahrávku vám mohu jen a jen doporučit. Temné smrtící album, které vás uštkne jako jedovatý had! Skvělá morbidní práce!

Asphyx says:

Australian Apostles from the hell LACERTA released this year an CD, which could interest all fans of dark death metal. Tracks are ugly, evil, morbid and there is smelling sulfur miles apart. If you like American death metal school, PSYCROPTIC, MORBID ANGEL and you are fans of the underground, so don't hesitate. You won't be disappointed. Australians managed to record an album, which is literally stuffed with nihilism, black power and the beyond. When listening the world is very hard place for living. I can the recording only recommend. Dark deadly album that will bite you as venomous snake! Great morbid job!

Tracklist:
1. Pillars Of Deceit
2. Grotesque Design
3. Hell To Pay
4. Incubation Of Tyrants
5. Void Of Shadows
6. Gargantua
7. Molecular Residue
8. Ambiguous Forms
9. Mind Processor
10. Necronomy

band:
Anthony Gilbert - Lead/Rhythm Guitars
Gabe Latham - Vocals
Patrick Neumayer - Drums
Toman Bradley - Bass 

Share this games :

TWITTER