DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 14. srpna 2017

Home » » Recenze/review - ENDLESS MAIN - II (2017)

Recenze/review - ENDLESS MAIN - II (2017)


ENDLESS MAIN - II
CD 2017, Slovak Metal Army

for english scroll down please

Zaťatá pěst, výkřiky údivu. Síla a energie. Nezbytný patos, vznešenost a drsné pózy. Hra s melodiemi i hlasem, tlak a hlavně power metal jak vystřižený ze starých časů. Tohle všechno jsou slovenští ENDLESS MAIN. Se vším dobrým i špatným, co k tomuhle stylu patří. 

Nemám moc rád patos, přehrávání. Jsem hodně rád, že se jim Slováci vyhnuli. Nebývám k podobným deskám příliš vřelý, stylově jdou běžně zcela mimo mě, ale musím napsat, že ENDLESS MAIN mají velmi dobře našlápnuto. Samozřejmě, chtělo by to lepší produkci, silnější symfonické pasáže a osobně bych ocenil i trošinku víc odvázanosti. Mé připomínky ale berte jen jako povzdechnutí starého zmlsaného metalového kocoura.Album "II" se pohybuje v oblastech, které si už dávno zabrali třeba takoví HELLOWEEN, BLIND GARDIEN, RUNNING WILD a RAGE. V některých momentech mi malinko vadí zpěv, v jiných je ale zase správně jiskřivý a "sexy". Líbí se mi, že kapela nikde nic nepodcenila, za deskou je cítit velký kus práce a nadšení. Ne, ENDLESS MAIN nejsou dokonalí, ale pořád jsou dostatečně šílení, aby mě smetli a rozsekali. Obdivovatelé německé a švédské power metalové školy by měli zbystřit svoji pozornost. Odsýpá to totiž pěkně. Podobné desky nikdy asi nebudou mojí krevní skupinou, ale oceňuji solidní řemeslo. Povedené album narvané dobrými nápady a jiskřivou energií! 

Asphyx says:

A thigh fist, screams of surprises. Power and energy. The needed pathos, royalty and rough poses. The game with melodies and sound, the pressure and most importantly the power metal is sounds like it was from the good old days. All of this are Slovak ENDLESS MAIN. They do all the good and bad which fits to this style.

I am not a big fan of a pathos. So I am glad that those guys did not do that. Normally, I do not like these kinds of albums because I prefer different music styles. But I have to say that ENDLESS MAIN have a good start. Of course, they need a better production, more powerful symphonic passages and personally I would appreciate even more wildness. But these are just comments of an old metal man.


The album “II” works in the same field as HELLOWEEN, BLIND GARDIEN, RUNNING WILD or RANGE. At same passages I do not like the vocal, but at some passages it is sparkly and “sexy” in the right way. I like that this band did a good job and they really work hard and you can feel the excitement. No, ENDLESS MAIN are not perfect, but they are still mad and they killed and smashed me. The admirers of the German and Swedish power metal school should be careful here. It goes so nicely. Similar albums will probably not be my cup of tea. But I appreciate a good solid craft. This is a great album full of great ideas and sparkling energy!

tracklist:
01. War
02. Into The Light
03. Lastman Standing
04. Awaken Dreamer
05. Dying Heart Of A Dying Man
06. Fall
07. I Will
08. Age Of Darkness
09. Nothing

band:
Michal "Šepo" Šepetka - spev
Matúš "Šuďo" Šudila - gitara
Braňo Ragan - basa...
Valério Choma - bicie

Share this games :

TWITTER