SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 16. října 2017

Home » » Recenze/review - AVENGER - Mír v harému smrti (2017)

Recenze/review - AVENGER - Mír v harému smrti (2017)


AVENGER - Mír v harému smrti
CD 2017, HELLSOUND Productions

for english scroll down please

Malý křížek u cesty s obrazem Panny Marie. Touha zažít rozhřešení. Chodíval sem každý den. Modlil se, rozjímal. Zmítal s ním vnitřní boj. Nemohl se rozhodnout a nevěděl, že nedaleko se odehrávaly temné obřady plné okultních sil. Nakonec podlehl volání vlastní krve. Peklo se ukrývá v každém z nás!

AVENGER, jméno nejen na české black/death metalové scéně více než známé. Letos přicházejí s novým albem, bez tympánů, s novým vokalistou. Jsou trošku jiní než jak je známe z dřívějších nahrávek, přesto jasně definovatelní, s vlastním originálním rukopisem. Obraťte prosím všechny kříže směrem dolů, staří rouhači se vrátili. Mocně a hlasitě. 

 

Na "Mír v harému smrti" nejvíc oceňuji především velký cit kapely pro černé melodie a atmosféru. Člověk si opravdu připadá jako při rozhovoru s nějakým našeptávačem. Album má velmi dobrý zvuk, i když osobně bych jej klidně trošku víc ušpinil. Na nového zpěváka jsem si musel chvilku zvykat, ne ve všech momentech je mi jeho hlas příjemný, ale byla to otázka několika poslechů. Ošklivý je obal, příliš mi nevyhovují některé rozjímací pasáže. Jako celek je ale nahrávka velmi dobrým kovovým zásekem. AVENGER zdá se nestárnou, jsou dál plně oddáni základním myšlenkám kacířství. Znát je to hlavně v textech, které jsou opět skvělé. Zase tak moc českých kapel je v rodném jazyce neumí. Asi se večer vydám do nedaleké kaple, obrátit pár nevěřících na pravou černou víru. Velmi dobré album!


Asphyx says:

A small cross with a picture of the Virgin Mary by a path. A desire to experience a repentance. He prayed, meditated. He had an internal fight with him. He couldn´t decide and he did not know that not far enough were happening dark rites full of occult powers. In the end he succumbed to the calls of his own blood. The Hell is hiding inside each of us!

AVENGER, this name is well known not only on the Czech black/death metal scene. This year they came with a new album, without drums and with a new vocalist. They are a little bit different than we know them from their earlier albums but you can still recognize them. They have their own signature. Please, turn all crosses upside down, the old burglars returned. Loudly and significantly.


What I like the most about the album “Mír v harému smrti” is the great feeling for black melodies and atmosphere which this band has. Man really feels like he talks to a whisperer. The album has an amazing sound but personally, I would appreciate to have the sound dirtier. I had to took some time to get used to the new vocalist because his voice was not the best for me at some passages, but for me it was just about listening to it for a few times and then I get used to it. The cover is ugly, what is not the best for me are the meditating passages. As a whole, the album is a great metal punch. AVENGER do not age. They are fully devoted to the basic ideas of heresy. You can especially tell from the lyrics which are amazing, as usually. There is not a lot of bands who know how to do that in the native language. I think I will go to a nearby chapel in the evening to turn a few unbelievers to the real black faith. Very good album!

Tracklist:
1. V Harému Smrti
2. V Bezbřehé Samotě
3. Starší Než řeč
4. Spektrum
5. Rusínova Bitva
6. Řeka
7. Cesta Svobody
8. Vnitřní Vesmír
9. Fragment
10. Mír

band:

Radek Popel - vocal / 
Jirka Kocián - guitar / 
František "Infernits" Vávra - bassguitar / 
Petr "Rámus" Mecák - guitar / 
Honza Kapák - drums

Order AVENGER CD´s, LP´s and T-shirts at: ramus.avenger@tiscali.cz
Share this games :

TWITTER