SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 19. prosince 2017

Home » » Několik otázek - rozhovor s death metalovou skupinou CRANIAL CARNAGE.

Několik otázek - rozhovor s death metalovou skupinou CRANIAL CARNAGE.


Několik otázek – rozhovor s death metalovou skupinou CRANIAL CARNAGE.

Odpovídal Mara bass.


Ave, představ prosím našim čtenářům vaši kapelu. Kdy byla založena, jaký styl muziky hrajete apod.? 

Ahoj Jakube, v době vzniku se kapela jmenovala GRAVE IN MIND a založili ji začátkem roku 2009 bratři Marty na kytaru a Rebus na basu. Zbyňa zaujal post bicích. Začátkem roku 2014 kapelu opustil Zbyňa a tak se rozhodli pokračovat ve dvou s automatickým bubeníkem. Z toho vyplynulo, že budou hrát syrovější a brutálnější death metal. Z počátku se jednalo o old school death metal a nebyl tak brutálního ražení jako je dnes. S tím byla spojena i změna názvu kapely na CRANIAL CARNAGE. Dělali na nových skladbách a hledali i další členy pro živé hraní. V listopadu 2014 jsem přišel já na basu a v lednu 2015 i nový bubeník Volcano. Druhý kytarista Dragan který působí i v death metalových DMC se ke kapele připojil v srpnu 2015. Rebus tím pádem přešel k vokálu. 


Kde a za jakých podmínek jste novou desku nahrávali, kdo měl na starosti zvuk, produkci, mastering? 

Debutové album Abhorrence jsme nahrávali poměrně dlouho. Nebyli jsme v klasickém studiu, kde naběhneš a tam to šlape jeden nástroj za druhým, aby si neprodělal i gatě. Nahrávání nakonec proběhlo u kamarádů ve studiu GATE OF SORROW v Uherském Ostrohu. Tím, že jsme nahrávali v podstatě doma, tak se to tvořilo po víkendech, jak byl čas. Nakonec to proto trvalo několik měsíců. Masteringu se ujal Otyn v Davos Records. Se zvukem jsme naprosto spokojeni a předčilo to naše očekávání. Kvůli času půjdeme s příští deskou už do klasického studia.


Jakým nákladem a na jakých nosičích byla novinka vydána (CD, digital, vinyl, kazeta)?

Původně jsme CD chtěli jen v naší režii v nákladu v cca do 150 kusů, ale na letošním NTEY, kde jsme hráli, viděl naše vystoupení Juro Haríň a zamiloval se do nás :D. Bombardoval nás tak dlouho, až jsme se dohodli na spolupráci a s jeho ISP vyplodili náklad 500 ks. Chystá se i menší limitovaný náklad vinylu, tak uvidíme, jak to dopadne. Neznám většího blázna, který je tak odhodlaný makat pro metal. Jsme za to rádi, stará se o nás parádně a doufáme, že spolupráce bude pokračovat i do budoucna.

O čem pojednávají texty, kdo je jejich autorem a jakým způsobem vznikaly?

Album má název Abhorrence a je o našem odporu k manipulaci s myšlením lidí, zneužíváním víry a o našem celkovém postoji k jakékoliv víře. O texty se stará vokalista Rebus. 


Kdo vytvořil logo kapely, kdo se stará o grafiku a webové stránky? Co vy a sociální sítě? Přikládáte těmto věcem velký důraz?

Naše logo vytvořil Vojtěch Doubek z Moonroot art. Jeho skvělá práce je vidět po celém světě. Je v podstatě stavěné přímo na nás a vystihuje zlo zvané death metal. Samozřejmě, že je čitelné, což si spoustu fans nemyslí :D . O grafiku a booklet se postaral starý známý mistr ve svém oboru a jeden z nejlepších grafiků a fotografů u nás Jaromír Deather Bezruč. Má obrovský cit pro detail a vžije se do dění té či oné kapely. Vystihne detaily a to ho dělá výborným i po stránce lidské. Je nám velkou ctí s ním pracovat. Posunul i naši tvorbu dále, je prostě vidět jak jeho grafika vzbudila obdiv u fans. Jsme za to moc rádi a tímto mu moc děkujeme. Co se týká soc.sítí tak bohužel v dnešní době Facebook je nezbytný pro komunikaci a reklamu.

U jakého labelu jste svoji desku vydali a proč právě tato společnost? Jste spokojeni s tím, jak vás label zastupuje, propaguje a stará se o vás?

Viz. výše.


Které kapely patří mezi vaše vzory, kde berete inspiraci?

Jelikož už něco pamatujeme :) a death metal skoro všichni posloucháme necelých 30 let, tak jsou to samozřejmě kapely SUFFOCATION, DYING FETUS, DEATH, VOMITORY, NILE, MORBID ANGEL atd…. Inspiraci čerpáme u těchto band. 

Posílali jste svoji nahrávku na firmy (na které), jaká byla odezva?

O vše se stará Juro s jeho labelem IMMORTAL SOULS PRODUCTIONS, zatím máme velice pozitivní reakce od našich fans. Jsme zvědaví, jaké budou reakce od ostatních mistrů, kteří se v metalu pohybují.

Kolik máte za sebou koncertů, kde hrajete nejraději (klub, festival) a které vystoupení považujete za nejlepší?

Nejsme vyznavači hraní každý víkend, proto máme za sebou cca kolem 60 koncertů. Máme rádi festivaly, má to své kouzlo a potkáme spoustu kámošů s kapel i fans. V klubech taky rádi hrajeme, ale tam je to na štíru s návštěvností. V dnešní internetové době jsou lidi zdechlí a zvednou prdel a podpořit hudební metalovou scénu jim dělá obrovské problémy. Vyzdvihl bych asi letošní GOTHOOM, kde se nám hrálo výborně, setkali jsme se s výborným zvukem a s profesionálním přístupem od zvukařů. 

Jaké máte plány do budoucna, čeho chcete s kapelou dosáhnout?

Určitě budeme pokračovat s nahráváním dalšího CD, materiál už máme a nějaké nové songy prezentujeme na koncertech. A zahrát si na BA nebo OEF by bylo skvělé :). 

Na jakých kontaktech vás fanoušci najdou? 

Na klasických kontaktech:


Děkuji za rozhovor.

Díky za rozhovor Mara bass.


Share this games :

TWITTER