Recenze/review - CENTENARY - Death…The Final Frontier (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 31. prosince 2017

Home » » Recenze/review - FEARED - Svart (2017)

Recenze/review - FEARED - Svart (2017)


FEARED - Svart
CD 2017,  vlastní vydání

Občas si říkám, jestli by neměly temné síly povstat a zničit náš svět. Rozhlížím se kolem sebe a pořád jsem překvapen z lidské hlouposti, zbytečné nenávisti a čistého zla. Představa o zástupech nemrtvých, kteří se vydají za záhrobí na poslední boj, se stává čím dál tím lákavější.

FEARED. Kapela složená ze slavných postav nejen švédské scény. Melodický death metal, sekavé kousky thrashe a coreový řev. Moderna smíchaná s klasikou. Smečka, které "trpí" nadprodukcí. A také hudba, která je zajímavá a pestrá jako samo peklo. Ve "Svart" naleznete spousty odkazů na pasáže z PANTERY. Také mnoho chladných "vybrnkávacích" kousků a samozřejmě variabilní řev páně Maria. Na podobný groove metal musím být opravdu naladěn, většinou nebývá častým hostem v mém přehrávači. Pokud ale dostanu chuť na pořádné šílenství, má volba je jasná - "Svart". Líbí se mi pestrá paleta roztodivných nálad, emocí, které z desky doslova tryskají na všechny strany. Album sice není ničím překvapivé, ale své řemeslo zvládají pánové na výbornou. Novinka se tak stává zajímavým materiálem, který by mohl oslovit všechny fanoušky nefalšované energie. Riff manie ve své krystalické podobě. A já říkám, ano, jsem spokojen. Slušná práce!sumarizace:

Hudba je zde postavena na drtivých riffech a postupném zvyšování tlaku. Líbí se mi melodické vsuvky, oceňuji velmi slušný zvuk. FEARED letos vydali opravdu dobré album, které asi nebude vyhovovat každému. Je totiž uřvané, šílené, zběsilé - jako celý dnešní svět. A je jen na vás, zda na tuhle nečistou hru přistoupíte, či nikoliv. Strhněte konečně všechny modly a vyznávejte "Svart"! Death groove metal, který vám zatluče hřeby do mozku! Masakr!


Asphyx says:

Music is based on crushing riffs and gradual increase of pressure. I like the melodis parts, I appreciate the very good sound. FEARED released a really good album this year which will not be for everybody. It yells, is crazy, furious – just like today´s world. And it is up to you if you want to play this unclean game or not. Put dome any idols and confess "Svart"! Death groove metal which will put nails into your brain! Massacre!


Tracklisting:
“När Allt Blir Svart”
“King Of The Dead”
“Hate Mantra”
“My Next”
“In I Dimman”
“Your Black Is My White”
“Engines Of Death”
“The Mare”
“Blodspår”


band:
Guitars - Ola Englund (THE HAUNTED, ex SIX FEET UNDER)
Bass - Jocke Skog (ex CLAWFINGER, AECKEL)
Drums - Kevin Talley (SUFFOCATION, ex DYING FEETUS ex BLACK DAHLIA MURDER)
Vocals - Mario Santos Ramos (DEMONOID)

Share this games :

TWITTER