Recenze/review - ROTTEN CASKET - First Nail in the Casket (2022)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 14. března 2018

Home » » Recenze/review - AVSLUT - Deceptis (2018)

Recenze/review - AVSLUT - Deceptis (2018)


AVSLUT - Deceptis
CD 2018, Osmose Productions

Občas si připadám jako šelma chycená do pasti. Bezmocná, s udušeným vztekem. Koušu si svoji nohu až do krve, umírám pomalu a ocelové čelisti se mi zařezávají čím dál tím víc do masa. Modlím se, abych už konečně dostal ránu z milosti. Bohužel, odpovědí je mi jen ticho a můj pomalu uvadající dech. 

Přiznám se, že si v black metalu hodně vybírám. Deska v sobě musí mít atmosféru, chlad, šílenství. Všechno tohle novinka švédských AVSLUT splňuje. Je syrová a ostrá zároveň, umrzám u ní, vznáším se v nekonečné řece beznaděje. Album se opravdu velmi dobře poslouchá, je návykové a dokáže mě naplno připoutat k přehrávači. Myslím, že fanoušci třeba takových WATAIN, DISSECTION, EMPEROR, NORDJEVEL, VALKYRJA, by mohli být spokojeni jako já.Na "Deceptis" asi nejvíc obdivuji celkovou náladu nahrávky, takový ten těžko popsatelný pocit, kdy dostáváte znovu a znovu chuť na další poslechy. Ne, AVSLUT nepřinášejí vůbec nic nového, jsou tradicionalisté, klasici, kteří ctí starou dobrou melodickou black metalovou severskou školu. Nehledají a neobjevují, spíše používají již známé prostředky velmi zručným způsobem. Jsem hodně pocitový posluchač a jako takovému se mi letošní album opravdu líbí. Mám u něj takové zvláštní představy, jako bych právě potkal již známé zlo, jen znovu přetavené do ještě zákeřnější podoby. Skvělý je obal i zvuk, příjemně bolestivý je i hlas. AVSLUT sice vyloženě "nebolí", ale spíše postupně nahlodávají, jsou jako plíživá nákaza, sněť, která vás pomalu rozloží na zcela zbytečné kousky masa. Melodický black metal, u kterého umrznete! Velmi dobře!


sumarizace:

Black metal v podání AVSLUT je lehký, vznešený. Útočí spíše pomalu, nahlodává vás jako krysa uzavřená v kleci na vašem těle. Jed proniká postupně, kroutí vás v křeči a vy jen bezbožně spínáte ruce k nebi. Vynikající jsou bicí a zajímavý je také vokál. Kytaristé dodávají opravdu ostré riffy, které vás zmrazí a doslova zašlápnou do země. Osvědčil se mi poslech při ranních cestách do práce, kdy se den teprve probouzel a vítr byl studený a šílený. Takhle nějak si představuji, že přichází Armageddon. Svět je na "Deceptis" velmi těžký, černý a mraky se dotýkají skoro země. V dálce zvoní zvony na poslední cestu. Průvod nese rakev s prokletým nebožtíkem. AVSLUT dokážou vytvořit atmosféru absolutního zmaru a beznaděje. Songy mají mnohdy až doom metalovou náladu. Dejte si pozor, aby vám neztuhla krev v žilách! Black metal, plný studených emocí a ozvěn ze záhrobí. Velmi dobré smrtící album!

Asphyx says:

The black metal played by the band AVSLUT is light and majestic. It attacks up and it will bite you like a rat closed in a cage in your body. The poison will go step by step into your blood and it will make you twitch and you will be only able to take your hand up to the sky. The drums are amazing and the vocal is very interesting. Guitar players play very sharp riffs which will freeze you and trample you in the ground. I would suggest listen to this in the morning when you go to work when you are in the process of waking up and wind is cold and crazy. This is how Armageddon would be like. The world is very heavy on this album and it´s black with clouds touching the ground. In the distance you can actually hear the bells for the last journey. The retinue is holding a coffin with a cursed death man. AVSLUT can make the atmosphere of absolute ruin and desperation. Sometimes, their songs have doom metal mood. Be careful, your blood could become ice! This black metal is full of cold emotions and echo from the other world. Amazing deadly album!


TRACK STREAM:

Lineup:
C. – vocals
E. – lead guitar/backing vocals
O. – drums
D. – bass
S. – rhythm guitar

Band contact: avslut.bm@gmail.com

MORE INFO:
Share this games :

TWITTER