SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 27. dubna 2018

Home » » Recenze/review - SOL DE SANGRE - Sol de Sangre (2018)

Recenze/review - SOL DE SANGRE - Sol de Sangre (2018)


SOL DE SANGRE - Sol de Sangre
CD 2018, Black Market Metal

Za stěn vystupují šedé stíny. Rozšklebené tváře. Chlad, nicota. Místností se vznáší strach, obestírá nás tíseň. Na hrubo nasekané kousky tmy padají pomalu k zemi. Mé rezavé kosti touží po pořádné porci pravého death metalu. Vypadá to, že maniaci SOL DE SANGRE jsou velmi dobrou volbou. Krutou, ostrou, nespoutanou.

Představte si hlubokou jámu, na jejímž dně na vás čeká klubko roztoužených čepelí. Stojíte na okraji, vychutnáváte si death metal klasického střihu, obdivujete thrashově posazený vokál a nakonec vás napadne jediné správné řešení. Skočit po hlavě dolů. Nic jiného vám také nezbývá.


"Sol de Sangre" je albem, které v sobě obsahuje všechny potřebné ingredience pro opravdový morbidní zážitek. Kolumbijci jsou neurvalí, neučesaní a vkládají do skladeb spoustu zajímavých melodií. Jsou krásně krvavým osvěžením v nekonečných katakombách. Cítím zde tradiční švédské vlivy (způsobené jak nápady, tak produkcí), ale hlavně poctivý jihoamerický původ. Žádné kompromisy. Žádná zbytečná preludia. Jde se rovnou na věc. Přímo kladivem do hlavy. Ostře, divoce. SOL DE SANGRE jednoduše jejich tvorbu věřím. Nejdou ničím výjimeční, vlastně se nejedná o nic zase tolik zajímavého. Jenže mě podobné masakrující záležitosti zkrátka moc baví. Klasický špinavý death metal, který vás rozseká na malé kousky! 


sumarizace:

SOL DE SANGRE vyvrhli na bezbožné světlo pořádnou porci klasického death metalu. Ten je v jejich podání tradiční, plný temných melodií a poctivosti. "Sol de Sangre" lze považovat za ukázku kvalitního smrtícího řemesla. Krásně vyvedený obal, jiskřivě hutný zvuk, skladby zahuštěné chladem a tmou. Tohle všechno dává jasný signál - smrt je zase hodně blízko. Možná by songům slušela větší průbojnost, ale vše je vyváženo nadšením a odhodlaností. Jako celek působí album velmi celistvě, opravdu dobře se poslouchá a já si ho užívám. Jsem zavřený v mrtvé komoře, pomalu hniji spolu s albem zaživa a pořád dokola si říkám, jak je dobře, že podobné kapely existují. SOL DE SANGRE sice nepřinášejí nic nového, ale v tom, co dělají jsou velmi dobří. A jako bonus navíc dostanete pocit, že zde hrají srdcaři pro srdcaře. A toho si cením víc, než mnohdy krkolomných nesrozumitelných riffů. Klasický death metal plný studených temných melodií! Smrt přichází!

Asphyx says:

SOL DE SANGRE just have casted a huge portion of classic death metal on the ungodly light. The deat metal is very traditional, full of dark melodies and trueness. "Sol de Sangre" is like an example of a great deadly craftsmanship. The cover is very cool, the sound is sparkly, the songs are thickened with cold and darkness. All of this gives a clear signal – death is very close again. These songs might sound better if they have some assertiveness, but everything is outweighed by enthusiasm and determination. The album as a whole seems very compact, great for listening and I really enjoy it. I am locked in a dead chamber, slowly dying with this album and I am telling to myself how happy I am that there are great bands like this one. SOL DE SANGRE do not bring anything new, however they are doing their thing and they do it in the best way. And as a bonus you will get the feeling of the real death metal people playing for the real death metal people. And that is what I appreciate the most, rather than unintelligible breakneck riffs. Classic death metal full of dark cold melodies! Death is coming!


Track List:
01 - Preludio - Los Andes
02 - Perros con Sarna
03 - Ratas
04 - La Feria del Chivo
05 - La Cosecha del Miedo
06 - Interludio - Purgatorio
07 - Sol de Sangre
08 - Muertos con Ojos Estallados
09 - Más Abajo del Infierno
10 - Sin Ley y Sin Dios
11 - Bienvenida Muerte Bienvenida (Cover Lluvia Negra)
12 - Coda- Llanos del Infierno

Sol de Sangre is:
Rolando Ramos Torres: Guitar 
Gonzalo Restrepo: Drums 
Gustavo Valderrama: Bass 
Kike Valderrama: Vocals

Share this games :

TWITTER