SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 11. května 2018

Home » » Promotion! - CONCERTS!

Promotion! - CONCERTS!


info:
---------------------------------------------------------


Kdy: 20.7.2018
Kde: Letní parket Výrava
Kdo: Nazareth, Tublatanka, Keks, Osaka

Kořeny skotských Nazareth, kteří se 20.7.2018 představí na Letním parketu ve Výravě, sahají hluboko do šedesátých let minulého století, kdy dnešní basák Nazareth Pete Agnew muzicíroval se svými Shadettes. Když začali uvažovat o změně názvu, zaslechli v baru skladbu „The Weight“ od kapely The Band, jejíž text začínal veršem „I pulled into Nazareth, feelin’ ’bout half past dead“. Proti Petově návrhu na přejmenování kapely na Nazareth nebyly připomínky a tak se začala psát dlouhatánská historie kapely, která má na svém kontě bezmála třicítku studiových alb a řadu obrovských hitů, jako baladická „Dream On“, tklivá výpůjčka „Love Hurts“ od The Everly Brothers, či inspirativní rockovka „Hair Of the Dog“. Kapelu před pěti lety opustil její původní zpěvák Dan McCafferty, jeho post v současné době zastává protřelý Carl Sentance se zkušenostmi ze spolupráce s Geezerem Butlerem či Donem Aireym. 

Tublatanka, pravidelný host výravského Letního parketu, který velmi silným hlasem promluvil v osmdesátých letech do vývoje tuzemské rockové a metalové hudby si svou silnou formu udržuje i víc než pětatřicet let od svého založení a o tom, jak se bratislavské Tublatance podařilo nabrousit zbraně v jejich aktuálně probíhajícím turné „Souboj rebelů“ a s jakou grácií a elegancí předvedou své hitovky, jako „Dnes“, „Žeravé znamenie osudu“, či „Pravda víťazí“ se budete moci ve Výravě také přesvědčit.

I historie další z kapel, která bude rozehřívat publikum pro Nazareth, se začala psát na začátku osmdesátých let, benešovští rockeři Keks, kteří se netají svou zálibou ve tvorbě Sweet, Slade či Deep Purple, mají dnes na svém kontě rovnou desítku vydaných alb, oslavu svých pětatřicátých narozenin v doprovodu Jihočeské filharmonie v prostorách pražské Tipsport arény, či již téměř zlidovělý ploužáček „Víš“.

Čtvrtým do party je folk-rock-popová parta s názvem Osaka, jejíž repertoár zahrnuje písničky širšího časového období, od „zlatých šedesátých“ až po devadesátá léta.

-----------------------------------------------------
Tisková zpráva ke koncertu

HAEMOPHAGUS (Ita)
EKPYROSIS (Ita)
SARCOM (Cz)

30. května 2018, Praha – Modrá Vopice

Všem fanouškům poctivého death metalového undergroundu se dává na vědomost, že ve středu 30.5.2018 zavítají do Modrý Vopice v rámci Impending Dread Tour italští Haemophagus a Ekpyrosis.

Death/grind drtící Haemophagus vznikly již v roce 2004, aby následovali hudební kult kapel, jako jsou Pungent Stench, Repulsion nebo Autopsy. Kapele dosud vyšli 3 dlouhohrající desky a impozantní řada splitů s kapelami napříč celou evropskou extrémní scénou. Haemophagus se vydávají do Evropy podpořit stále aktuální album Stream of Shadows, které vyšlo v minulém roce u Selfmadegod Records.

Další kapelou, která se tento večer ve Vopici předvede, jsou italští Ekpyrosis. Můžeme se těšit na nekompromisní temný death metal ve stylu Incantation, Immolation nebo Sadistic Intent. Ekpyrosis představí nový materiál z EP Primordial Chaos Restored, který v těchto dnech právě vychází a samozřejmě i skladby z loňského velmi dobře hodnoceného alba Asphyxiating Devotion, které vyšlo na labelu Memento Mori.

Celý večer odstartuje pražská léty prověřená old school death metalová smečka Sarcom, která je českou odpovědí na staré Cannibal Corpse. Kapela už moc nekoncertuje a tak budete mít jedinečnou možnost je vidět po dlouhé době opět naživo. 

Running order:

20:00 – 20:40 Sarcom
21:00 – 21:40 Ekpyrosis
22:00 – 22:40 Haemophagus
-----------------------------------------------------


ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL vol. 14

Žabčice u Brna
sobota 23. 6. 2018, start 12:00

CYTOTOXIN (GER), DERANGED (SWE), GUTALAX, FLESHLESS, MELANCHOLY PESSIMISM, MINCING FURY, CRANIOTOMY (SK), GORE AND CARNAGE (MEX), NERVOCHAOS (BRA), SHEEVA YOGA, ANUS (SWE), MUTILATED JUDGE (SPA), PORNTHEGORE (RO), STOLEN LIVES, SPINELESS FUCKERS, SLUP, SHITSYSTEM 


+420 778 144 578

https://www.facebook.com/events/120392448589696/
----------------------------------------

Somnus Aeternus ve spolupráci s Chimera black production uvádí pátý Somnolent Feast.

V Brně vůbec poprvé a exkluzivně jako hlavní hvězda večera předvedou své umění jedineční KAUAN! Zazní živá interpretace koncepční desky Sorni Nai, která bude také doprovozena projekcí. Tématem Sorni Nai je zkáza tzv. Djatlovovy výpravy, která záhadným způsobem našla smrt v Uralských horách roku 1959. Kauan původem pochází z Čeljabinsku, takže jsou pro vyprávění tohoto příběhu skutečně povolaní. Jsme si však jisti, že to, co vám vyrazí dech a zanechá životní památku z tohoto večera, je jejich hudba. Špičkové zvukové a světelné podmínky Melodky umožní vyniknout špičkovému něžnému i tvrdému, vždy však magickému umění Kauan a věřte, že na tento trip budete dlouho vzpomínat.


Somnus Aeternus zahrají své druhé album Exulansis a možná dojde i na překvapení.

Dalším zahraničním hostem jsou němečtí DOOMED! Doomed zanedlouho vydávají v pořadí šestou desku s názvem 6 Anti-Odes to Life a živá prezentace bude poprvé v ČR součástí jejich setu na Melodce. Doomed potěší ty návštěvníky, kteří mají na doomu rádi nekompromisní deathový spodek a kapely jako jsou Bolt Thrower nebo třeba My Shameful. Na set Doomed se doporučujeme připravit a projít si texty dalších alb Anna a Wrath Monolith. Ať už jde o hněv z toho, že dnešní války nejvíc odnáší civilní obyvatelstvo a hlavně děti nebo o znechucení z ignorantsví a cynismu, s Doomed nás zřejmě spojuje přesvědčení, že doom metal je více než živý žánr proto, že skutečné bolesti je všude kolem i v nás samých tolik, že budeme mít o čem psát hudbu nadosmrti.

Epickou ochutnávku z nového alba lze poslechnout níže. Více je možno slyšet a koupit zde:

Posledním vystupujícím letošního Somnolentu budou Self-hatred! Plzeňáci nás přijedou vtáhnout do svého nového alba Hlubiny, které vyjde zanedlouho pod Solitude Productions. Hlubiny jsou koncepčním albem mapujícím fáze vyrovnávání se se sebevraždou milované osoby. Album zazní v Brně živě vůbec poprvé a vystoupení bude podobně jako u Kauan doprovozeno promítáním obrazového materiálu. Vystoupení bude možné zažít v této unikátní podobě (včetně jedinečného setlistu) v Brně jednom jednou, protože právě v této podobě budou SH vystupovat pouze v rámci koncertů doprovázejících vydání alba.

Teaser k novému albu: https://youtu.be/ImlP5YCue08

Vstup na místě: 400 Kč/ 16 €
Předprodej: 350 Kč/ 14€

Somnus Aeternus with support of Chimera Black production proudly introduce Somnolent Feast V.

The headliner of the evening are going to be KAUAN performing their concept album Sorni Nai with accompanying projection covering the mysterious „Diatlov pass incident“. We believe that high end sound and lighting quality MELODKA is known for is going to be something, that'll allow Kauan to fully demonstrate, what makes them instantly recognizable and a well reknown band.


Somnus Aeternus- local experimental doom metal band will perform the second album called Exulansis and might reveal a little surprise.

Another guest of the evening are going to be German DOOMED! Doomed are going to release a sixth album named 6 Anti-Odes to Life soon and for the first time in Czech Republic it will be presented live along with songs from Anna and Wrath Monolith. Doomed will likely please those who like their doom heavy on the death side and love bands like Bolt Thrower or My Shameful. We recommend to read the lyrics of Anna and Wrath Monolith. Doomed are quite a lyrical band- be it an outrage of how children and civilian population suffer in modern wars or a disgust of ignorance and cynism, we share a conviction with Doomed, that doom metal can never die, because there is too much real pain in and around us to write music about till the end of our days.

You can sample an epic song from the new album below. More can be heard and bought here:

Entry fee: 16 €
Pre-sale: 14 €

The last guest of Somnolent feast are Self-hatred! The band from Pilsen, Czech Republic, will present their yet to be released album called "Hlubiny" (Depths in english). Hlubiny is going to be a conceptual album covering different stages of coping with suicide of a beloved person. Live presentation of the album is going to include a projection similarly to Kauan. This is a truly unique opportunity to get acquainted with the band, because they will perform this way only during events introducing the new album and this will be the only opportunity to experience it in Brno ever.

Album Teaser for "Hlubiny":

Brno as a central European city is easily accessible from Germany, Austria, Hungary, Slovakia or Poland and foreign fans are more than heartily welcome. We'll gladly answer any questions. 
More interesting bands are going to be announced in coming weeks- all centered around doom metal, but each with distinct approach and each of the performances will be special. Entry fee, presale, harmonogram and any other important information will be announced in coming weeks.
Share this games :

TWITTER