DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 11. června 2018

Home » » Recenze/review - ARCHAIC TOMB - Congregations for Ancient Rituals (2018)

Recenze/review - ARCHAIC TOMB - Congregations for Ancient Rituals (2018)


ARCHAIC TOMB - Congregations for Ancient Rituals
demo 2018, Caligari Records

Řeže a pálí, drásá a hněte. Uvnitř mého těla se usídlilo zlo. Černé, krvelačné. Kroutí mi vnitřnostmi, ovládá moji mysl, trápí mě. Slyším vzdálený smích. Bestie prostoupila celé mé já. Jsem ztracený, zavržený, prostoupený temnotou. Říkají, že mám pohled mrtvého. Kdyby tak věděli. Šeptám, řvu slova, kterým nelze rozumět. Všude kolem zní černá ozvěna. Stěny mého pokoje se zužují, pohlcují mě. Pomalu prostupuji na druhou stranu. Na onen svět.

Průvodce mi tentokrát budou dělat portugalští ARCHAIC TOMB. Kapela, která mě svým prvním demem doslova uhranula. Tolik špíny a strachu zabaleného v černém death metalu jsem již dlouho neslyšel. Mrtví znovu rozmlouvají. Máte rádi kapely jako GRAVE MIASMA, DEAD CONGREGATION, CRUCIAMENTUM? Pak jste zde správně. Peklo vydalo jedno z dalších svých nechutných svědectví. Album "Congregations for Ancient Rituals" se kolem mě nejdříve vznášelo jako stoletý prach, pomalu usedalo, pronikalo do mých vnitřností, vdechoval jsem jej, nasával, stával jsem se postupně otrokem sedícím v koutě a čekajícím na příkaz. Zemři! Učinil jsem tak a proměnil se na nějaký čas v pána opuštěného kostela. Mé rituály, stejně jako ty slyšené na desce, byl zákeřné, ošklivé, devastující. Tekla při nich krev a hořely nekonečné ohně zloby. Jděte a šiřte moji slávu! Zvukově velmi zastřená, syrová nahrávka, musí dělat dobře snad každému, kdo se kdy jen otřel o obrácený krucifix. Rituál může začít. Přidejte někdo volume, právě chci podříznout první oběť. Svět zahalila temnota a smrt netrpělivě čeká i na vás. Vynikající prvotina, která je démonickým příslibem do budoucna! Peklo! Inferno!sumarizace:

Při poslechu prvotiny portugalských ARCHAIC TOMB mám neobytný pocit, že jsem opravdu navěky uzavřen ve staré kobce. Každý den k večeru, když nebe ztěžkne a prší krev, se zúčastňuji černých mší plných zaříkávání, reálného a syrového death metalu. Vždy moji tvář ovane závan větru ze záhrobí. Máme zde co do činění s opravdovým pekelným ohněm.

"Congregations for Ancient Rituals" je nebývale temným albem. ARCHAIC TOMB mi připomínají padlé kněze, kteří dávno ztratili svoji víru. Dnes jsou zkušenými a značně uvěřitelnými zaříkávači. Hudba zde připomíná svíjející se klubko hadů, kteří se po pálení rozžhaveným železem rozhodli pomstít celému světu. Ze skladeb je cítit tma, rouhání a hlavně nekonečný chlad. Představte si vysokou zeď, postavenou z kamení, železa, špíny, smrti a nenávisti. Padá vám přímo na vaši hruď, dusí vás, drtí nebývalou silou. ARCHAIC TOMB mě přesvědčili na svoji temnou stranu, podmanili si mou duši a navěky mě prokleli. Splňují mé nejvyšší požadavky na rituální obřady. Nebe zase hoří! Smrt pořádá nekonečné orgie! Death metal, který vás spálí na popel! Vynikající!

Asphyx says:

When listening to the new album of an Portugal band ARCHAIC TOMB I have the feeling that I am really locked up in an old cell. Every day in the evening, when the sky becomes heavy and the blood is raining, I participate in black masses full of invocation, real and raw death metal. My face is always blown with wind from the tombs. We are dealing with the real hell fire. 

"Congregations for Ancient Rituals" is an unusually dark album. ARCHAIC TOMB reminds me of fallen priests who have lost their faith long time ago. Today they are experienced and highly believable chants. Their music reminds me of writhing cluster of snakes which were burned with hot iron and they decided to get back at the world. From their songs you can feel darkness, blasphemy and the endless cold. Imagine a high wall made out of stones, iron, dirt, death and hate. It is falling right on your chest, it suffocates you, smashing you with unprecedented strength. ARCHAIC TOMB convinced me on their dark side, they conquered my soul and cursed me forever. They meet my highest requirements for ritual ceremonies. The heaven is burning again! The death is holding endless orgies! Death metal which will burn you to ashes! Excellent!

band:
D.S. - Guitars & Vocals 
D.C. - Bass 
Deimos - Drums 
A.C. - Samples & Effects


Share this games :

TWITTER