SYMBOLIC FEST OPEN AIR 2022

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 17. srpna 2018

Home » » Recenze/review - ATAVISMA - The Chthonic Rituals (2018)

Recenze/review - ATAVISMA - The Chthonic Rituals (2018)


ATAVISMA - The Chthonic Rituals
CD 2018, Memento Mori

Tichý dům plný výkřiků bolesti. Šerosvit. Vrzání starých trámů, poničené zdi, rozpadající se svědomí. Kdysi byl plný radosti, smíchu a světla. Jenže uvnitř, v tajných místnostech se dělo ošklivé zlo. Utrpení, nehty zaryté do omítky, okovy a kruté tresty. Jednoho dne jsi už nevydržel a vzal spravedlnost do svých rukou. Krev a výstřely, křik a bolest se navěky otiskly do temných zdí.

Přijde mi, že francouzští death doomaři ATAVISMA museli svou novinku "The Chthonic Rituals" v nějakém takovém domě buď nahrávat nebo je musel alespoň inspirovat. Jedná se přesně o ten zastaralý smrtící kov, který budu vyznávat do skonání světa. Nálady opuštěných pokojů, ve kterých se jako černí havrani vznáší bolest a beznaděj. Do zdí zatlučené skoby, řetězy rezavějící v koutě, tohle všechno hovoří samo za sebe. Stejně jako nová deska francouzských maniaků.


Stylově lze tvorbu ATAVISMA připodobnit k deskách INCANTATION, CONVULSE, DISMA, FUNEBRARUM. "The Chthonic Rituals" je archiválií, tlejícím otiskem vašich špatných činů. Pro mě osobně se jedná o záležitost, kterou by si neměl nechat ujít žádný vyznavač dlouhých stínů, nekonečných seancí v záhrobí. Máte radost z každého nově objeveného hrobu? Sníte o atmosféře jak vystřižené z devadesátých let? Chybí vám u dnešních kapel opravdovost a ryzost? Pak bych vám novinku ATAVISMA s klidem doporučil. Jsou jako rezavý nůž, který vám právě někdo zapíchl do břicha. Jsou zkaženou krví, mokvajícím obvazem na prasklém vředu. Jsou výpovědí o stínech, o opuštěných domech plných strachu a bolesti. Pro mě osobně se jedná o skvělou desku. Vzbuzuje spousty emocí, pochmurných nálad. Připomínají mi amulet z vašich kostí, který při odříkávání obrácených modliteb začne žhnout černým plamenem. Vynikající prašivý death doom metal! 


sumarizace:

"The Chthonic Rituals" od francouzských ATAVISMA je albem, u kterého se samy otvírají staré hroby. Death metal, který je nám zde předkládán je ostrý, nekompromisní, starý, ošklivý a šíleně návykový. Vydejte se spolu s kapelou na výlet do dávných dob, kdy se ještě hrálo poctivě, reálně a skupinám nechybělo nadšení. Oceňuji velmi dobré, chytlavé nápady, pořádně plesnivý zvuk a hlavně určitou jiskru, kterou cítím z každé skladby. Tohle je muzika pro všechny pamětníky, kteří ještě nezapomněli na to, jak správně death metalem nakopat všem zadky. Mírně se rozkročte, rozpusťte své vlasy, zvedněte ruce a začněte pařit. Starý smrtící kov z devadesátých let opět ožívá. A to pěkně hlasitě a ostře. Kdo z vás si vykope vlastní hrob? Songy plné záhrobí, které jsou nabroušené, jako rezavá kosa. Z nahrávky jsem doslova nadšený a užívám si ji plnými doušky. Old school death metal, který rozmetá vše živé i neživé! Skvělá hrobnická práce! 


Asphyx says:

"The Chthonic Rituals" from French ATAVISMA is an album that opens old graves. Death metal presenting here is sharp, uncompromising, old, ugly and insanely addictive. Come with the band on a trip to ancient times, when it was played fair, really and groups don't miss enthusiasm. I appreciate very good, catchy ideas, really moldy sound and the spark I feel from each song. This is music for all contemporaries who haven't forgotten how to kick all asses with death metal. Stand with your legs apart, pick up your hands and start partying. Old death metal from the nineties comes to life again. And it's pretty loud and sharp. Who wants to dig his own grave? Songs full of Crypt, sharp like a rusty scythe. I'm excited about this recording and I enjoy it. Old school death metal, that will explode everything animate and inanimate! Great gravedigger job!Tracklist:
01. Chthonic 01:23 
02. Extraneous Abysmal Knowledge 03:28 
03. Sacrifice Unto Babalon 04:56 
04. Invocation of Archaïc Deities 07:35 
05. Monoliths 06:18 
06. Ashen Ascetic 07:13 
07. Amid the Ruins 06:58 
08. A Subterranean Life 11:30

Share this games :

TWITTER