DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 3. srpna 2018

Home » » Recenze/review - MARDUK - Victoria (2018)

Recenze/review - MARDUK - Victoria (2018)


MARDUK - Victoria
CD 2018, Century Media Records

for english please scroll down

Občas se sázka na jistotu zkrátka vyplatí. Většinou to u mě probíhá tak, že nová alba poslouchám řekněme celý den a pak se k nim postupně vracím. K sepsání pár řádek potřebuji alespoň nějaké emoce, nápad, jak desku uchopit. Novinka MARDUK mě vlastně nepřekvapila vůbec ničím. A je to tak správně.

Švédy si zařazuji do škatulky skupin, od kterých očekávám dobré řemeslo, poctivý zvuk, alespoň nějakou porci nových nápadů (v rámci jejich stylu) a konkrétně u MARDUK ještě chlad a vyhlazení. Na nové nahrávce "Victoria" bylo splněno vše potřebné. Nic navíc, ale rozhodně se jedná o velmi slušnou desku. 
MARDUK jsou letos opět militarističtí, studení a devastující. Jedná se o black metalovou klasiku zahranou způsobem, který musí dělat dobře snad každému fanouškovi temného stylu. Novinka je punková, přímočará, bez jakýchkoliv příkras. Je to prostě pořádný, nekompromisní masakr v márnici. Osobně mám tuhle partu nejraději v jejich chladnějších (a pomalejších) polohách a musím uznat, že "Victoria" mě strhla do hlubin až nebývalou silou. Líbí se mi, že si kapela na nic nehraje, plive rovnou do ksichtu všem pochybovačům, pokrytcům a slabochům. Chtěli jste klasické inferno made in MARDUK? Máte ho mít, se vším, co k tomu patří. Rychlé bicí, skřehotavý hlas, nálada hořícího kostela. Nová nahrávka zaujme jedovatostí, špinavostí, totálním nihilismem. Nehledejte žádný vývoj, ani nedej bože progresi. Podle mě se jedná o ryzí, nefalšovaný black metal s ošklivým výrazem, který umí MARDUK pořád velmi dobře. Nepřekvapili, ale chtěl to vůbec někdo? Já tedy rozhodně ne. V této podobě se mi stejně líbí nejvíce. Vyhlazení! Válka! Black metal! 


Asphyx says:

Occasionally, the safe bet is the best one. Most of the times I listen to some album for like a day and then I will come back to it from time to time. I need some emotions to write a review. I need an idea of how to understand an album. The new album by MARDUK did not surprise me with anything. And that is OK.

For me, those Swedes are the ones from which we always expect a good craft, good sound and at least some portion of new ideas (within their style) and more specifically with MARDUK also coldness and extermination. On the new album “Victoria” is everything we need. Nothing more but it is a very decent album.


This year, MARDUK are again militaristic, cold and devastating. This is a black metal classic played in the style that has to be comfortable for every fan of dark style. The new album is punk, straightforward, without any whims. It simply is a real, uncompromising massacre at the morgue. Personally, I like this band in their colder (and slower) positions and I must admit that “Victoria” took me to the depths with unprecedented strength. I like that the band does not play any games with us, the spit right into the faces of all doubter, the hypocrites and the weak men. Did you ask for the classic inferno made in MARDUK? Well, there it is with everything that belong to it. Fast drums, a screaming voice, the mood of a burning church. The new album will strike you with its poison, dirt and total nihilism. Do not look for any development, nor any progression. I feel that this is a pure, genuine black metal with ugly look and MARDUK still know how to do that. They did not surprise us, but did we wanted them to surprise us? For me, absolutely not. I like them like this the most. Extinction! Black metal!

Tracklist:
01. Werwolf
02. June 44
03. Equestrian Bloodlust
04. Tiger I
05. Narva
06. The Last Fallen
07. Viktoria
08. The Devil's Song
09. Silent Night

band:
+ Morgan - Guitars
+ Mortuus - Vocals
+ Devo - Bass
+ Widigs - Drums

Share this games :

TWITTER