DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 21. prosince 2018

Home » » Recenze/review - NIHILO - Doom (2018)

Recenze/review - NIHILO - Doom (2018)


NIHILO - Doom
CD 2018, Art Gates Records

U nás v podzemí se většinou umírá dle dopředu jasných pravidel. Kapely zabíjejí s přesností strojů, mají skvělé hráčské schopnosti a vytrácí se u nich neurvalost, surovost a špína. Proto se rád vydávám na výlety bez konce, u kterých si pro sebe objevuji různá zákoutí temných katakomb. A když pak death metalová smečka přidá do své hudby také můj oblíbený thrash metal, bývám spokojený jako kněz u posledního pomazání.

Představte si sklep, kde se po zemi potulují krysy, po zdech teče hnis a výčepák se potácí na dřevěných protézách. Není zde nikdo, kdo by snad jen trošku obdivoval světlo. Vše je zahaleno nenávistí. V rohu je malé pódium a na něm stojí švýcarští NIHILO. Hrábnou do strun a i ta nejzkaženější duše začne pařit. Absolutní underground, prašivina a sněť. 


Album "Doom" jakoby bylo nahráno v dobách, kdy metalové styly nikdo neřešil, sázelo se spíš na energii a tlak, než na snahu zahrát co nejrychleji a nejkomplikovaněji. Stará, po letech otevřená rakev se vzpomínkami, tisíckrát ohmatané a ohrané kazety. Nic nebývalo umělé a neřešili se zbytečnosti. NIHILO nepřinášejí do podzemí vůbec nic nového, jejich postupy jsou v podstatě jen ozvěnou věcí minulých, ale řeknu vám jednu věc, já se u poslechu bavím, nasávám s chutí veškerou plesnivinu, která je cítit ve vzduchu. A vůbec mi nevadí, že jsem tohle všechno slyšel snad tisíckrát. Švýcaři totiž, na rozdíl od mnohých jiných, pochopili, o co kdysi v death metalu šlo. O temnotu, špínu, polámané kosti, o nikdy nekončící pařbu pod pódiem. Mívám období, kdy se rád zavírám do své kobky, odstřihnutý od celého světa a NIHILO budou u mě vždy vítáni. Prašivina, špína a smrt! Death thrashový výmaz, zkažené maso, nakrájené na krvavé kousky! Velmi dobře! 


sumarizace:

NIHILO a jejich novinka útočí na ty nejskrytější noční můry všech fanoušků old school death metalu. Album je odpovědí na všechny ozvěny ze záhrobí, které je možno vůbec slyšet. Klasický, plesnivý death metal se zde potkává s thrashem z osmdesátých let a na své si přijdou snad všichni milovníci hřbitovů. Obraťte všechny kříže, zapalte svíce, dnes se bude konat jedna velmi okultní seance. Vystupovat na ní budou death/thrash metalisté NIHILO. Ve Švýcarsku moc dobře vědí, jak se dělá pravé a nefalšované smrtící řemeslo! "Doom" je plné špíny, pavučin i ozvěn ze starých rakví. Death metal je zde exhumovaný odněkud z devadesátých let a je krásnou vzpomínkou na časy, kde se ještě zabíjelo poctivě, rezavým nožem. Death metalová deska, která vás pokryje plesnivinou! 

Asphyx says:

The new album by the NIHILO attacks the deepest nightmare of every single old school death metal fan. This album is the answer for all of the calls from the beyond you can hear. The classic, moldy death metal meets thrash of the 80s. And I think that every lover of graveyards is going to be satisfied. Turn down all the crosses, light up the candles because today the big occult séance is happening. There are going to be death/thrash metal guys NIHILO. They really know how to do the right deathful job in Switzerland. The album "Doom" is full of dirt, spider webs and echo from old coffins. The death metal is exhumed from the 90s and it is a beautiful flashback from the times when the killing was dinkum and was done by a carroty knife. This is the death metal album which covers you with a fungus.


Tracklist:
1. Abuse of Confidence 03:49
2. Death Prevails 03:25
3. Deception of Existence 02:56
4. Fueled by Suspicion 02:40
5. Orange Hazard 02:12
6. Menace of Wrath 03:18
7. Deceptive World 02:53
8. Antichrist 03:28
9. Doom 06:01

band:
Adrian - bass
Ragulan - vocals
Damiano - drums 
Nils - rhythm guitar 
Marco - lead guitar

Share this games :

TWITTER