DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 17. prosince 2020

Recenze/review - DEATHSPAWN - Reverendus (2020)


DEATHSPAWN - Reverendus
CD 2020, Defense Records

for english please scroll down

Někdy, když se procházím záhrobím, tak před sebou vidím černou mlhu. Objevují se v ní tváře nemrtvých, zahalené do krvavého oparu. Hledám smrt v hudbě a občas na mě vykoukne i z koutů, ve kterých bych to opravdu nečekal. Polské DEATHSPAWN jsem objevil na jedné ze svých toulek na onom světě. Pustil jsem si první skladbu a hned věděl, že tohle je pravý a nefalšovaný death metal, kteří hrají muzikanti, kteří pevně věří tomu, co dělají. Již na začátku musím podotknout, že "Reverendus" je velmi pestrým albem.

Jedná se o prvotinu kapely, ale s klidem se může poměřovat s tím nejlepším, co letos v tomto stylu vzniklo. Poláci dokáží být krutí, suroví, zákeřní, ale nezapomínají ani na chladné a syrové melodie. Povedlo se jim namíchat opravdu smrtící koktejl, který by měl ochutnat každý, kdo má rád dlouhé výlety na onom světě s odbočkami do pekla.


"Reverendus" se pohybuje někde mezi americkou a polskou death metalovou školou. Skladby jsou opravdu promyšlené, velmi dobře napsané, mají jasnou strukturu a riffy se mi doslova zadírají pod kůži. Nejsou to ale jenom kytary, líbí se mi i zpracování bicích, které jsou jasné, bolestivé a nekompromisní. O vokálu netřeba diskutovat, je mocný a zákeřný, připomíná pradávnou bestii, která se právě probudila a touží po krvi. DEATHSPAWN dodali desce perfektní zvuk i produkci, je znát, že za vším jsou podepsání zkušení muzikanti. Tohle ale dnes umí spousta skupin a nestačí to. Polští maniaci navíc přidávají právě mrtvolně mlhavou atmosféru. Setkání s nemrtvými jsou během poslechu takovým bonusem. Mám rád, když ve mě dokáží songy probudit fantazii, emoce, chytnout mě pod krkem, přidusit, šlápnout mi okovanou botou na hrudník a rozbít mi hlavu o zeď. DEATHSPAWN tohle všechno umí a dělají to na výbornou. "Reverendus" se zároveň opravdu dobře poslouchá, je kusem nahrubo nasekané tmy, která se vám usadí v žilách. Dostane se do vnitřností a budete se k ní stále rádi vracet. Kapele se povedlo najít perfektní poměr mezi surovostí, chladem a temnotou. Inferno!Asphyx says:

Sometimes, as I walk through the world beyond, I see a black mist in front of me. The faces of the undead appear in it, shrouded in a bloody haze. I look for death in music and sometimes it peeks at me from corners where I wouldn't really expect it. I discovered the Polish band called DEATHSPAWN during one of my wanderings through the afterlife. I played the first song and knew right away that this was real and unadulterated death metal, played by musicians who firmly believe in what they do. I have to say at the beginning that "Reverendus" is a very colorful album. 

This is the first product of the band, but it can easily compete with the best that was created in this style this year. Poles can be cruel, cruel, insidious, but they also don't forget cold and raw melodies. They managed to mix a really deadly cocktail, which should be tasted by everyone who likes long trips in the afterlife with turns to hell.


"Reverendus" lives somewhere between American and Polish death metal school. The songs are really well thought out, very well written, have clear structures and the riffs literally get under your skin. But it's not just the guitars. I also like the drums, which are clear, painful and uncompromising, there's no need to discuss the vocals, it's powerful and insidious, reminiscent of an ancient beast that has just woken up and longs for blood. A lot of bands can do that but sometimes it just not enough, but DEATHSPAWN offer an excellent sound and production and it is clear that all experienced musicians stake their lives on it. In addition, Polish maniacs added a deadly foggy atmosphere to it as well. Encounters with the undead are a bonus while listening. I like when songs can awaken my imagination, emotions, grab me by the throat, suffocate, step on my chest with a chained shoe and smash my head against the wall. DEATHSPAWN can do all this and they do it great. "Reverendus" goes down very well, it is a piece of roughly chopped darkness that settles in your veins. It will get inside you and you will always be happy to return to it. The band managed to find the perfect balance between brutality, cold and darkness. Inferno!Tracklist:
01. Grace Of Purpose
02. Sacred Ground
03. Masticate The Soul
04. The Relusion
05. Reverendus
06. Rage Of Pariah
07. Traitors Will Pray
08. Mausoleum Of Bones And Flesh

Share this games :

TWITTER