DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 19. února 2021

Home » , , , , » KNIŽNÍ TIPY - Sedm mínus jedna - Arne Dahl (2017)

KNIŽNÍ TIPY - Sedm mínus jedna - Arne Dahl (2017)


Sedm mínus jedna - Arne Dahl
2017, Mladá fronta

U nás v rodině se vždy říkalo, že vánoce bez knihy nejsou vánoce. Letos jsem dostal svojí první knihu od dcerky. Autora jsem vůbec neznal, nevěděl jsem, co čekat. Musel jsem si chvilku zvykat na jeho způsob vyprávění, na jeho připodobnění, na jeho styl. Myslím, že jsme si sedli a jsem hrozně rád, že jsem Dahla "potkal". Někomu možná přijdou některé chvíle trošku překombinované, ale přesně takhle to mám rád. Když musím spolu s hlavním hrdinou přemýšlet. 

Navíc to Švédsko, mě země zaslíbená. Přírodou a v tomto případě popisem. Jsem přímo v ději a odpoledne, když uteču do lesů a mrazu, tak si představuji, jak bude případ pokračovat. Berger, hlavní hrdina je přesně tím typem kriminalisty, který vás bude občas štvát, sem tam vás rozesměje a někdy nebudete jeho úvahy příliš chápat. To ale vůbec nevadí, jako celek je pro mě kniha velmi zajímavá a jsem moc rád, že jsem ji dostal. Protože je venku sníh a nikdy nevíte, koho potkáte. Rád se poslední dobou toulám, daleko od lidí, o samotě. Když se vrátím, tak si pustím nějakou dobrou muziku a uteču do říše fantazie, snů a zvrácených představ. Arne Dahl mě velmi mile překvapil. Tahle kniha rozhodně stojí za to a já si spokojeně pomlaskávám. Asi jako každý knihomol po dobře odvedené práci:)).

---------------------------------------------------------------------------------

Když objeví krvavé skvrny ve sklepení, je si kriminální komisař Sam Berger jistý: neobjasněné zmizení mladé ženy má spojitost s předchozími případy ztracených žen. Ale neví, kde začít. Navíc je jediný, kdo má tušení, že na vině je sériový vrah. Ostatní kolegové se mu jen vysmívají
.
Allan, jeho šéf, má pramalé pochopení pro Bergerovy riskantní sóloakce. Jednoho dne Sam Berger objeví stopy, které jej zavedou do opuštěného starého hausbótu, kde jej přepadnou staré vzpomínky. Hluboko v Bergerově minulosti se skrývá něco, co jeho samého spojuje s brutálním zločinem. Něco, co celou dobu vypadalo, že nemá žádný smysl…

Sedm mínus jedna je začátek nové kriminální série, v jejímž středu stojí duo vyšetřovatelů Sam Berger a Molly Blomová – psychologie rafinovaný, plný náhlých zvratů a neskutečně napínavý. Arne Dahl ve skvělé formě!


-----------------------------------------------------------------------------------------
sledujte nás na sociálních sítích - follow us on the social media: 

instagram: 

facebook: 

twitter:
Share this games :

TWITTER