DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 24. dubna 2022

Home » , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - THE SCUM - The Hunger (2022)

Recenze/review - THE SCUM - The Hunger (2022)


THE SCUM - The Hunger
CD 2022, Satanath Records / Wild Noise Productions

for english please scroll down

Je to zvláštní, ale stává se mi to pokaždé. Chodím rád a často po horách a nakonec stejně skončím na nějakém místním hřbitově. Sednu si na lavičku a nasávám atmosféru. Poslouchám, jestli už nejsou mrtví v márnici neklidní. Cítím pach pomalu se rozkládajících těl a naplňuje mě klidem. Spočinutím. Jenže jak známo, zdání klame. Tady, blízko přírodě, se dějí pod povrchem i zlé věci. Nezapomíná se. Na vraždu, která se stala před několika lety.

Tentokrát jsem opět v Kolumbii a poslouchám nové album maniaků THE SCUM. Už jsem s nimi měl co do dočinění před dvěma lety, když vydali singl "Dead Eyes" (recenze a rozhovor je odkazován dole pod článkem). I letos je to neskutečná hniloba, masakr, prašivina. Na tomhle hřbitově se myslím, ještě nějaký čas zdržím. 


Pokud jste fanoušci smeček BENEDICTION, GRAVE, UNLEASHED, DISMEMBER, ENTOMBED, PE¨STILENCE, SINISTER, NAPALM DEATH budete určitě navýsost spokojeni. Novinka "The Hunger" odsýpá v podobných rytmech. Opět se jedná o klasické, tradiční a jasné zlo. Mám to takhle moc rád a troufám si tvrdit, že Kolumbijci znovu nakopali zadek spoustě kolegů ve zbrani. Jsou totiž neskutečně uvěřitelní, mají talent na dobré skladby, s ničím se moc nepářou a zároveň umí předložit melodie, které se posluchači ihned zaryjí hluboko do mozku. THE SCUM si vás ocejchují, vypálí vám do kůže svoje logo. Jakoby najednou ožily všechny zombie a přišly se pomstít za příkoří, která jim byla způsobena za jejich nebohého života. Osobně si neskutečně užívám zvuk (Dan Swanö), který je chladný a temný jako ty nejopuštěnější hroby. O obalu, který měl na starosti Yan Sek netřeba diskutovat. Myslím, že jej jen tak mezi ostatními nepřehlédnete a o jeho originalitě není pochyb. Z některých hřbitovů odejdu jen tak, aniž bych něco napsal, ale ke hrobce s nápisem THE SCUM se budu vždy rád vracet.  Slyším z ní totiž neskutečně silné hlasy, které jsou samozřejmě hudbou znásobené ozvěny ze záhrobí. Možná se brzy rozpadnu v prach, možná se proměním v nemrtvého. Ale než se tak stane, tak si ještě mnohokrát narvu do hlavy "The Hunger". Prašivý, shnilý, prokletý death metal ze starých pohřebišť! 


Asphyx says:

I sift through the fingers like dust of an individual song and enjoy the smell of decaying bodies. This music once came from old cemeteries, mortuaries and autopsies. The undead could tell. Colombians honor all applicable and recommended laws of the underworld. They have a dusty sound, a cover with fallen priests and a lot of ideas, cut from old death metal textbooks. All this works together for me. Death gave me her bony hand again and invited me to dance.


"The Hunger" is an album that came from the same catacombs in which the major records of classic bands BENEDICTION, GRAVE, UNLEASHED, DISMEMBER, ENTOMBED, PE¨STILENCE, SINISTER, NAPALM DEATH. Coffin lids jump, corpses smile, zombies dance on your graves. Everything is in perfect order. Metal, which was once played in the 1990s, with its own expression and ideas. That's exactly how I like it, I enjoy the songs. I open another beer, look into the darkness and wait for my lady Death. It comes right from the start, it also has one bottle and together we enjoy this year's THE SCUM recording. We rot gradually alive, we do not understand the current corrupt and chaotic world. Music is sometimes the only lifeline for us. Razor-sharp riffs, disease-soaked vocals, all reminiscent of an ancient ritual, full of blasphemy, hatred, dirt and rot. Throughout the board, I feel like someone steps on your chest with a chained shoe. I wear "The Hunger" especially in the evening when shadows come. I project on the wall memories from the time when we swallowed similar music in full sips. Morgue massacre! Death metal tomb, filled to the brim with rotten blood! Maybe I'll fall to dust soon, maybe I'll turn undead. But before that happens, I'll hit "The Hunger" many more times. Dusty, rotten, cursed death metal from old cemeteries!


about THE SCUM on DEADLY STORM ZINE:Track-list:
01. Winds Of The End
02. I Drink Your Blood And I Eat Your Skin
03. Burial
04. One Of Them
05. The Hunger
06. Withered Faith
07. The Seal
08. The Death Of Light
09. Redemption
10. Rogue


Webpage of the band: https://www.thescum.co
Management and Label: wildnoiseprod.com

Share this games :

TWITTER