DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 21. července 2022

Home » , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - INEXORABLE - Imperious (2022)

Recenze/review - INEXORABLE - Imperious (2022)


INEXORABLE - Imperious
CD 2022, Sliptrick Records

for english please scroll down

Někdy se mi zdají hodně temné sny. Bývám v nich na svém vlastním pohřbu. Dívám se do tváří lidí, kteří mě měli rádi a přemýšlím, jakou stopu jsem zde zanechal. Občas vyplave na povrch zášť a někdy lze vystopovat i nenávist. Lidé nejsou jen hodní a dobří. Na to pamatujte, když každý den ráno vstanete a vítáte další den. Občas na mě padne ze všeho tíseň a bolí mě celé tělo. Procházím se mezi náhrobky, zatímco moje ostatky ukládají do země. Slyším šustot červů, kteří se těší na nové maso. A vybírám si pro tyto okamžiky hudbu, která se k situaci co nejvíce hodí.

INEXORABLE, mě dosud neznámá kapela a jejich prvotina. Přišla mi na recenzi z několika portálů a tak jsem si říkal, že pánové asi opravdu stojí o můj názor. Zde tedy je. Jedná se o černou atmosférou nakažený death metal staré školy. Propracovaný, zákeřný, zlý a ošklivý, jako někteří lidé, kteří vám přijdou na pohřeb.


"Imperious" je velmi brutálním dílem, se surovým, drsným zvukem. Zároveň si v sobě skladby zachovávají takový ten zvláštní neklid, který umí jen dobré smečky. Od desky jsem nečekal vůbec nic, zpočátku ji poslouchal víceméně ze zvědavosti a nakonec jsem si pro sebe objevil další ze jmen, které budu rád i nadále sledovat. Líbí se mi, že v době, kdy většina skupin víceméně jen přehrává již tisíckrát slyšené, se snaží INEXORABLE přinést i něco nového, zajímavého, neotřelého. Hodně tomu napomáhají orchestrální vsuvky, které dle mého nemají chybu. Jsou vloženy umně, nenásilně a působí jako taková morbidní podpora. Jinak ale vše sype jak death metalový zákon káže. Nemám vlastně ani chuť k někomu desku přirovnávat, v tomto případě bude asi opravdu nejlepší, když si poslechnete ukázky. Opět to není záležitost na první dojem. Jednotlivé stíny vyniknou opravdu až po nějaké době. O to více mám ale chuť se vracet. Bylo to vlastně jedno podivné odpoledne, když jsem šel kolem hřbitova. A viděl tam sám sebe v dřevěné rakvi. Nebo to byl jenom přelud, zlý sen? To není zase tolik důležité. Hlavní je, že jsem si pro sebe objevil INEXORABLE. Třeba vás také osloví. Death metalová symfonie smrti!


sumarizace:

INEXORABLE se povedlo zhudebnit temnotu. Death black metal v jejich podání je černý, naléhavý, s obrovskou silou v melodiích. Přijdu si, jako bych byl poslán do lesa a měl vytrhnout kořeny všeho zla. Album mě zcela pohltilo a při poslechu si se mnou dělá doslova, co chce. Jsem prokletý, ponížený a zároveň se cítím silný jako nikdy dřív. Procházím se mezi stíny, jsem hadem plazícím se za svojí kořistí. Hudba zde nelze příliš uchopit slovy, ale připomíná mi zrcadlo, rozbité na tisíc kousků. Neposlouchejte "Imperious" za denního světla, nálada absolutního zmaru nejlépe vynikne někdy kolem půlnoci. Věřte a budete navěky prokleti! Tuto nahrávku bych doporučil k poslechu všem padlým kněžím. Zhudebněné inferno zde přichází pomalu, polehounku, jako šelma, lovící za soumraku. Do srdcí se vám vkrade zima a udělá vám z něj kusy chladného ledu. "Imperious" je velmi brutálním dílem, se surovým, drsným zvukem. Zároveň si v sobě skladby zachovávají takový ten zvláštní neklid, který umí jen dobré smečky. Od desky jsem nečekal vůbec nic, zpočátku ji poslouchal víceméně ze zájmu a nakonec jsem si pro sebe objevil další ze jmen, které bud rád i nadále sledovat. Líbí se mi, že v době, kdy většina skupin víceméně jen přehrává již tisíckrát slyšené, se snaží INEXORABLE přinést i něco nového, zajímavého, neotřelého. Hodně tomu napomáhají orchestrální vsuvky, které dle mého nemají chybu. Jsou vloženy umně, nenásilně a působí jako taková morbidní podpora. Jinak ale vše sype jak death metalový zákon káže. Nemám vlastně ani chuť k někomu desku přirovnávat, v tomto případě bude asi opravdu nejlepší, když si poslechnete ukázky. Opět to není záležitost na první dojem. Jednotlivé stíny vyniknou opravdu až po nějaké době. O to více mám ale chuť se vracet. Bylo to vlastně jedno podivné odpoledne, když jsem šel kolem hřbitova. A viděl tam sám sebe v dřevěné rakvi. Nebo to byl jenom přelud, zlý sen? To není zase tolik důležité. Hlavní je, že jsem si pro sebe objevil INEXORABLE. Třeba vás také osloví. Death metalová symfonie smrti!


Asphyx says:

INEXORABLE composed darkness. Their Black Death Metal is black, acute, with an amazing power in melodies. I feel like I have been sent into the woods and supposed to whip out all of the roots of evil for the world. This album catch me and during the listening it does a lot of things to me. I´m accursed, humiliated and at the same time I feel strong like never. I´m walking between shadows, I´m a snake which crawl for its victim. This kind of music is impossible to describe and it reminds me a mirror which is broken on thousand pieces. Do not listen to the "Imperious" during the day light because the absolute ruin mood will came out the best around the midnight. Believe and you are accursed forever! I would recommend this album to every death priests. The composed inferno is coming slowly, like a beast which hunt during the nightfall. There is going to be cold in our hearts and your heart will became one piece of ice. "Imperious" is a very brutal piece, with a raw, harsh sound. At the same time, the songs retain that special restlessness that only good packs can. I wasn't expecting anything from the album, I listened to it more or less out of interest at first, and eventually I discovered for myself another one of the names that I will be happy to continue to follow. I like the fact that in a time when most bands more or less just rehash what they've heard a thousand times before, INEXORABLE is also trying to bring something new, interesting, fresh. Orchestral interludes, which in my opinion are not wrong, help a lot. They are inserted artfully, non-violently and act as a kind of morbid support. Otherwise, however, everything flows as the death metal law dictates. I don't really feel like comparing the album to anyone, in this case it's probably best if you listen to the samples. Again, it's not a matter of first impression. The individual shadows only really stand out after some time. But it makes me want to come back all the more. It was actually a strange afternoon when I walked past the cemetery. And saw myself in a wooden coffin. Or was it just an illusion, a bad dream? That's not so important. The important thing is that I discovered INEXORABLE for myself. Maybe it will speak to you too. Death metal symphony of death!


Track listing:
01. Not My Funeral | 02. Static | 03. Angels Fade | 04. As The Sun Sets | 05. The Cage | 06. Cultist Deity | 07. Extinction | 08. World War Now | 09. One Light

Imperious | Released June 14th, 2022 on Sliptrick Records

Inexorable are:
Matt Alleger – Vocals | Dustin Smith – Guitars/Bass/DrumsShare this games :

TWITTER