DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 2. července 2022

Home » , , » Recenze/review - PREDATORY LIGHT - Death And The Twilight Hours (2022)

Recenze/review - PREDATORY LIGHT - Death And The Twilight Hours (2022)


PREDATORY LIGHT - Death And The Twilight Hours
CD 2022, 20 Buck Spin

for english please scroll down

Všichni ji považovali za blázna, za šílenou. Vyhýbali se jí. Bydlela daleko za městem, na samotě, kde rozmlouvala s přízraky. Čekala celý svůj život, až bude moci zemřít a pochopit nicotu. Když jste ji potkali, tak šeptala divná slova, proklínala vás a vzývala temné síly. Nikdo ji nevěřil, nikoho nezajímala. Konečně se dočkala, alespoň v podobě hudby, kterou může poslouchat. Která ji pomůže pochopit. Smrt, temnotu, věčnost.

Black metal kombinovaný s doomem nebývá příliš častým hostem v mém přehrávači. Respektive, moc jej nemusím. Většinou podobné nabídky na recenze s díky odmítám, ale tentokrát bych si pár slov s dovolením odložil. PREDATORY LIGHT je kapela složená ze samých zkušených muzikantů. Ti se rozhodli vystoupit z mlhy a očarovat nás svojí muzikou. Nutno rovnou říci, že se jim to povedlo. Alespoň u mě. 


Zasvěcení hovoří o tom, že je kapela ovlivněná tvorbou třeba takových HEAD OF THE DEMON, CULTES DES GHOULTES, NEGATIVE PLANE, MYSTIFIER, MORTUARY DRAPE. Není to zase tak důležité, i když mohu vcelku souhlasit. Představte si, že v noci z nebe padala krev. Vstanete do studeného pokoje, posnídáte syrové maso a vydáte se na cestu. Duše zemřelých ještě bloudí ulicemi a vy postupně získáte takový ten těžko definovatelný stísněný pocit, při kterém vás bolí něco uvnitř těla. Drásá vás to. Bojíte se podívat do zrcadla. Protože byste v něm viděli jen svoji odvrácenou tvář. Každý má svoje tajemství a troufám si tvrdit, že při poslechu PREDATORY LIGHT vypluje na povrch jako nafouklý utopenec. Našlapuji tiše a nasávám hnilobnou atmosféru celého alba. Ono se vlastně o podobných nahrávkách hrozně těžko píše, protože všechno je tak snové, jinaké, atmosférické. Zůstala jen bolest a utrpení. Několik kilo smutku vám zasáhlo všechny orgány. Mozek se vaří ve vlastní šťávě. Ocenit můžete obal i ledový zvuk, ale jinak je cokoliv těžké popisovat. Pokud se chcete vyhnout tupému opisování promo materiálů, musím vše znázornit pomocí obrazů, které mi poletují hlavou jako hejno krkavců. Nečistá, black doom metalová hra plná krvavých stínů!


sumarizace:

Black doom metalová kapela PREDATORY LIGHT z USA letos vydala vynikající album. Splňuje všechny mé požadavky na ledovou, smutnou a černou nahrávku, která mi zmrazila krev v žilách. Kapela působí jako skupina black metalových šlechticů z dávných dob, která nám přišla vyprávět příběhy plné tmy. Oceňuji skvělé nápady, temný hlas, připomínající krkavce. Z "Death And The Twilight Hours" je cítit chlad, síla, jiskřivá energie i určitý smutek, který vás zcela pohltí. Při poslechu si přijdu jako lovec, čekající na svoji kořist. PREDATORY LIGHT mezi nás letos hodili album, které vás uhrane, prokleje, rozloží na malé části. Stanete se členy jejich smečky a budete lovit jen samé temně studené melodie. Jsou nahrávky, které mě navěky proklejí. "Death And The Twilight Hours" je jednou z nich. Každý má svoje tajemství a troufám si tvrdit, že při poslechu PREDATORY LIGHT vypluje na povrch jako nafouklý utopenec. Našlapuji tiše a nasávám hnilobnou atmosféru celého alba. Ono se vlastně o podobných nahrávkách hrozně těžko píše, protože všechno je tak snové, jinaké, atmosférické. Zůstala jen bolest a utrpení. Několik kilo smutku vám zasáhlo orgány. Mozek se vaří ve vlastní šťávě. Ocenit můžete obal i ledový zvuk, ale jinak je cokoliv těžké popisovat. Pokud se chcete vyhnout tupému opisování promo materiálů, musím vše znázornit pomocí obrazů, které mi poletují hlavou jako hejno krkavců. Nečistá, black doom metalová hra plná krvavých stínů!


Asphyx says:

The black doom metal PREDATORY LIGHT from USA released an excellent album this year. It meets all of my requirements for an ice, sad and black record which froze my blood. The band is like a group of black metal noblemen from the past who came to tell stories full of darkness. I appreciate the good ideas and the voice which sounds like a raven. You can feel the cold, power, sparkling energy and certain sadness from the "Death And The Twilight Hours". During the listening I feel like a hunter waiting for his prey. PREDATORY LIGHT threw an album among us this year which will bewitch you, curses you and spread you over a small pieces. You will become a member of their group and you will hunt only dark cold melodies. There are some records which will curse me forever. "Death And The Twilight Hours" is one of them. Everyone has their own secrets and I dare say that when listening to PREDATORY LIGHT, it comes out like a bloated drowning man. I'm quietly pedaling along and soaking up the rotten atmosphere of the whole album. Actually, it's hard to write about records like this, because everything is so dreamy, otherworldly, atmospheric. All that's left is pain and suffering. A few kilos of sadness hit your organs. Your brain is boiling in its own juice. You can appreciate the cover and the icy sound, but otherwise it's hard to describe anything. If you want to avoid bluntly copying promo materials, I have to illustrate everything with images that fly through my head like a flock of ravens. An impure, black doom metal game full of bloody shadows!

TRACKLIST
1. The Three Living and The Three Dead
2. Wracked by Sacred Fires
3. Death and the Twilight Hours
4. To Plead Like Angels

LINE-UP
K.M. - Strings, Organ
L.S. - Strings, Voice
D.J. - Bass
D.M. - Drums


Share this games :

TWITTER