DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 10. července 2017

Home » » Recenze/review - SUFFERING HOUR - In Passing Ascension (2017)

Recenze/review - SUFFERING HOUR - In Passing Ascension (2017)


SUFFERING HOUR - In Passing Ascension
CD 2017, Blood Harvest

Sedávala u řeky a pořád si přikládala pistoli k hlavě. Vídával jsem jí se zastřeným pohledem, zahleděnou do sebe. Nikdo ji neposlouchal, nikdo ji neměl rád. Alespoň si to myslela. Ten večer se na mě podívala pohledem plným krve a její tělo i mysl se rozplynula ve studeném proudu řeky. 

Blackem načichlý death metal od amerických tmářů SUFFERING HOUR doslova vybízí k šíleným činům. Slyším z něj bědování nemrtvých, ozvěny ze záhrobí a pořád před sebou vidím očí dívky, na kterou byl tenhle svět až příliš zlý. Hudba je zde opravdu mimořádně depresivní, nechutná, špatně stravitelná. Jakoby byl člověk najednou zabalený do deky utkané ze samých malých háďat. Stojím na hraně vysokého domu a přemýšlím, kdy bude nejlepší skočit. Mám na uších sluchátka s "In Passing Ascension" a doslova cítím, jak se dole rozbiji na tisíc částí o tvrdou studenou zem."In Passing Ascension" je mimořádně silným albem, na kterém je možné zaslechnout vlivy IMMOLATION, INCANTATION, VIRUS, MAYHEM, MGLA a samozřejmě MORBID ANGEL. Netřeba ale hledat podobnosti, hudba se má poslouchat pro radost. Tentokrát je ale veškeré mé vnímání černé, zlověstné, rituálně nepříjemné. Jsem zavřený v kleci, na věky věků a na dřevěném stole přede mnou je nůž. Je jen na mě, kdy své trápení ukončím a nebo se dál nechám touhle deskou nahlodávat, abych pak poznal samotné šílenství. Atmosféricky laděné riffy, šumnost opuštěných hrobů, smutek, který ve vašem nitru vyvěrá, když vás někdo zradí. Tohle všechno zde slyším a ještě mnohem víc. Vynikající black death metal, u kterého si ustřelíte hlavu brokovnicí. 


sumarizace:

SUFFERING HOUR na své první dlouhohrající desce působí jako vyslanci temnot! Album připomíná ozvěny ze samotného podsvětí. Nihilisticky znějící motivy, chorobný vokál, smrt ve vašich očích. Všechno tohle na novince naleznete. Doslova mě fascinuje zlá a ošklivá nálada celé nahrávky. Takhle nějak si představuji, že zní samotné peklo. SUFFERING HOUR se pohybují na hranici mezi naším a oním světem s morbidní elegancí. Hudba zde připomíná zápach zahnívajícího masa, zákeřnou nemoc, po které začnete hnisat zaživa. Je jako prasklý vřed, plný špíny a zkažené krve. Death/black metal, který vás přenese do záhrobí! Absolutní inferno!

Asphyx says:

SUFFERING HOUR are on their first full-length album like envois of darkness! The album recalls the echoes from the underworld itself. Nihilistic sounding themes, morbid vocals, death in your eyes. All these can you find on the new album. I'm fascinated by bad and ugly mood of the record. This is how I imagine sounds of hellSUFFERING HOUR move on the border between our and other world with morbid elegance. The music here reminds the smell of rotting meat, insidious disease, because of you start to fester alive. It's like a ruptured ulcer, full of dirt and rotten blood. Death/black metal, which takes you to Hades! Absolute inferno!

Tracklist:
01. Insufferable Scorn
02. For the Putridity of Man
03. Devouring Shapeless Void
04. The Abrasive Black Dust
05. Withering Microcosmos
06. Through Vessels of Arcane Power
07. Procession to Obscure Infinity
08. Empty Avowls

band:
DgS - Verbal Anguish & Wormhole Summoning
YhA - Diabolical Phosphene Sorcery
IsN - Astronomical War Detonations

Share this games :

TWITTER