Recenze/review - DRAWN AND QUARTERED - Congregation Pestilence (2021)

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 18. prosince 2017

Home » » Recenze/review - PORTRAIT - Burn the World (2017)

Recenze/review - PORTRAIT - Burn the World (2017)


PORTRAIT - Burn the World
CD 2017, Metal Blade Records

Mezi lidmi je čím dál tím víc špíny, jedu a zla. Stačí si přečíst příspěvky v různých diskuzích. Občas jsem překvapen, zklamán, protože jinak někteří jedinci působí vcelku rozumně. Asi anonymita davu, asi pradávné pudy, kdo ví? Každopádně, jsem moc rád, že ještě existuje hudba, která mě přenese do dávných časů, kdy jsem ještě lidem věřil. Do doby, kdy světu vládl heavy metal!


Spálím všechny na popel! Ohněm a heavy metalem. Když poslouchám novou desku švédských PORTRAIT, tak tomu opravdu věřím. V jejich hudbě je totiž obsaženo vše, co požaduji od dobrých desek. Jiskra, dobrý zvuk, perfektně zpracované vokály a hlavně tuna skvělých a svěžích nápadů. No a co, že už tady všechno bylo, to ještě dnes někomu vadí?"Burn the World" odsýpá v rytmu třeba takových KING DIAMOND, MERCYFUL FATE, IN SOLITUDE, ATTIC, JUDAS PRIEST, ICED EARTH, ale cítím zde i odkazy BATHORY. Celek je v rámci stylu až nebývale svěží, nepostrádá správnou a chtěnou studenou a žhavou atmosféru. Z nahrávky je cítit nejen pokora ke starým bardům, ale i cit pro melodie. Našel jsem si zde vše potřebné pro chvíle oddychu. PORTRAIT letos pozvedli vlajku s nápisem heavy metal opravdu hrdě a vznešeně. Ano, je to samozřejmě retro jako řemen, ale zahrané způsobem, že by se za ně nemuseli stydět zakladatelé stylu. Doslova mě fascinuje lehkost a jemná hra s náladami. Songy řežou, občas zchladí, posluchač je chycen do sítí hned na začátku a na konci chce znovu a znovu. Myslím, že pokud uctíváte heavy metal, tak nemáte jinou možnost, než se téhle smečce poklonit. Vynikající deska!


sumarizace:

Wov, tak tomuhle říkám poctivý, parádní heavy metal. Při poslechu vzpomínám, jsem dojatý a užívám si riffy ostré jako čerstvě nabroušené nože. Švédští maniaci letos vydali album, které je rezavé, šíleně energické a obsahuje v sobě až magickou přitažlivost. Melodický metal v této podobě si nechám vždy a všude líbit. Syrové, poctivé, s velkým počtem hitových skladeb. Takové je album "Burn the World". Jsem šokován, kde se v pánech bere tolik energie a síly. Přijdu si jako při zásahu elektrickým proudem. Vynikající nahrávka! Takhle nějak by měl znít heavy metal! Satan s vámi! Až na věky, amen!

Asphyx says:

WOV, so this is the honest, awesome heavy metal. When listening I remember, I'm touched and I enjoy riffs sharp like fresh sharpened knife. Swedish maniacs released an album this year that is rusty, insanely energetic and it contains magical attraction. Melodic metal in this form, I enjoy always and everywhere. Raw, honest, with a large number of hit songs. This is the album "Burn the World". Where can the masters take so much energy and strength? I feel like to be hit with an electric current. Excellent recording! This is sound of heavy metal! Satan with you! For ever and ever, amen!


tracklist:
01. Saturn Return (Intro) (00:00) 02. Burn the World (00:54) 03. Likfassna (07:08) 04. Flaming Blood (13:07) 05. Mine to Reap (18:21) 06. Martyrs (23:42) 07. Further She Rode (31:27) 08. To Die For (33:20) 09. Pure of Heart (37:52)

band:
Per Lengstedt - vocals
Anders Persson - drums
Christian Lindell - guitar
Robin Holmberg - guitar
Fredrik Petersson - bass

Share this games :

TWITTER