Info - HEAVING EARTH se po dlouhých šesti letech vrací na pódia! / HEAVING EARTH returns to the stage after six long years!

DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 5. října 2019

Home » » Recenze/review - DIVIDE - From Seed to Dust (2019)

Recenze/review - DIVIDE - From Seed to Dust (2019)


DIVIDE - From Seed to Dust
CD 2019, Spinnup

for english summary please scroll down

Death metalová válka nikdy neskončí, stejně jako všechny ty kruté boje, které se odehrávají každý den v našem světě. Historie válečnictví zdá se být věčná. Mučení zajatců, znásilňování, smrt v přímém přenosu. Peklo na druhé straně světa připomíná hloupý akční film. Spalující víra v dávno padlé modly, tisíce jedinců pochodujících na smrt. Řešení neexistuje, ale nebojte, nemrtví jednou povstanou a pomstí se za všechno utrpení, za všechnu bolest a strach. A hrát jim k tomu budou němečtí DIVIDE.

Ponořeni do znetvořených těl, snaží se zachránit poslední zbytky života. "From Seed to Dust" připomíná svoji atmosférou válečný lazaret. Kolem se střílí, naříkají další a další bojovníci, všude je krev. Tohle je starý zasmrádlý death metal, u kterého se doopravdy umírá.DIVIDE mají zvrácený cit pro melodie, dokáží vytvořit temnou a hodně syrovou atmosféru. Inspirováni v devadesátých letech, útočí přímo a bez varování. Nekompromisní riffy pronikají do těla stejným způsobem, jako rezavý bajonet. Nic nového v záhrobí, ale hudba jest opravdu uvěřitelná, nutí mě k opakovaným poslechům i sledování dalších dokumentů o světových válkách. Usměvavé tváře se mění v obličeje nakažené běsem. Utržené nohy, nemocnice plné šílených. Líbí se mi zvuk, obal i celkové provedení. Nemám problém vlastně s ničím, i když je podobných smeček spoustu. Ale jen některé dokáží přitáhnout moji pozornost. DIVIDE se to povedlo na osmdesát procent. Cítím z nich nadšení, sílu a černou energii. "From Seed to Dust" pálí jako rozžhavený kus železa, přiložený na čerstvé maso. Trhají ti nehty, natahují na skřipec, pouštějí do tebe proud. Stejně neodvoláš a budeš dál poslouchat ryzí, prašivý death metal. Velmi dobře!sumarizace:

DIVIDE se s tím nepářou, mají jasný cíl - vyhladit! Nutno říci, že se jim to daří. Líbí se mi neurvalý a neučesaný zvuk, mocná produkce i totální nasazení, které do muziky pánové dávají. Oceňuji i monumentální obal. Mám při poslechu pocit, že mi někdo stojí na hrudníku okovanou botou, dusí mě a drtí lebku v kleštích. Tohle album není nic pro slabé povahy. Masakruje, ničí, drásá a je bolestivé jako trhání nehtů bez umrtvení. Němečtí maniaci mě vykostili a pohodili jako nepotřebný kus masa u cesty. Neustále se do skladeb vkrádá temné zlo a jako celek je album doslova devastující. Divocí psi zase jednou všem ukázali, jak se má správně hrát poctivý death metal. Skvělá deska, která připomíná návštěvu opuštěných katakomb. Masakrující album a za mě vynikající hnilobný zážitek!


Asphyx says:

DIVIDE work it well, they have a clear goal – to destroy the world! I have to say that they do a great job with it. I like the rolling sound, powerful production and the total deployment that those gentlemen give to their music. I appreciate the monumental cover. During the listening I feel that someone is standing on my chest with heavy boot, choking me and crushing my skull in pliers. This album is not for weak people. It massacres, destroys, crawls and it is very painful lake tearing of nails with no anaesthesia. Those German maniacs teared out my bones and swept me away like an unnecessary piece of flesh by the road. Constantly I hear a dark evil and a whole album is literally devastating. The angry dogs once again showed us how the real death metal is supposed to sound. A great album which feels like a visit of abandoned catacombs. Massacre album and a great rotting experience for me!

tracklist:
1. Father Dagon
2. Lack Of Black
3. Fornicate Within Fire
4. The Coming
5. Anthropicide
6. His Rotten Breath
7. I Dissolve
8. Death Metal Punks
9. Incendiary
10. Snakes Intertwined
11. Of Debris And The Grave
12. Angel Dust
13. Witchfucker

band:
Daniel Stelling - vocals, guitar;
Moritz Paulsen - drums

Share this games :

TWITTER