DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 5. října 2021

Recenze/review - ROTTEN - A World of Torment (2021)


ROTTEN - A World of Torment
CD 2021, vlastní vydání

for english please scroll down

Řeka se občas přihlásí o slovo. Mraky jsou nízko a voda sebere všechno kolem. Jako nějaký zlý organismus pohltí domy i zvířata. Někdy se dostane i k nám na hřbitov. Vtrhne dovnitř skrz rezavou bránu a vůbec se neptá na svolení. Řádí mezi kamennými zdmi a ničí práci několika generací hrobníků. Občas má takovou sílu, že vytáhne z hrobů stará těla. Když opadne voda, připomíná scenérie nějaký starý obraz apokalypsy ze středověku.

Umrlci polehávají jako loutky kolem a vzduchem se vznáší nekonečný puch zatuchliny. Musíme dát vše do pořádku. Občas se stane, že uložíme špatné části těl do jiných hrobů. Následují noc se všichni nemrtví stejně probudí a během starodávného death thrash metalového tance dají vše na svá místa. Hrají jim k tomu ROTTEN, nová americká kapela založená v roce 2015, která má na svém kontě ještě jedno album (2016 - "Rotting to Death"). I letos se jedná o tradiční vymýtání temných sil v devadesátkovém provedení. 


Mladých kluků, kteří do toho mlátí ve starém stylu je spousta, ale jen někteří mě baví. ROTTEN jsem si pustil vlastně náhodou. Ale rozhodně nejsem zklamaný. Nejedná se sice o nic zásadního, bez čeho by se fanoušci pravého, ryzího death metalu a thrashe nedokázali obejít, ale pokud sledujete undergroundovou scénu pečlivěji, tak by vám album "A World of Torment" přeci jen nemělo uniknout. Postupy jsou sice již mnohokrát slyšené, zvuk taktéž, ale o to tady ani tak nejde. Pořád budu raději zavřený v podobné hrobce, než abych bez zájmu poslouchal tuny komerčního materiálu. Kapela sice asi příliš parády mimo úzkou skupinu nadšenců, jako jsem já, neudělá, ale komu to vadí? Jsem dalek toho, abych na někoho házel špínu, to si raději otevřu další hrob a narovnám mrazem pokroucené kosti. ROTTEN na to jdou velmi dobře, líbí se mi jejich nadšení, odhodlání a i když není vše dokonalé (zvuk bych poprosil příště masivnější a temnější), tak takhle ráno, k dalšímu pohřbu si je opravdu užívám. Vzory, mezi které patří i staří dobří DEATH (cover od nich jest poslední skladbou na desce), si zajisté odposlechnete a doplníte sami. Kosti létají vzduchem, lebky pukají tlakem. Víc tentokrát nechci a ani nepotřebuji. Death thrash metalové tsunami v márnici! sumarizace:

Vezměte do ruky kladivo a pojďte spolu se mnou a s kapelou ROTTEN rozbíjet staré kosti. Tahle hudba je vytažená odněkud ze záhrobí, ze starých plesnivých kobek! Hodí se k noční exhumaci starého, poctivého a reálného thrash a death metalu. Prašivě zahraný smrtící kov je plný špíny, morbidních představ a hniloby. Američanům se povedlo přenést ducha devadesátých let do dnešní doby s elegancí a nadšením. Líbí se mi temná energie, kterou z novinky cítím. S ROTTEN budeme muset v záhrobí určitě do budoucna počítat. Druhé dlouhohrající album "A World of Torment" se určitě povedlo a je určeno pro všechny obdivovatele starých pořádků v hudbě. Old school death metal nesmí nikdy zemřít! Pokud budou existovat kapely jako ROTTEN, tak jsem v klidu. Death thrash metalové tsunami v márnici! 


Asphyx says:

Pick up a hammer and come to break old bones with me and the band ROTTEN. This music is pulled somewhere from the beyond, from old moldy tombs! Ideal for night exhumation of old, honest and real thrash and death metal. Mangy played death metal is full of filth, morbid imaginations and decay. Americans achieved transfering of the spirit of the nineties to the present day with grace and enthusiasm. I like the dark energy that I'm feeling from the news. We have to count on ROTTEN in the future. The second full-length album "A World of Torment" managed certainly and it's for all admirers of the old orders in music. Old school death metal must never die! If there are bands like ROTTEN, so I stay calm. Death thrash metal tsunami in the morgue!


Tracklist:
01. Let Em Burn
02. Obsidian Sacrifice
03. Parasitic Extermination
04. Death Perception
05. Premarital Sexecution
06. Crystal Mountain (Death Cover)


Share this games :

TWITTER