DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 11. března 2022

Recenze/review - HATH - All That Was Promised (2022)


HATH - All That Was Promised
CD 2022, Willowtip Records

for english please scroll down

Poslední dobou dost často přemýšlím o tom, kde se v lidech bere tolik zla. Jakoby se všude kolem vznášel jedovatý plyn. Pomalu se dostává skoro všem do krve a mění jejich tváře ve zlostné škleby. Jako bychom žili jenom ve tmě. Přesto věřím v dobro, přesto věřím v záblesky světla. Můžete se snažit odvracet hlavu, můžete se setkávat a bavit jen s dobráky, ale stejně budete mít pocit, že nás postupně pohlcuje krvavá mlha. Občas bývá jedinou nadějí hudba. Pro mě osobně ještě knihy a mí blízcí a alba jako "All That Was Promised", která dávají alespoň nějakou naději.

A to přesto, že se jedná o progresivní, chladný death metal s black metalovými prvky. O amerických HATH jsem již jednou psal. O albu "Of Rot And Ruin" v roce 2019 (odkaz na recenzi je dole pod článkem). Novinka je pokračováním nastaveného směru. Znovu se toulám nekonečnými chodbami podzemí a doufám, že potkám i něco pozitivního. 


Asi všichni už dávno moc dobře víte, že moje stránky nejsou jen obyčejným přepisováním promo materiálů, ale snažím se vám vždy zprostředkovat i nálady a atmosféru desek, o kterých si myslím, že by vás mohly zajímat. U HATH se samo nabízí přirovnání k mnoha současným progresivním kapelám. Dokáží být brutální, ale nebojí se i experimentovat. Všechno je pak zabaleno v pekelných náladách. Platí zde víc než kdy jindy, že je lepší uskutečnit několik poslechů, než si uděláte názor. Ukázky vám totiž dají rozhodně víc, než jen popisná slova. Američané jsou rozevlátí, ale takovým tím děsivým způsobem. Nečekejte žádná exhibiční preludia, skladby jsou kompaktní, mají jasný směr a myšlenku. Jen musíte mít pro tenhle styl pochopení. Můžu si tisíckrát myslet, že jsme se jako lidé dostali do slepé uličky, ale když potom slyším "All That Was Promised", tak je mi i přes veškerou temnotu a zlo, které z nahrávky cítím, tak nějak dobře. Rád se k albu vracím, objevuji nová zákoutí, nasávám atmosféru. Jasně, musím být při poslechu bdělý, jako kulisu jej nelze rozhodně doporučit, ale určitě se jedná o zajímavý kousek hudby. Doslova cítím energii, nadšení a samozřejmě talent, na který se dnes tolik zapomíná. Černá duše, černá fantazie! Progresivní black death metalový opus!


Asphyx says:

Complicated, carefully built songs with lots of interesting moments. "All That Was Promised" is an album that really inflicts pain. You can imagine a badly healed wound when someone stick in a rusty knife. HATH bet on a pied palette of dark moods and it work well for them!

The record have perfect sound, excellent player performances, but also a huge portion of black moods. Once, the song is floating around you like a dying nightmare, noble and ungraspable. Followed by an earthy leap down, buried alive and essentially perfect death. I also have to mention a very nice cover. HATH can be brutal, technical, cool, progressive and magical in one song. I have to admit that I have completely felt down to this record after I listen it several times. First league is played here, the talent is felt from every tone like sulfur in a hot solution. American maniacs can be incomprehensible and mysterious in some moments. At the same time, they retain the rawness and the crushing effect. An excellent black / death metal album for everyone looking for hopelessness in the dark. I bow down to the ground and recite a prayer for all the cursed. Progressive black death metal opus!about HATH on DEADLY STORM ZINE:

Tracklist:
01. The Million Violations
02. Kenosis
03. Lithopaedic
04. Iosis
05. Decollation
06. Death Complex
07. Casting Of The Self
08. All That Was Promised
09. Name Them Yet Build No MonumentShare this games :

TWITTER