DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 24. července 2020

Home » , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - THRONEUM - Oh Death... Oh Death... Determinate, Preach and Lead Us Astray... (2020)

Recenze/review - THRONEUM - Oh Death... Oh Death... Determinate, Preach and Lead Us Astray... (2020)


THRONEUM - Oh Death... Oh Death... Determinate, Preach and Lead Us Astray...
CD 2020, Godz ov War Productions

for english please scroll down

Jakoby mi někdo přerazil obě nohy a já se plazil dlouhou podzemní chodbou. Pro bolest necítím chlad, ani nechutnou zkaženou vodu, která ztéká ze zdí. Naděje umírá poslední, ale to v mém případě rozhodně neplatí. Světlo jsem neviděl již dlouhé roky, odsouzen k zapomnění. Poslední záblesk a pak už jen nekonečné utrpení. Moje smrt nikoho nezajímá, nikdo truchlit nebude. Přesto bych ještě rád žil. Zamítá se. Konec. Co je to vlastně konec? Tma? Prázdnota? 

Na podobné otázky se snaží svojí hudbou odpovědět i nihilisté z Polska, kteří si říkají THRONEUM. Píšu jim již několikátou recenzi v řadě a dalo by se napsat, že se jedná o přesně ten typ skupiny, která nikdy nesejde z té pravé staré prašivé black death metalové cesty. Jejich riffy jsou zahalené totální tmou a posluchač si opravdu po nějaké době připadá, jako by zoufale utíkal z nějaké podzemní kobky. Hniloba!Tady se nejedná o žádnou obyčejnou hru na metal, ale kapele můžete věřit každý tón, každé slovo, úder bicích. Jsou ortodoxní, rezaví jak padesát let stará konzerva. Inspirováni volně třeba takovými POSSESSED, SARCÓFAGO, NECROPHAGIA, IMPERATOR, SADISTIK EXEKUTION, útočí další smrští utkanou z těch nejošklivějších pavučin. Kolem cáká hnis z proříznutých ran a když zapálíte oheň, tak shoříte černým plamenem. Všechno je na desce chtěně zkažené, hnusné, mokvající, zabalené do špíny a beznaděje. "Oh Death... Oh Death... Determinate, Preach and Lead Us Astray..." je v určitých momentech až primitivní, útočí se na první signální soustavu, na ty nejnižší pudy a představivost. Album rozhodně není pro každého, mnohý odvrátí znechuceně tvář. Je to jen a jen dobře. THRONEUM mají svůj vlastní ksicht, vymáchaný v opuštěných močálech a skladby jsou přesvědčivé. Stačí se poddat a mít alespoň trošku trpělivosti. Doporučuji poslouchat ve sklepě, až půjdete...ale vy víte kam. Někde za těmi nejméně nápadnými dveřmi je úkryt, možná peklo. Poláci tam patří bezezbytku. Nahrávka se pro mě stala vyloženě návykovou látkou. Inferno!sumarizace:

Vítejte na onom světě. V totálním chaosu a zmatku. Zde předvádějí THRONEUM svá nekalá kouzla. Jsou zkažení, jako voda v řece Styx. Ortodoxní a nihilističtí, jako ten nekrutější obřad pro velebení Satana. Nahráno a vypáleno na nosič bylo totální zlo bez jakýchkoliv příkras. Jen krutá temnota.

"Oh Death... Oh Death... Determinate, Preach and Lead Us Astray..." je obrácenou modlitbou ve stylu POSSESSED, SARCÓFAGO, NECROPHAGIA, IMPERATOR, SADISTIK EXEKUTION. Během celé desky se jde absolutně na hranu, posluchačovi není darováno nic zadarmo. Nemusí to vyhovovat každému, ale příznivci temných, pomalu hnijících desek, by mohli být spokojeni. Jedná se zkrátka o chorobami nasáklý starý poctivý black death metal. Pokud máte rádi smrt v této podobě, pravděpodobně budete tuhle nahrávku točit ve svých přehrávačích do skonání světa. Vy ostatní se pokřižujete a vezmete nohy na ramena. Osobně musím mít na THRONEUM náladu. Když se setmí a městem se začnou ploužit divné stíny. Když se mraky poprvé dotknou země. A když mě povolá záhrobí do zbraně. Pak jsem prokletý. Závěr je jednoduchý. Tohle je pravé peklo se vším, co k tomu patří. Berte a nebo nechte být. Inferno!


Asphyx says:

Welcome to the other world! In the total mess and chaos. Here the THRONEUM performs their wicked magic. They are putrid as water in the Styx River. Orthodox and nihilistic like the cruelest ritual for the glorification of Satan. Absolute evil without any embellishment was recorded and released on the album. Only the cruel dark!

"Oh Death... Oh Death... Determinate, Preach and Lead Us Astray..." is an inverted prayer with style like POSSESSED, SARCÓFAGO, NECROPHAGIA, IMPERATOR, SADISTIK EXEKUTION. During the listening to the whole record, you are led on the absolute edge; listeners can’t have anything for free. This music is not for everyone, but the fans of dark, slowly putrefying records should be satisfied. It is just by sickness soaked old true black death metal. If you like the death in this form, probably you will listen to this record until the end of the world. Personally, I must have the right mood for the THRONEUM listening. When everything becomes dark, and the city is full of the weird shadows. When the clouds touch the ground for the first time. And when the other world calls me to arms. Then I am cursed! The conclusion is easy. This is the real hell with everything, which belongs to it. So take it or let it be. Inferno!


tracklist:
01. Alpha: Soulside-Space-Stream (15:13)
02. Beta: AGLA-on-Tetragrammaton (01:27)
03. Gamma: Agla-ON-Tetragrammaton (01:27)
04. Delta: Self-Appointed-Grandeur (12:21)
05. Epsilon: Agla-on-TETRAGRAMMATON (01:20)
06. Zeta: Archangel-Lucifer-God (08:53)

band:
T.G. EXECUTOR - v/g
DIABOLIZER - dr
ARMAGOG - b

https://www.facebook.com/ThroneumOfficial/
https://throneumofficial.bandcamp.com/album/oh-death-oh-death-determinate-preach-and-lead-us-astray
http://godzovwar.com/
Share this games :

TWITTER