DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 18. října 2020

Home » , , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - MENSCHWALSCH - Verdelgh & heersch (2020)

Recenze/review - MENSCHWALSCH - Verdelgh & heersch (2020)MENSCHWALSCH - Verdelgh & heersch
CD 2020, vlastní vydání

for english please scroll down 

Už když jsem otevřel těžké železné dveře, padl na mě divný pocit. Jakoby mi někdo šlápl na hrudník a držel na něm špinavou okovanou botu. Neskutečný puch rozkládajícího se těla. Takhle smrdí jenom smrt. Pořád se divím, čeho jsou lidé schopni. Jak může někdo takhle zohavit lidskou bytost? Nízké pudy jsou stále v nás, sáhněme si všichni do svého vlastního svědomí, ale tohle přesahuje všechny meze. Postava, z níž jsou vyřezány cáry masa. Bez očí, skalpované vlasy. Modlím se do tmy a odpověď nepřichází.

Stejně hnusní a oškliví jsou i holandští death metalisté MENSCHWALSCH. Letos na jaře vydali teprve své první dlouhohrající album (ještě mají jedno demo z roku 2016). Ostré, nekompromisní riffy, hutný zvuk, chorobný vokál. To je přesně brutalita podle mého gusta. Schválně ochutnejte taky. 


Na "Verdelgh & heersch" naleznete death metal plný melodií, ale se surovým a syrovým základem. pro přirovnání mě napadají kapely jako INSISION, DERANGED, VOLTURYON, ale i třeba DISMEMBER, AT THE GATES, BLOODBATH, MORBID ANGEL, DEATH, BOLT THROWER. Skladby se do mě ihned zaryly jako ostrá čepel a desku jsem si neskutečně užívat. Má v sobě totiž moji oblíbenou temnou atmosféru, spoustu zajímavých momentů. Kousky nahrubo nasekaného zla. Pod naším městem jsou nekonečné podzemní chodby a je velmi lehké v nich zabloudit. Najdou vás až za několik měsíců, s bělostnou kůží, vyděšenou tváří, se zpřelámanými končetinami. Budete šeptat slova o temnotě, šílené bestii a nekonečné nicotě. A budete znít přesně jako MENSCHWALSCH. Morbidně, prašivě, bude z vás cítit smrt na sto honů. Holandská úderka je pro mě překvapením, masakrem, který se mě zadřel doslova pod kůži. CD jsem dostal jako dárek a moc za něj děkuji. Podobný hnis koluje i v mých žilách, je mojí součástí a nemohu tedy jinak než kapelu chválit. Má dar, který mnozí nemají. Dokáže mě doslova přikovat na zeď. Absolutní masakr lidské mysli!


sumarizace:

"Verdelgh & heersch" je albem, které vás rozseká na malé kousky. Bez jakéhokoliv slitování. Při poslechu tohoto brutálně death metalového skvostu si přijdu jako na setkání s pořádně naštvanými řezníky. Ostré riffy, které ctí to nejlepší z americké školy, jsou doplněny o severský chlad a tmu. Také cítíte, že každou chvíli potkáte samotného Satana? Skladby, které mají obrovskou sílu, v sobě obsahují velké množství hodně návykových motivů. MENSCHWALSCH ctí to nejlepší z tradičních death metalových hodnot a přidávají navíc kus svého odhodlání. Jejich novinka je pro mě jedem, který mi zcela pronikl do krve. Teď už bude následovat jenom nekonečné prokletí a smrt. Klasický prašivý death metal, zahraný s morbidní elegancí! Totální masakr lidské mysli!


Asphyx says:

"Verdelgh & heersch" is an album that cut you into small pieces. Without any mercy. When listening to this brutal death metal masterpiece I'm like on a meeting with really angry butchers. Sharp riffs, which honour the best of American schools are completed by Nordic coldness and darkness. Do you feel that you can meet Satan himself at the moment? Songs ,that have enormous strength, contain a huge amount of very addictive themes. MENSCHWALSCH honour the best of traditional death metal values and add extra chunk of their dedication. Their novelty is poison for me that came into my blood. Now it will follow the endless curse and death only. Classical moldy death metal, played with morbid elegance! Total massacre of the human mind!


tracklist:
1. Verdelgh & Heersch
2. Menschwalsch
3. Graffenwaffel
4. Klabusterbeern
5. De Verhevenen (Instrumental)
6. Perschvleesch
7. Roggelend de Hel Binnen
8. Eigen Vleesch Eerscht
9. Gebroedsels
band:
Share this games :

TWITTER