DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 20. dubna 2021

Home » , , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - SCORN OF CREATION - Annihilation Cult (2021)

Recenze/review - SCORN OF CREATION - Annihilation Cult (2021)


SCORN OF CREATION - Annihilation Cult
CD 2021, vlastní vydání

for english please scoll down

Na město padla jako nějaká velká poklice mlha. Nebylo vidět skoro na krok a zdálo se, že se jedná o dlouhodobější záležitost. Ihned stoupl počet krádeží a také vražd. Říkalo se, že se mlhou potulují přízraky, které jsou krmené lidskou bolestí. Probudil jsem se uprostřed noci. Lampa před domem poblikávala. Napil jsem se vody a koutkem oka zahlédl, že jsou tam. Přišly si pro mě. Postavy bez tváře. Ševelivý šepot, měl jsem pocit, že se mi rozskočí hlava.

Stejně jako vyslanci temnoty působí i kapela SCORN OF CREATION z Nového Zélandu. Letos obohatili svoji diskografii o druhé album. Jedná se opět o propracovaný death metal se spoustou blackových i lehce progresivních elementů. Tahle smečka je poskládána ze samých zkušených muzikantů tamní scény. A je to hodně znát.


Z hudby SCORN OF CREATION se ve vlnách vynořuje inspirace třeba takovými MORBID ANGEL, DEICIDE, CANNIBAL CORPSE, SLAYER, IMMOLATION, CRYPTOPSY. Samozřejmě jako vždy, berte má přirovnání jen jako vodítko, rozhodně se nejedná o žádnou kopii. Kapela umí nejen hrát, ale také dokázala do skladeb propašovat velké množství zajímavých momentů. Songy nejsou tedy jen perfektně složeným řemeslem, ale mají v sobě i potřebnou energii a drive. Věci, které mnohým chybí. "Annihilation Cult" vás strhne do temnoty. Jde o desku, se kterou zabloudíte v ulicích obestřených mlhou. Budete si užívat a doslova nasávat atmosféru, která je pochmurná i devastující zároveň. Postupně se dostane do vašich snů, bude i vaší součástí. Navíc, kapela hraje opravdu zajímavě, s takovým tím starodávným zápalem. Doporučuji i předchozí stejnojmennou nahrávku z roku 2018. Dostanete o kapele celkový morbidní obraz. Teď mi to došlo, vždyť SCORN OF CREATION jsou oněmi přízraky, které čekaly v mlze před naším domem. Jsem hrozně rád, že jsem jejich pozvání přijal. Jinak bych byl ochuzen o skvělý smrtící zážitek. Přišly si pro mě. Postavy bez tváře. Ševelivý šepot, měl jsem pocit, že se mi rozskočí hlava. Death metal s krvavým rukopisem!


sumarizace:

"Annihilation Cult" je velmi propracovaným albem, čerpajícím ze základů death metalu v podobě v jaké ho kdysi hrávali třeba takoví MORBID ANGEL, DEICIDE, CANNIBAL CORPSE, SLAYER, IMMOLATION, CRYPTOPSY. Pánové se nebojí ani ledových melodií a jako celek mi album opravdu připomíná nějakou hodně zákeřnou a zlou nemoc. Hudba mi kroutí vnitřnostmi, tlačí mi na mozek, dělá se mnou věci, které jste možná zažili jen v těch nejděsivějších snech. Připadám si, jakoby mi kapela vymáchala obličej ve sražené krvi. Z desky je cítit pravá, ryzí oddanost death metalu. Potkává se zde realita s krutostí. Vše je zahrané s inteligencí, syrovostí a špínou ve skladbách. Tohle je obřad, k vyvolání samotné Smrti. Death metalový buldozer, který vám rozdrtí lebky! Velmi dobrá záležitost pro všechny fanoušky morbidní temnoty!


Asphyx says:

"Annihilation Cult" is very worked on album. It is based on the death metal foundations - just like it was played by MORBID ANGEL, DEICIDE, CANNIBAL CORPSE, SLAYER, IMMOLATION, CRYPTOPSY. These gentlemen are not afraid to play cold melodies and as a whole the album reminds me very bad and evil disease. This music twists my bowels, pushes my brain and makes my body do thing you can only imagine in your worst nightmares. I feel like the band blew my face in blood. From this album you can feel a real, true devotion to death metal. Reality meets cruelty here. Everything is played with intelligence, rawness and dirtiness in those songs. This is a ceremony to invoke death itself. Death metal bulldozer that will crush your skull! Very good thing for all fans of morbid darkness!


Tracklist:
01. Prologue - Before This Life
02. The Family
03. Letting Go
04. The Will Of The Collective
05. Dissent And Dissonance
06. Punishment
07. Forgiveness
08. The Plan
09. Farewells
10. Epilogue (Ending And Ascending)

band:
Seth Jackson - Guitars
Shaun Anderson - Drums
Kris Gillan - Vocals
George Prowse - Bass


Official Merch site:


Share this games :

TWITTER