DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 19. října 2021

Home » , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - ABSORPTION - Enveloping Womb of Astringent Void (2021)

Recenze/review - ABSORPTION - Enveloping Womb of Astringent Void (2021)


ABSORPTION - Enveloping Womb of Astringent Void
EP 2021, Talheim Records

for english please scroll down

Smutek bez důvodu, jen tak, přišel a zůstal tu s námi. Vše kolem bylo černé, lidé divní, počasí pochmurné. Na zamrzlé hladině leželo mrtvé zvíře. Zima v kostech, strach a zvláštní dojem nicoty. Vždy si bývala vidět, ale najednou je z tebe oběť, lovená zvěř. Běžíš temným lesem a ve sluchátkách ti hraje neklidné death metalové album od ruských ABSORPITON. Jdou na to postaru, s důrazem na atmosféru a melodie. Doporučila si mi je, když si přišla domů a měla neklidné sny plné nočních můr.

Kapela vznikla v roce 2017. Po jednom demu a splitku s ODOCKH vydává letos album "Enveloping Womb of Astringent Void", které mě zaujalo hlavně svoji náladou. Na pevných smrtících základech jsou vystavěny pestré ledové obrazce. Líbí se mi určitý neklid, melancholie, která ze skladeb odtéká jako jedovatý hnis. 


EP se odehrává spíše ve středních a pomalejších tempech, zazní i doom metal. Takových kapel je samozřejmě velká spousta, ale ABSORPTION přeci jen vynikají. Možná je to schopností napsat dobrou skladbu, mrazivým zvukem, ale hlavně zvláštním rozpoložením, ve kterém celé EP utíká kupředu. Opravdu se znovu a znovu dívám na zamrzlé jezero, přemýšlím o posledních věcech člověka. Při poslechu vnímám hudbu celým tělem. I tohle jsou pro mě známky toho, že bych měl o podobných skupinách psát. Myšlenky plynou a poletují kolem, jako první sníh. Mrtvá země, chladná duše, neboj se má milá, ani tahle cesta není poslední. Opakující se motivy se mi zadírají pomalu pod kůži. Je to album pro sobotní odpoledne, když vyrazíš ven a konečně opustíš civilizaci nebo navštívíš konečně hřbitov. Líbí se mi, jak Rusové pracují s melodiemi, s harmonií, se stavbou songů. Nepotřebuji berličky k tomu, abych hodnotil čísly, pořád si myslím, že muzika má být hlavně o emocích, o přenesené energii. Každý to máme jinak, ale ABSORPTION vám mohu s klidem doporučit. Krása umírající přírody má něco do sebe. Pánové o tom ledacos ví a jejich tvorbu tak plně vyjadřuje označení - Funeral death metal!


sumarizace:

Mám rád smrtící kov, který je načichlý doomem. Propracovaný, temný a zákeřný. Plazící se jako klubko malých háďat, které jednou vyroste nakrmeno vaší nenávistí a pozře vás. Dlouhé procházky po hřbitově během podzimních dnů. Smutek a vzpomínky, z těchto pocitů je utkán i můj poslech nové desky "Enveloping Womb of Astringent Void".

Oceňuji sirnatý a šílenstvím načichlý zvuk. Líbí se mi i obal, nadšený jsem z riffů, jak vystřižených ze starých death doomových učebnic. Morbidní zážitky s přechodem na onen svět ožívají, jsou najednou zcela hmatatelné. Pokud má být undergroundová hudba hlavně o emocích, o pocitech, o posledních věcech člověka, tak potom se podařilo ABSORPTION nahrát skvělou desku. Klečeli jste někdy u hrobu a mluvili se svými předky? Prosévali jste mezi prsty hlínu a přemýšleli, co jednou nastane, až přejdete na druhou stranu? O tomhle tohle album přesně celé je. O Smrti, smutku, zapomnění. Je vhodné k dlouhým pochůzkám noční krajinou, nejlépe v dešti a mlze. Přidávám volume a mám chuť se rozpadnout na tisíc kusů. Jsem rozbitý, zničený, jsem znovu v márnici a děsím se každého stínu. "Enveloping Womb of Astringent Void" je death doom metalovou seancí pro vyvolávání duší zemřelých! Hniloba, chlad a smrt, nic jiného zde nenajdete. Jen bolest. Funeral death metal!


Asphyx says:

I like the death metal which is smelled by doom. Sophisticated, dark and insidious. Crawling like a ball of little snakes that will grow up fed by your hate and will eat you. Long walks in the cemetery during autumn days. Sadness and memories, from these feelings I have while listening to the new album "Enveloping Womb of Astringent Void".

I appreciate the sulphurous and frenzied sound. I also like the cover, I'm excited about riffs, cut out from old death doom textbooks. Morbid experiences with the transition to the other world come to life, they are suddenly quite palpable. If underground music is mainly about emotions, feelings, about the last moments of people, then ABSORPTION managed to record a great record. Have you ever knelt by the grave and talked to your ancestors? Have you sifted soil between your fingers and wondered what would happen once you crossed over? This is exactly what this album is all about. About Death, Sadness, Oblivion. It is suitable for long walks through the night landscape, preferably in rain and fog. I'm adding volume and I want to fall into a thousand pieces. I am broken, destroyed, I am again in the morgue and I am scary of every shadow. "Enveloping Womb of Astringent Void" is a death doom metal session which evoking the souls of the dead! Rot, cold and death, nothing else. Just pain. Funeral death metal!


Tracklist:
01. Graven Screams In The Stones Engulfed By Darkness
02. Dismal Disappearance
03. Mental Secretion
04. Irreversible Cruelty
05. Miasmas Of Boiling Ashes

band:
Mortician - Guitars/Vocals/Bass
Necropatolog - DrumsShare this games :

TWITTER