DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 10. října 2021

Recenze/review - INFESTED - Grotesque Remains (2021)


INFESTED - Grotesque Remains
EP 2021, Sewer Rot Records

for english please scroll down

Někdy mi stačí jenom nadzvednout víko od rakve a vím, že jsem tu správně. Podle stupně rozkladu těla a několika pár tónů dokážu za ty dlouhé roky poslechu death metalu poznat, zda se mám o kapelu vůbec dál zajímat. INFESTED jsou srdcaři ze starých časů. Kapela, která je v tom nejhlubším americkém undergroundu. Právě podobné smečky mě baví poslední roky objevovat asi nejvíc. Pánové přicházejí se svým prvním EP. A příliš informací o nich zjistit nejde.

Představte si, že jste znovu v devadesátých letech, smrt je ještě opravdovou smrtí a pohřby do země jsou samozřejmostí. Protože si mladý, tak je svět ještě v pořádku. Tak přesně do těchto starých katakomb patří i album "Grotesque Remains". EP, které je shnilé jako ruka rozkládající se mrtvoly. Červy se kroutí do rytmu, z lebky vylezl had. Vítejte v záhrobí!


Když si to vezmu kolem a kolem, tak jsem za svůj život poslouchat spoustu různých stylů, měl mysl otevřenou a snažil vždy přistupovat k muzice pozitivně. Jenže znáte to, doma v hrobce, je doma v hrobce. V běžném životě jsem myslím veselý, ale co se týká death metalu, tak ten mám rád přesně takový, jako jej hrají INFESTED. Starý, ošklivý, mokvající, prašivý a nechutný. A je mi tak nějak úplně jedno, že se dnes poslouchá úplně něco jiného. Pořád si myslím, že chorobný zvuk, ostré kytary a hrubý vokál jsou zárukou kvality, když se to umí. "Grotesque Remains" je zkrátka stylovka, možná pro někoho nic nového, ani překvapivého, ale pro mě, jako pro člověka, který se před lety rozhodl old school death metal podporovat, je doslova povinnou mantrou. Duše zemřelých vědí dávno své, nepotřebují stejně jako kapely nikomu nic dokazovat. Hrají od srdce, opravdově, pro fanoušky jako jsem já. Koneckonců, hlavní je, že kosti praskají, zombie lezou z děr a nemrtví si podupávají do rytmu. Co na tom, že jim odpadávají tkáně? Zvuk, obal, texty o vetřelcích, vše je stylové a uvěřitelné. Nějak mě poslední dobou nebaví umělé a dokonalé současné skupiny (ale to vlastně vždycky). Já raději kus syrového masa. Shnilé ozvěny ze záhrobí!


Asphyx says:

I am proud on this exhumation. "Grotesque Remains" is a morbid discovery of this autumn for me. I didn’t hear so rusty, dirty, hideous and moist American death metal for a long time. The sound is perfectly treated, the cover art reflects its formation in the catacombs and it is unnecessary to speak about the ideas. Ideas are like cut out from the beginning of the nineties. Purulence splatter everywhere around and I remember along with the band on the beginnings of the style called Death.

"Grotesque Remains" is like a mirror for all bad things, events, which happened in your whole life. It is like an echo from the old times inspired by the European and also primarily American death metal school. Musicians have a big sense for cold and sharp melodies. The album is like a mouldy hand of the rotten corpse. I collect the bones into the sightly heaps. I spend a lot of time with the INFESTED in the ossuary. I like to be here with the corpses. I like to inhale the atmosphere of the decomposing bodies; to enjoy the dark and foggy mood. I gradually add the volume and greet the ghosts from the old times. My ears and my heart are directed to the real and honest death metal for long years. "Grotesque Remains" is a confirmation for me that our morbid world didn’t burn down yet. Amerian musicians released the great album, which reminds me of a mouldy coffin full of the old memories on the death metal. I have irresistible impulse to engrave the band's logo with the knife into my skin! Great record! I met my own Death! Rotten echoes from the graveyard!Tracklist:
01. Space (Intro)
02. Internal Subspecies
03. Grotesque Remains
04. Infestation Of Impurity
05. Arrival....


Share this games :

TWITTER