DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 26. ledna 2022

Home » , , , , , , , , , » Recenze/review - GUTRICYDE - Gutricyde (2022)

Recenze/review - GUTRICYDE - Gutricyde (2022)


GUTRICYDE - Gutricyde
EP 2022, Corpse Gristle Records, In-Cess Underground

for english please scroll down

Nechte mě v klidu tlít na starých hřbitovech. Nehodím se do dnešní doby. Mám rád, když je muzika prašivá, se zastřeným zvukem, když pálí a žhne, když bolí. Jsou mi proti srsti mnohá dnešní uskupení s krásnými promo fotkami, s muzikanty, co vypadají jako uhlazené modelky. Mám rád smradlavou krev, temnotu a hluboký underground. Možná jsem si někdy myslel, že nahlédnu i do vašeho krásného světa, ale není mi přáno. Když totiž slyším kapely jako GUTRICYDE, probudí se ve mě staré vzpomínky a propadnu zase peklu.

Je mi tu, na upuštěných pitevnách, opravdu nejlépe. Tak proč se přetvařovat a hrát si na něco, co mi není vlastní? Pokud to máte stejně, tak určitě nové EP těchto šílenců zkuste. Je brutální, devastující a když jste na death metalu vyrůstali, tak si budete mlaskat blahem. 


Zavzpomínáme si na CANNIBAL CORPSE, MORTICIAN, FULCI, ANALESPY, TORTURE KILLER, CARCASS, NAPALM DEATH,  ale i spoustu dalších, nekompromisních amerických kapel. Texty jsou morbidní, zvuk hnusný a ošklivý. Díky tomu, že má stejnojmenné EP necelých třicet minut, tak nestihne nudit. Možná je chvílemi trošku monotónní, ale věřte tomu, že když budete kopat hroby, tak vám to vůbec vadit nebude. Pitváme dál a najednou dávno mrtvý pacient obživne. Hádejte, kdo ho naštve jako první? Možná jste si neměli hrát s jeho mozkem. GUTRICYDE předkládají samozřejmě nechutnou a hnusnou hudbu, ale o to právě jde. Jsou uvěřitelní, z každého tónu je cítit nadšení, odhodlání, kus zahnívajícího masa. Nahrávku jsem si dával vždycky ve chvílích, kdy jsem byl šokován (ano, pořád se to stává) z některých lidských činů. V momentech, kdy mi připadalo, že se horory mění v realitu. Nechte mě v klidu tlít na starých hřbitovech. Nehodím se do dnešní doby. Mám rád, když je muzika prašivá, se zastřeným zvukem, když pálí a žhne, když bolí. Texasané tohle všechno splňují a přidávají spoustu věcí navíc. Jako třeba vytrhané zuby i nehty, pálení železem, trepanaci lebky, lámání v kole, natahování na skřipec a mnoho jiných zážitků, které jsme si vymysleli, abychom mohli druhým ubližovat. GUTRICYDE a jejich nové stejnojmenné EP je odkazem starých časů. A opravdu mě baví. Morbidní, krvavý death metal, který nezná slitování!


sumarizace:

Kopat hroby ve zmrzlé zemi je těžké a náročné. Občas objevím i staré kosti. Bývají vyskládány v poloze, v jaké se pohřbívalo kdysi v devadesátých letech. Stejně jako hudba, kterou hrají GUTRICYDE. Nové album "Gutricyde" má v sobě také cosi shnilého, nechutného. Možná za to může parádní prašivý zvuk, nebo psychotický obal, nevím, ale jako celek se poslouchá novinka velmi dobře. Ihned se mi usadila v žilách, zadřela pod kůži. Stala se pro mě povinností, protože jsem death metalista tělem i duší. Mám rád sychravá rána u nás na hřbitově, když chodí nemrtví teprve spát. Vždy se mi líbil death metal, který má krvavou a temnou atmosféru. GUTRICYDE vytrhli ze země staré krvavé kořeny, očistili je od špíny, máčeli ve smrtícím koktejlu a poté vypálili na hudební nosič. Procházím se spolu s kapelou v morbidní galerii. Na obrazech jsou znázorněny různé způsoby smrti. Kapela letos zvolila ty nejkrutější. Stačí si poslechnout pořádně nahlas "Gutricyde". Země je zmrzlá a mrtvoly se usmívají. Myslím, že jsem tu správně. Death metal v rukou texaských démonů zabíjí na potkání. Temný, zákeřný, jedovatý, devastující smrtící kov staré školy, který vás navěky strhne do záhrobí! Morbidní, krvavý death metal, který nezná slitování!

pro fanoušky: CANNIBAL CORPSE, MORTICIAN, FULCI, ANALESPY, TORTURE KILLER,CARCASS, NAPALM DEATH


Asphyx says:

Digging graves in frozen ground is difficult and challenging. Sometimes I find old bones. They are usually laid out in the position in which they were buried in the 1990s. Like the music they play GUTRICYDE. The new album "Gutricyde" also has something rotten, disgusting. Maybe it's a great dusty sound or a psychotic cover, I don't know, but as a whole the news listens very well. She immediately settled in my veins, stuck under my skin. It became a duty for me because I am a death metalist in body and soul. I like a dry wound in our cemetery when the undead go to bed. I've always liked death metal, which has a bloody and dark atmosphere. GUTRICYDE ripped old bloody roots out of the ground, cleaned them of dirt, soaked them in a deadly cocktail, and then burned them onto a musical medium. I'm walking with the band in a morbid gallery. The pictures show different ways of death. This year, the band chose the cruelest ones. Just listen to "Gutricyde" out loud. The earth is frozen and the corpses are smiling. I think I'm right here. Death metal in the hands of Texas demons kills rats. Dark, insidious, poisonous, devastating deadly metal of the old school, which will drag you into the grave forever! A morbid, bloody death metal that knows no mercy!

for fans: CANNIBAL CORPSE, MORTICIAN, FULCI, ANALESPY, TORTURE KILLER, CARCASS, NAPALM DEATH

Tracklist:
01. Bestial Copulation
02. Texas Curb Stomp
03. Run (For Your Life)
04. Anal Pickaxe Maceration
05. Gestative Morbidity
06. Cannibal Cartel
07. Molestation Of Decaying Remains
08. 69 Einstein
09. Prolong The Suffering
10. Pedophile Pulp
11. Pull

band:
Bret Smith - guitar/vocals/lyrics/samples
Lance White - bass/vocals/lyrics
Ray "Gutty" Mora - butcher
Art - Sdenzil Budon.
Logo - Ley Art
Recording - Gutricyde studio
Mix/Mastering - Pat Patino
Released by: Corpse Gristle Records


Share this games :

TWITTER