DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 3. února 2022

Home » , , , , , , , , , » Recenze/review - CONVULSIVE - The Grotesquery Ruins of Death (2022)

Recenze/review - CONVULSIVE - The Grotesquery Ruins of Death (2022)


CONVULSIVE - The Grotesquery Ruins of Death
CD 2022, vlastní vydání

for english please scroll down

Mrzne a padá déšť. Jenže smrt si nevybírá, musím kopat dál. Někdy si říkám, proč nemohou lidé umírat jenom za hezkého počasí. Práci hrobníka jsem si nevybral, byla mi souzena. Stejně jako death metal, který se stal před více než třiceti lety mým prokletím. Bolí mě kosti, přesto musím pokračovat. V márnici je připravené nové tělo a pozůstalí si přáli hluboký hrob. Jsme v Brazílii a do rytmu nám hraje prvotina místních démonů CONVULSIVE.

Pánové hrají smrtící kov v hodně prašivém a plesnivém stylu. Jakoby se člověk vrátil po časové ose zpět a cestou potkával slavná jména. Nebudu vám je záměrně jmenovat. Nejlepší stejně je, když si poslechnete ukázky a sami uvidíte. Koneckonců, moje recenze ani recenzemi vlastně nejsou. Jsou spíše vyjádřenými pocity z poslechu. Nic víc v tom nehledejte. Každopádně, u "The Grotesquery Ruins of Death" by se u mě krve nedořezal. Dobrá hrobnická práce!


Trhám si v představách vlasy, řežu žíly, dělám všechny věci se svým tělem, které by se neměly dělat. Jsem posedlý temnými přízraky. Není divu, hroby kopu už spoustu let, stejně jako poslouchám ryzí death metal. Ten CONVULSIVE pojímají po svém, přesto tradičně, klasicky. Osobně je mi velmi sympatické, že jsem je mohl potkat a užít si naplno spoustu společných pitev. Kapela má na svém kontě dva loňské singly a jednu demo nahrávku. Vše vypadá dobře, zvuk jest náležitě zastřený, ošklivý a mokvající. To se to jinak kopou hroby. A vůbec mi nevadí, že zem je zmrzlá, bolí mě kosti a mozek odmítá přemýšlet. Pánové nám vyprávějí příběhy po svém, hezky od podlahy, bez kompromisů. Chaos a zmar, temnota a chlad, pocit nekonečné prázdnoty. Věci, které my fanoušci tohoto stylu máme tolik rádi. "The Grotesquery Ruins of Death" není dokonalým, ani převratným albem. Ale obsahuje v sobě notnou dávku odhodlání, nadšení a baví mě jej poslouchat. Podle různých ohlasů, co jsem četl všude kolem, v tom nejsem sám. Nedivím se, tahle mrtvola hnije přesně podle všech postupů. Mrzne a padá déšť. Jenže smrt si nevybírá, musíme kopat dál. Někdy si říkám, proč nemohou lidé umírat jenom za hezkého počasí. Práci hrobníka jsem si nevybral, byla mi souzena. Stejně jako death metal, který se stal před více než třiceti lety mým prokletím. Zvednu hlavu k nebi a prokleju celý svět. Dnes bude další dlouhá noc. Těším se, budu totiž poslouchat CONVULSIVE. Mokvající death metal staré školy! Zahnívající mrtvola!


sumarizace:

Hniloba, špína, chlad, rouhání, smrt. Brazilci na to jdou poctivě, s dobrým řemeslem a spoustou skvělých nápadů navíc. Mám rád mrazivá rána na hřbitově, s chutí znovu a znovu rozmlouvám s nemrtvými. Ctím klasické pohřbívání do hrobu, postupný rozklad těl. Jsem ze staré školy a jako takovému se mi tvorba CONVULSIVE opravdu líbí. Rakve opět praskají, zvuk je zabijácký, přesto rezavý, vokalista má v hrdle chorobu a riffy bolí jako jehly zabodnuté pod nehty. Smrt si nevybírá, na každého jednou dojde. Cítím z desky krvavé kořeny, základy stylu, který mám tolik rád. "The Grotesquery Ruins of Death" mi vlezlo až do morku kostí a nahlodalo moje tělo i mysl. Mokvající mrtvola, návštěva kostnice, nakonec se stejně rozpadneme v prach. Než se tak stane, budu dál poslouchat CONVULSIVE! Skvělý smrtící kov, zahraný od srdce a s velkou silou! Prašivina! Mokvající death metal staré školy! Zahnívající mrtvola!


Asphyx says:

Rot, dirt, cold, blasphemy, death. The Brazilian guys make it by honest way with good craftsmanship and lots of great ideas. I like the chilling mornings on the cemetery, talking to the undead over and over again. I feel the classic burial to the grave, the gradual decay of the bodies. I'm from old school and I really like the creation of CONVULSIVE so much. The coffins are cracking again, the sound is killer and rusty, the vocalist has a disease in his throat, and the riffs hurt like needles pierced under the nails. Death does not choose, it will happen to everyone once. I feel bloody roots from the record, the basics of the style I like so much. "The Grotesquery Ruins of Death" came to my bones and eroded my body and mind. Rotten corpse, a visit of bones-church, at last all of us will break into dust. Before that happens, I'll keep listening CONVULSIVE! Great deadly metal, played from the heart and with great power! Old school soaking death metal! A rotting corpse!


Tracklist:
01. Sickened Rituals Of Flesh And Pus
02. Sweet Death
03. Island Of The Last Zombies
04. Naturom Demonto
05. Incubo
06. Zombie Flesh Eaters
07. Nights Of Terror
08. Plague Of Zombies
09. Wurdulak

band:
Bestial VomitofDeath: vocals
Deoarsprofanum: guitars
Goreterrorist: bass
Splatter: drums


Share this games :

TWITTER