DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 23. března 2022

Home » , , , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - DESOLATE SHRINE - Fires Of The Dying World (2022)

Recenze/review - DESOLATE SHRINE - Fires Of The Dying World (2022)


DESOLATE SHRINE - Fires Of The Dying World
CD 2022, Dark Descent Records

for english please scroll down

K proměně dochází vždy postupně. Vše není hned jasné, v mnohých případech lze příznaky posoudit i z lékařského hlediska a vyřknout verdikt o šílenství. Jenže zasvěcení vědí. Pokřižujte se a utečte pryč, pokud takového člověka potkáte. Zpočátku bývá zábavný až oslnivý. Všichni vám jej budou jako partnera závidět. Omotá si vás kolem sebe postupně, až se stanete zcela závislými. Pak jednou, nejlépe za sychravého večera, vám prozradí jedno ze svých přání. Smyslně se přivine a zasyčí. Ukáže svoji pravou podobu. Žhnoucí oči, smrad z tlamy. Vysaje z vás všechnu krev.

S finskými tmáři DESOLATE SHRINE se setkávám již poněkolikáté. Vždy hráli spíše pomalejší, doomem a okultismem nasáklý death metal. Hnilobné, zatěžkané pasáže jsou podávány bez obalu. Základem je chlad, temnota a absolutní nihilismus. Novinka není výjimkou, kapela nadále rozvíjí své zvrácené myšlenky a přetavila je v album, které se líbí nejen mě, ale i všem, kteří měli někdy co do činění s bytostmi z jiného světa. 


Když už váš milý nebo milá zcela změnila svoji tvář a ukázala vám svoji horší stránku, můžete zcela odhodit i svůj stud a spolu s (ní) ním i kapelou zavítat do krvavých mokřadů. Hraje se zde podobným způsobem, jako to dělávají a dělají kapely typu PORTAL, GRAVE MIASMA, SULPHUR AEON, INCANTATION, AOSOTH, AHAB, LIE IN RUINS, HORRENDOUS, KRYPTS, CORPSESSED, VORUM. Sází se především na atmosféru, na pestrou paletu do rudé a černé zabarvených nálad. V některých momentech jsou riffy a motivy až hypnotické. Obdivovatelé rychlejších nářezů si sice nepřijdou příliš na své, ale líbí se mi, že finskou úderku poznáte během několika prvních tónů. Hodně dobrý je zvuk, slyším zde opravdové nadšení pro poslední věci člověka. Obal je sice takový divný, ale tak to má asi být. Měli byste se zastavit, ohlédnout se za sebe, jestli za vámi nestojí příšera s vyceněnými zuby. Z huby jí odkapává krev a šeptá vaše jméno. Možná vám to bude znít jako syčení, ale nezoufejte, díky hudbě nakonec nikdy nedojdete věčného klidu. Líbí se mi špinavá jiskra, záblesky pekla. Představte si den, kdy vám konečně prokousli hrdlo a vy se můžete zúčastnit pradávných rituálů. Smrtící kov v této podobě lze doporučit všem obdivovatelů záhad, okultismu, tajemna a chladné bolesti. Deska se opět velmi povedla. Misantropický, nihilistický death metal, který za sebou zanechává krvavou stopu!


Asphyx says:

We bow to all dark idols, worship all the ancient cults. Burn all the holy books, there is nothing more than just evil controlling people! I go down to the underground in a mouldy hallway full of black fires. I hesitate for a while, wander, walk in chaos. Finally I found myself in the end of the old catacombs. They are here again, the Finnish death metal band DESOLATE SHRINE.

When I first listened to the album “Fires Of The Dying World” I started to choke with darkness immediately. I felt like drinking really fast from the chalice of bitterness. The altar-breads turned black in my hands, the holy water began to boil. Around me was the truth death metal evil!

“Fires Of The Dying World” is an album which freely continues in the previous albums. It is more worked out and works even more with the dark atmosphere. I hear the ancient echoes of old warriors like PORTAL, GRAVE MIASMA, SULPHUR AEON, INCANTATION, AOSOTH, AHAB, LIE IN RUINS, HORRENDOUS, KRYPTS, CORPSESSED, VORUM. The music is still made from the strongest spider webs, it hurts nicely and will make you kneel down and bow your head in front of the initial chaos. I really like the ashy sound and also as usually I like the perfect cover and vocal. DESOLATE SHRINE sound like whispers who were sent from the hell itself. They are mad, dark, massacre in their own recognizable way. With this album you will be dead and there will only be ash after you! The beast has spoken! Misanthropic, nihilistic death metal that leaves a bloody trail behind!
about DESOLATE SHRINE on DEADLY STORM ZINE:

Recenze/review - DESOLATE SHRINE - Deliverance from the Godless Void (2017)


TRACKLIST
1. Intro
2. Echoes in the Halls of Vanity
3. The Dying World
4. The Silent God
5. Cast to Walk the Star of Sorrow
6. My Undivided Blood
7. The Furnace of Hope

LINE-UP
RS - Vocals
MT - Vocals
LL - All Instruments


Share this games :

TWITTER