DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 26. dubna 2022

Home » , , , , , , , , , , , , , , , » Recenze/review - CRYPTIVORE - Celestial Extinction (2022)

Recenze/review - CRYPTIVORE - Celestial Extinction (2022)


CRYPTIVORE - Celestial Extinction
CD 2022, Bitter Loss Records

for english please scroll down

Obraz absolutního zla. Krev v očích, potrhaná tvář. Seschlá, smradlavá kůže. Jak se to mohlo stát? Vyděšený běžíš k dalšímu zrcadlu. Zažíváš ten samý děs. Přes noc se z tebe stala zrůda. Tak tohle je konce, nečekal si jej tak brzy, co? Jenže můj milý příteli, to jak ses choval ke všem okolo, jak si byl hnusný a zákeřný, jak si zradil, jak si ubližoval nevinným, tak všechno a ještě něco navíc se ti otisklo do ksichtu. Říkej si tomu třeba poslední soud, je to jedno. Pro mě je důležité, že budeš konečně trpět za všechny své hříchy. Podepsána tvoje vlastní smrt. 

Jestli máte někdy pocit, že jste potkali někoho hezkého a usměvavého a zároveň má zkaženou povahu i duši, pusťte mu pořádně nahlas do uší prvotinu australského šílence Chrise Anninga a jeho kapelu/projekt CRYPTIVORE. Ať také pozná pravé peklo!


"Celestial Extinction" do vás otiskne jako rozžhavený cejch. Kombinace deathu a grindu i chladného smradu známého třeba u kapel typu GRAVE, DISMEMBER, AMORPHIS. Zazní ale i odkazy na ROTTREVORE nebo staré CARCASS, REPULSION. Jedná se o neurvalou, zběsilou, chaoticky neučesanou hudbu ze starých dob, která fanoušky přikove doslova na zeď. Svět se dnes samozřejmě točí v úplně jiném směru, ale je mou povinností vás o této kapele alespoň informovat. Jsem v podobných případech hrozně rád archeologem, který exhumuje jen hroby s podobným feelingem, drivem a energií. Krev není jak známo voda a v tomto případě cítím, slyším, vnímám, že jsme s Chrisem Anningem stejného druhu. Zničující zvuk, obal jak vystřižený z klasických alb devadesátých let. Pouštím si desku stále dokola a opravdu si připadám jako před zrcadlem, ve kterém se zobrazují jen zlé a ošklivé myšlenky. Celý život čekáme na svůj konec. Smějeme se smrti, ale nakonec jsme stejně vyděšení. Tak proč si neukrátit čas alby jako je "Celestial Extinction"? Nahrávka musela vznikat někde hluboko pod zemí, v místech, kam nemá šanci světlo proniknout. Je to hodně znát a mě nezbývá nic jiného, než CRYPTIVORE doporučit. Grind death metal s krvavým otiskem!


Asphyx says:

I'm listening to ten new songs from the Australian CRYPTIVORE and I feel like I'm at the place where the execution took place a few days ago. I see the hood of executioners in front of me, I hear the cries of the victims and I smell the blood left on the ground. I listen to "Celestial Extinction", an old dusty death grind, which beautifully illustrates the overall dark atmosphere.

"Celestial Extinction" is an uncompromising cut in the style of the first CARCASS and REPULSION records, but we are also dealing with references to GRAVE, DISMEMBER, AMORPHIS. CRYPTIVORE (Chris Anning) are (is) rude and brutal like angry dog(s), like executioners, who will pull you to the gallows. You sway in the wind with tongue out, your eyes almost popping out of your head. Yes, music has just such pressure here. It is dirty, insidious, raw, with a sound that breaks the bones in the body. This album is like a hammer blow directly to the face. Executioners did the same, the convicts shouted more and the crowd was satisfied. "Celestial Extinction" is the same morbid show, a public exhumation of an old grave that hides a death grind scab. CRYPTIVORE did a great job. I just hope to see another full-length album in next time. Death doesn't choose! The recording had to be made somewhere deep underground, in places where there is no chance of light penetrating. It's a lot known and I have no choice but to recommend CRYPTIVORE. Grind death metal with a bloody imprint!
Tracklist:
01. Cocoon Hetacomb
02. Dripping With Skin
03. Vault Of Obscurity
04. Gate Of Dismal Torture
05. The Ethereal Deceased
06. Monastery Worms
07. Solemn Desolation
08. Cadaverizor
09. Clandestine Ruination
10. Celestial Extinction

band:
Chris Anning - everythingShare this games :

TWITTER